Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


711 raspunsuri la acest subiect

#31
ratustele

ratustele

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 744 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 10:20

Eu sunt un astfel de caz, intre mine si sora mea mai mare e o diferenta de 1 an si 2 luni, practic i-am luat papa de la gura surorii mele :) Mama a fost nevoita sa o intarce, ca nu e bine pt bb2 sa alaptezi cand esti insarcinata. Si daca stau bine sa ma gandesc si eu am ramas insarcinata cu David cand inca o alaptam pe Maria, dar ea avea deja 1 an si 10 luni si-mi propusesem sa o intarc. Si cred ca vreo 3 saptamani din sarcina am alaptat, acum chiar nu mai conteaza, toti copiii sunt sanatosi , frumosi (cra cra - o sa platesc drepturi de autor, Gina) si fericiti.



#32
ratustele

ratustele

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 744 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 10:29

Si eu ma simt bine cand alaptez, imi place sa-l analizez pe pitic, e si el relaxat, pune mana pe san, se uita la mine, se cuibareste, isi cauta o pozitie comoda, spre deosebire de baita, unde e f incordat din cauza fricii, isi strange pumnutii, se uita atent in ochii mei, pana si degetele de la picioruse si le strange, nu pot sa-l spal bine,  vroiam sa verific intr-o seara daca are scame intre degetele de la picioare :) si nu am reusit. Inainte de a-l baga in cadita se agata de ce poate, de bluzele mele, ma trage de par, mi-e asa mila de el.

 

Si sa vedeti cand vor fi mai maricei, cand comunica, mai spun ceva, iar se reped la san, iar mai trag un zambet cu gurita pana la urechi , ganguresc, iar mai sug putin...va fi din ce in ce mai frumos.



#33
monic@

monic@

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.641 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 10:52

A mea nu zice nimic la baie.Cand ii mai dam apa in ochi(ca se intinde ca o pisica) inchide ochii.

#34
monic@

monic@

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.641 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 10:54

A mea suge cu disperare cand ii e foame si isi tine manutzele intr.un fel anime si sta cu obrajorii bucalati si e o scuuupa.Si e fff frumoasa.
Ce culoare au ochii copiilor vostri?

#35
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 10:54

Baby, nu stiu cine a realizat documentarul, ca l-am vazut in miez de noapte, cand nu reuseam sa-l "adorm" pe sot [batcap]

Si eu am facut ochii mari cand am auzit despre placerea maxima la nastere (chiar regretam ca am "ratat" asa moment [:-)))] ).

Acest hormon se secreta si in timpul/dupa actul sexual si determina partenerii sa se "indragosteasca" [:-)))]  (aici prefer sa nu comentez).

 

Vali, nici a mea nu e foarte relaxata la baita, desi ii place si nu zic nici pas, insa sta agatata cu privirea de mine, ca de un colac de salvare, nu cumva sa  ma scape din ochi, sa nu o ia valul [alcool]



#36
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 10:56

Ce culoare au ochii copiilor vostri?

Sotul caprui, eu caprui foarte inchis, se vad "negri", Mihai ca ai mei, iar Maria......... acum par tot negri, insa as spune ca se vor mai deschide un pic si vor fi ca ai sotului.



#37
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 10:59

Alex, n-ar teebui sa-i fie frica la baita. Ei din apa vin. Tuturor copiilor le place apa. Ceva nu faci bine. Sau n-ai facut bine primele dati ca l-a speriat.

#38
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 10:59

Sim,normal ca nu stau doar cu el la san, stam in bouncer, ba ne uitam la carusel, ba pe genunchii mei si vorbim, etc Dar noaptea el nu are chef decar de papa si somn. Daca-i dau lp, regurciteaza tot si adoarme foarte greu. Dupa criza de plans, am adormit cu el in brațe. E transpirat, ud de lapte dar sta asa de bine. De la 7 -8 doarme. Daca-l pun in patut, in niciun caz nu ar fi dormit pana acum..

Gina, daca l-as tine mai putin la san, ar insemna , eventual, sa nu mai- am lapte deloc. Iar noaptea, ca sa-i dau lp, ar insemna sa nu dormim deloc si sa planga cu orele .Noaptea mai adoarme la san, dacs-i dau bibe, niciodata.

Editat de AlexBzg, 07 mai 2014 - 11:03 .


#39
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 11:02

Baby, si lui bebe meu ii place foarte mult la baie, nu zice nimic :).

#40
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 11:11

Pai ai zis ca se agata cu manutele de tine si strange degetele


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -