Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FELICITARI KIKANINCHEN! HAI DIANA_GHIORGHE! FELICITARI ATOSHIK&RAO&SASHA&ALEX&NEW_LIFE&MONIC&MES (Mamici de martie 2014)- Cap.77


1350 raspunsuri la acest subiect

#1341
viooo

viooo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 20:30

Vio La multi ani!Sa ai tot ce.ti doresti!

Multumesc mult Monica :*

#1342
DeeaIoana

DeeaIoana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.513 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 20:55

Vio, La multi ani!!! Cocho, spune pe ce siteuri... cred ca toate vrem consiliere... Deea cred ca vrea sa se ingrase, restul vrem sa dam jos Apropos, Deea, Gina, ce faceti? Meey cred ca doarme...

#1343
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 21:01

Arrya, cum e cu slingul? Ai putut alapta. E mai usor de pus ca un wrap? Din poza pare ca un wrap, doar ca are un inel :).

#1344
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 21:28

Cochonel, da-ne si noua site-ul tau cu diete.

Ce studii ai in domeniu? mi-ar fi placut si mie sa studiez domeniuld, de-asta intreb.

 

Emma: mersi, ai detaliat frumos acolo contra dietei minune.

 

Alex: cu slingul e super fain, l-am invatat rapid, m-am uitat la niste clipuri pe youtube, se si slabeste usor din inel si se pune in pozitie cradle hold bebele si il poti alapta afara.

De asezat, il asez cam in 5-10 minute acum, ca trebuie sa il strang pe spatele lui bb, dar cu timpul probabil imi va lua mai putin timp.

 

Eu sunt necajita azi. A facut bb iara conjunctivita la ochiul stang, cel caruia ii fac masaj zilnic. Dar urat de tot, i se lipeste ochiul. Am tot curatat la el azi, am consumat 10 plicuri d-alea de iridium baby. Ne-a venit analiza doar la ociul drept, unde nu are nimic. Mi-a fost frica sa astept si am sunat oftalmoloaga si a zis sa ii dau Tobrex iara, dar de data asta, in loc de 1 pic de 3 ori pe zi, sa ii dau ca in prospect: 1 picatura la 4 ore timp de ...2 saptamani! Am ramas masca. Cica chiar daca trece, tot 2 saptamani, ca sa moara lighioana. E antibiotic, chiar sa folosesc asa mult timp!? Pe de alta parte, m-am saturat sa tot reapara secretia galbena. Masaj ii fac cam la fiecare hranire (la san sau bibe, ca atunci sta cuminte).

Astept sa ii vina analiza si la ochiul bolnav, sa vedem daca a iesit ceva, ca luni nu avea secretie cand am fost la Synevo, marti i-a aparut :( 88 de lei aruncati pe geam, daca n-am prins lighioana.

Si mi-e asa mila de el, areochiul mereu umed si cu secretii si rosu de jur imprejur

 

Legat de somn, eu dorm cu el in pat si uneori stam cu titi in gura cu orele. Nici nu stiu cat, ca adorm inaintea lui si ma scol cu titi pe obrazul lui.

 

Iaca slingul

 

 

 



#1345
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 21:32

Am înțeles, Arrya. Cred ca imi iau si eu un sling de matase la vara cand vin in Ro...ca deja mor de cald cu wrapul aici la 20 de grade maxim.
Imi pare rau pentru problemuta, sper sa scapati mai repede. De la ce oare a facut conjunctivita?

Fetelor care sunteti la 2+ sarcina, serios acum, im cat timp s-a retras excesul de piele sau s-a mai retras de toot????

#1346
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 21:42

Alex, apuca-te de exercitii ca altfel nu se retrage. Eu am ramas cu pielea asa ca am fost putoare. De maine dimineata ma apuc de abdomene, macar slanina sa se imputineze.

#1347
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 21:44

Problema mea e ca m-am latit. Si nu in solduri ci in talie. Asta imi lipsea, ca n-am fost oricum niciodata vreo silfida.

#1348
mamicidemartie

mamicidemartie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 97 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 21:48

fetelor, ne mutam in casuta noua! [pk]

 

http://comunitate.de...ap-1/?p=8011614


Editat de mamicidemartie, 30 aprilie 2014 - 21:52 .


#1349
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 21:49

Baby, vreau sa ma apuc dupa ce face bebe 6 saptamani. Si eu m-am latit in talie si solduri dar cand apuc asa mi se pare ca e pielea. Off, ce ma enerveaza. Sper sa nu ramana asa. Alea pe.la tv cu cate 3 copii si talie de viespe, oare cum reusesc? Sper ca raspunsul sa fie sport si nu operatii estetice...

#1350
mamicidemartie

mamicidemartie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 97 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 21:49

eu nu prea sunt inspirata acum, asa ca scuzati lipsa de imaginatie a paginii din noua casuta.

sunt binevenite sugestii, sau puteti intra voi sa faceti ce schimbari vi se par binevenite

userul si parola le stiti, daca nu vi le spun prin PM




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -