Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FELICITARI KIKANINCHEN! HAI DIANA_GHIORGHE! FELICITARI ATOSHIK&RAO&SASHA&ALEX&NEW_LIFE&MONIC&MES (Mamici de martie 2014)- Cap.77


1350 raspunsuri la acest subiect

#1321
Cochonel

Cochonel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 15:31

Vio, la multi ani! Sa ai parte de multe nopti linistite anul asta! (Eu asta imi doresc pt mine :))

 

legat de sisteme de purtare,meu am marsupi plus, dar nu am reusit sa.l montez.nma mosmonesc o groza si bebe urla. Am renuntat. :( Nu stiu ce sa fac. Mi se pare foarte util, dar nu ne iese. 

 

Karry, apropo de moartea pasiunii, eu inainte sa fiu insarcinata il mai alintam pe sot cu "baby". Acum parca are alt sens si nu mainstiu cum sa.i zic.

 

Daniel al meu nu vrea sa adoarma singur si chiar cred ca nu poate. E alegerea fiecareia cum isi creste copilul, dar pe mine ma deprima cand il aud plangand si nu sunt langa el, chiar daca dureaza doar 3 min in care ii fac laptele. Apropo de asta am citit o postare pe blog http://sleepy00.com/...02/28/divortez/



#1322
Cochonel

Cochonel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 15:38

Legat de diete, poate sunt putin subiectiva pt ca am 2 siteuri in domeniu, dar va sfatuiesc sa va informati foarte bine inainte de a incepe pt ca va poate afecta pe termen lung de nici nu visati. Eu am inceput sa cercetez din disperare ca nu slabeam si am ajuns pasionata, am cursuri in domeniu, o comunitate online de care "ma ingrijesc" si destui oameni pe care i.am ajutat cu sfaturi personalizate sa slabeasca. nu vreau sa ma intind aici pt ca discutam de alte lucruri, dar daca e cineva interesat pot sa intru mai mult in subiect, atat cat ma lasa pustiulica.


Editat de Cochonel, 30 aprilie 2014 - 15:38 .


#1323
monic@

monic@

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.641 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 15:40

am observat altceva care ma enerveaza - regurgiteaza mult numai dupa ce mananca de la san, la biberon nu da afara asa mult. eu ce sa inteleg din asta?


a mea regurgita si in spital cand era pe lp deci la mine nu se aplica.De 1 luna n.a primit niciun ml de lp

#1324
monic@

monic@

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.641 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 15:42

Vio La multi ani!Sa ai tot ce.ti doresti!

#1325
Kary77na

Kary77na

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.304 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 15:45

 
Karry, apropo de moartea pasiunii, eu inainte sa fiu insarcinata il mai alintam pe sot cu "baby". Acum parca are alt sens si nu mainstiu cum sa.i zic.
 ]


Foarte tare! Eu ii ziceam chiar Bebe :)))). De fapt, e mare confuzie acum, cam toate alinturile pe care ni le puseseram s-au transferat copilului, de multe ori nu stim daca ne adresam unul altuia sau vorbim cu puiul. Cam trist :(.

#1326
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 15:56

Cocho, de ce Dumnezeu n-ai zis nimic? Eu ma inscriu pe lista pt sfaturi personalizate.

#1327
viooo

viooo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 16:02

Vio, la multi ani! Sa ai parte de multe nopti linistite anul asta! (Eu asta imi doresc pt mine :))

legat de sisteme de purtare,meu am marsupi plus, dar nu am reusit sa.l montez.nma mosmonesc o groza si bebe urla. Am renuntat. :( Nu stiu ce sa fac. Mi se pare foarte util, dar nu ne iese.

Karry, apropo de moartea pasiunii, eu inainte sa fiu insarcinata il mai alintam pe sot cu "baby". Acum parca are alt sens si nu mainstiu cum sa.i zic.

Daniel al meu nu vrea sa adoarma singur si chiar cred ca nu poate. E alegerea fiecareia cum isi creste copilul, dar pe mine ma deprima cand il aud plangand si nu sunt langa el, chiar daca dureaza doar 3 min in care ii fac laptele. Apropo de asta am citit o postare pe blog http://sleepy00.com/...02/28/divortez/

multumesc mult Cocho!
Si eu imi doresc nopti linistite, mai ales ca eu sunt prietena buna cu somnul :D

#1328
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 16:06

Aoleu!!! Cocho, ai devenit persoana mea preferata. Vreau si eu sa dau jos 10 kile in 2 luni. Sa ma las de manacat nu?
Eu n.am mai mancat dulce de sapt trecuta, pasul urmator e painea (dar iubesc painea atat de mult...)

#1329
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 16:16

Kary, cu regret, nu e sănătoasă dieta aia, e super hipocalorica. Emma, ma susții?
Are sub 1300 kcal/zi. Doar la cina are mâncare, în rest nu. Zahar la md, iaurt la prânz, pana seara e o chestie înfometare continuă.

De la dieta asta pana la anorexie, nu sunt mulți pași

 te sustin total.

 

dau copy si paste din art:

 

 

"Cura dureaza 13 zile, este grea, dar este foare eficienta. Schimbarea metabolismului este asa de profunda incat la sfarsitul dietei se poate reveni la alimentatia normala fara a mai lua in greutate timp de 2 ani. Daca se respecta regimul zilnic punct cu punct, se poate pierde toata grasimea acumulatat in tesuturi. Cura trebuie urmata 13 zile, nici o zi in plus, nici o zi in minus."

 

what a load of bullshit.

cum poti sa pierzi toata grasimea acumulata in tesuturi? nu ar mai fi existat grasi pe lumea asta. tineau cura asta si gata.

Nici o dieta nu schimba metabolismul ever. totul e intotdeauna legat de vointa,.

Pericololul dietelor hipocalorice este ca multi/multe sunt nestiutori/oare si odata reintorsi la alimentatia pre-dieta se ingrasa la loc sau mai mult( pt ca organismul a perceput dieta ca pe o infometare/perioada de foamete si vrea sa se protejeze contra foametei si se depun mai multe kg in puls; tocmai ca sa fie rezerva pt urmatoarea perioada de foamete).

 poti sa iti maresti arderile/ maresti rata metabolica( deci slabesti mancand) cand mananci 3 mese/zi cu alimente santoase(atentie cel putin 400cal/masa), neprocesate. mesele care sa contina proteine slabe(100gr), legume la fiecare masa la discretie legume asezonate cu grasimi nesaturate& carbs sanatosi mai putin de o treime din portia din farfurie. si neaparat 2 snacks- intre mese: 100-150cal/per snack in functie de acitvitatea fizica depusa zilnic).

si partea pe care o uram cu totii: trebuie miscare, macar mers la pas grabit zilnic.

 

Sport ( de preferat interval training 30 min)nu trebuie zilnic o zi/da una nu(eventual in ziua de repaus mers pe jos)

 

 

1. Why should you NOT workout everyday?

The Importance Of Rest Days
Let’s talk about recovery. Recovery time is important because it is then when the body adapts to the stress from the new exercises and the effect from your workout takes place. Your workouts cause muscle tissue breakdown and during the recovery period does your body repair the damaged tissues as well as replenish the energy lost during the exercising.

And now here’s where the confusion comes from. Most people confuse complete recovery with replenished energy. Once they feel relieved from any fatigue and tiredness they assume they have to go back in the gym. Depending on their workout that might happen in the same day or on the day after. However even if your body has recovered the lost energy this doesn’t necessarily mean that your muscle tissues and ligaments have repaired and recovered. At first as I said it is not going to be a problem but after a while your progress will start decreasing more and more to the point where you are no longer making any. That’s the small problem. The bigger and more serious problem is when a joint, muscle or ligament will start hurting because you over trained them. Athletes usually don’t understand that the process of injuring that particular part of their body began much earlier and would usually attribute it to a recent exercise or workout.

2. How often should you workout?

The Importance Of Rest Days
Now there isn’t a general rule as to when and how often you should workout. Most people go by the rule of one on one – one workout day, one recovery day. In other words if your first workout for the week is on Monday then you are going to rest on Tuesday. Or your workout days will be Monday, Wednesday, Friday, Sunday, likewise your rest days will be Tuesday, Thursday and Saturday. After you are done with this week your next workout will be on Tuesday.

At one point with my training I figured no workout regimen works the same way for two different people. Which means you better experiment and explore a little on your own as well. Nowadays I go with my body, I try listening to it, when it’s tired it gives me a sign, when it’s recovered it gives me a sign as well. Sometimes I would consider a certain day to be a workout day. Then I will get on the rings attempt a particular move but feel lack of strength in my muscles and instead of pushing harder I will just take another rest day or two until the body is in good condition again. In other words I suggest you try working out using the “one on one” method but also encourage you to experiment with it.

3. What is a rest day?

The Importance Of Rest Days
Of course when I say rest days I don’t mean the rest day of the regular person. Spending the whole day in your bed or on your couch is not allowed. In fact you are not allowed to spend your whole day at home, even if you intend to clean or repair something there. You should actively enjoy your rest days. Outside, with your girlfriend, family, friends or even with your dog. Go out for a walk, for a jog, swim, ride a bicycle, the opportunities are endless!

Why is it important to stay active on your rest days? Because staying home for the whole day will make your mind and body sluggish. You should go out everyday at least for half an hour to keep your body going through physical activity. Thus remind it that you need it and it should not lose the edge of it. Also fresh air, nature and sceneries, meeting with people will keep your mind active as well. You need a vigorous mind in order to squeeze the maximum out of your body, taken that your body is also in an active state ready for a workout.

I want to remind you that you should NOT get carried away with being active. When I say that you have to be active I mean active to the point where it is not an effort for your body and you enjoy it. The best example would be going out to stretch your legs for an hour during the day.



#1330
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 16:17

La multi ani Vio




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -