Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


711 raspunsuri la acest subiect

#11
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 00:24

Al meu saracu' a facut o criza de plans. Era suuper obosit. De pe la 10 doarme, a facut si kk,nu e schimbat. Dar acum doarme asa bine. Somnul lui lung, deobicei incepea de pe la ora asta. Nici nu stiu ce sa fac, sa-l trezesc, sa-l las sa doarma?. Nici mancat prea bine nu e. Ca sa se calmeze, a mai molfait la san dar nu cred ca a mancat asa bine. Iar ultima masa mai consistenta a lui a fost pe la 8, cam asa.

Editat de AlexBzg, 07 mai 2014 - 00:26 .


#12
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 00:37

All meu nu se trezește în timpul nopții de la biberon. Nu ii poți da biberon semiadormit? Și la fel, nici la schimbat nu se scoala. Adică chitaie nițel, dar nu deschise ochii.

#13
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 01:05

Se trezește si la schimbat si daca ii dau de mancare, mai ales bibe. Nu adoatme niciodata dupa biberon. Si acum ii aud si stomacelul cum ii face de foame...asta e, iar nu dorm in noaptea asta. Asa mi-a facut si acum vreo 5 nopti. S-a culcat devremr, pe la 2 s-a trezit, nu s-a saturat de la san, i-am dat si prin sns, apoi a stat treaz mult si l-a apucat si plansul :(.

#14
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 01:13

Al meu so regurciteaza mult. Daca il las sa adoarma fara sa-l.ajut sa scoată aerul, cred ca da afara tot. El asa ca horcaie ca un mos dupa ce papa, pt ca se chinuie sa scoată aerul afara :).
Ma bag si eu putin la somn, sa vad cat prind. Eu sunt si foarte morocanoasa cand ma trezesc in timpul noptii, cateodata imi vine sa nu mai dorm deloc :))

#15
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 01:24

Gata somnul :))))

#16
Pocahontas80

Pocahontas80

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.959 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 04:41

Și mie mi-s dragi copiii de numa :) Deși mi-am dorit așa de mult încă o fată, recunosc că nu îmi dau băiatul pe 100 de fete :)))
Deci eu așa adânc am dormit ca știu că Andrei s-a trezit la 00:30, 02:00, 04:00, dar nu mai știu dacă i-am dat sau nu să pape. Sau din ce sân, deși doar unul era plin de tot acum; deci probabil că din celălalt a mâncat ceva la un moment dat :)))
Hmmm...ce repede se luminează de ziuă deja...

#17
Sim_agn

Sim_agn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.567 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 05:04

Arrya , facem oprire in aceeași zi sa ii scoatem lui Andrei Pașapoart temporal ,apoi putem veni in Romania . O sa stam 3 luni .',sper sa fie bine altfel pierdem biletele spre România . Iar din București 4 ore cu mașina pana acasă ...

Pun sa beau si ceai de la Fares....

#18
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 06:07

Al meu saracu' a facut o criza de plans. Era suuper obosit. De pe la 10 doarme, a facut si kk,nu e schimbat. Dar acum doarme asa bine. Somnul lui lung, deobicei incepea de pe la ora asta. Nici nu stiu ce sa fac, sa-l trezesc, sa-l las sa doarma?. Nici mancat prea bine nu e. Ca sa se calmeze, a mai molfait la san dar nu cred ca a mancat asa bine. Iar ultima masa mai consistenta a lui a fost pe la 8, cam asa.

eu pe-a mea o las sa doarma. deja eu nu mai o schimb peste noapte. daca pe ea nu o deranjeaza pampersul plin, de ce sa o schimb? (adevarul e ca, procedeza astfel datorita ortopedei, care mi-a recomandat sa o schimb doar de 3 ori pe zi [batcap] , in conditiile in care eu o schimbam de 6-7 ori pe zi ).

pentru papa o mai iau adormita sa o pun la san cand am sanii prea plini. se intampla sa manance asa, dormind, sau ma refuza, incapatanandu-se sa deschida gurita.



#19
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 06:11

Al meu so regurciteaza mult. Daca il las sa adoarma fara sa-l.ajut sa scoată aerul, cred ca da afara tot. El asa ca horcaie ca un mos dupa ce papa, pt ca se chinuie sa scoată aerul afara :).
Ma bag si eu putin la somn, sa vad cat prind. Eu sunt si foarte morocanoasa cand ma trezesc in timpul noptii, cateodata imi vine sa nu mai dorm deloc :))

si a mea regurgiteaza mult. indiferent daca ii scot sau nu aerul. noaptea, pentru a nu o trezi si, si din copmoditatea mea, nu-i mai scot aerul. culmea e ca noapte nu regurgiteaza niciodata. dar si mananca mai putin.



#20
Pocahontas80

Pocahontas80

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.959 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 07:09

Al meu regurgitează după sticluță dar după sân foarte rar. Probabil din sticluță papă mai lacom și înghite mai mult aer...


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -