Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

FELICITARI KIKANINCHEN! HAI DIANA_GHIORGHE! FELICITARI ATOSHIK&RAO&SASHA&ALEX&NEW_LIFE&MONIC&MES (Mamici de martie 2014)- Cap.77

1350 raspunsuri la acest subiect

emaaimee

emaaimee

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 16:18

Mes, ma bucur ca fata doarme in patit. si eu ma tot chinui cu Emma.

• 0

emaaimee

emaaimee

Membru senior

• Membri
  • 4.876 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 16:24

Alex, si a mea doarme bine cu mine noaptea, se trezeste si suge. doarme pe o parte pe mana mea. apoi o pun in pat sau patutul ei pe spate. mai adorm cu ea pe brat max jum de ora. ma tresesc, o aranjez si apoi ma culc la loc.

capra aseara nu m-a lasat sa o pun in patuz la ea la trezirea nr 2, era 3 noaptea, a supt din stanga bine mersi, a adormit instantaneu, apoi o pun la ea, s-a trezit imediat  si a inceput sa dea din maini, picioare. am luat-o iar in brate, iar a supt, adormita lemn, iar in patut, iar s-a trezit fresh cu chef de joaca. inca de 2 ori la fel. parca erau maracini in patutz la ora aia. de frustrata ce eram am mai repetat procedura si am lasat-o la mine in pat, langa patuz( am patutul lipit de pat), dormea ca o purcica cu oftaturi [:-)))]

• 0

emaaimee

emaaimee

Membru senior

• Membri
  • 4.876 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 16:26

si de la 5 si ceva nu am mai putut dormi ca doarme cu onomatopee de obicei si s-a intrecut pe ea in zgomote in dim asta. si am pierdut si vreo 40min la 3 cu mutaul in patuz. nu tace nici in somn.

• 0

emaaimee

emaaimee

Membru senior

• Membri
  • 4.876 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 16:40

am fost la controlul de 6sapt, suntem bine.

eu nu am voie inca sport, ca inca ma doare operatia, inauntru si  in afara. ma tine/doare daca vreau sa fac abdomene. zice dr ca it's your body telling you your not ready. mi-a dat reteta pt anticonceptionale.

fata are 59cm, dezvoltat normal pt varsta ei. hernia ombilicala speram sa dispara pana mai creste. mi-a dat si Mycostatin pt ea pt ca are alb pe limbuta si 2 pete albe pe gingia dreapta sus. i-a verificat hips, i-a intins picioarele cica nu se aude clicking noise, oricum avem programare la scan si x ray.

• 0

monic@

monic@

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.641 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 17:43

Eu azi am facut mancare ciorba de galuste si o tocanita de curcan cu legume si am copt vinete cu fata intr.o mana si baiatu printre picioare.Fata a dormit de 2 ori cate 30 min in leagan.In rest mai mult in brate. Am iesit si afara 1 ora ca nu am reusit sa.l tin pe Robi doar in curte.
mai trebuie sa toc vinetele si crec ca fac si maioneza.Deobicei le mancam fara.

Editat de monic@, 30 aprilie 2014 - 18:09 .

• 0

monic@

monic@

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.641 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 19:56

Mie mi.e frica sa dorm cu ea langa mine.Deci noaptea doarme numai in pat.Alaptez de 2 ori si o iau cu mine in pat si alaptez culcata.
  • 0

DeeaIoana

DeeaIoana

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.513 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 20:13

Mienu imi e frica cu ea in pat, sotului cam da. asa ca fata doarme la perete,eu cu fatza la ea ( cum ma pun asa ma si trezesc, bine, ma mai trezesc ca o verific si o pup), si apoi sotul. Vorba Juliei, care zicea ca ii e groaza oe cand naste ca tre sa imparta fata...eu noaptea nu o impart. O alaptez la orizontala. Daca vreau sa schimb sanul sau sa dorm pe cealalta parte, ne mutam la picioare, si fata tot la perete...
  • 0

Didinela

Didinela

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 921 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 20:19

Legat de diete, poate sunt putin subiectiva pt ca am 2 siteuri in domeniu, dar va sfatuiesc sa va informati foarte bine inainte de a incepe pt ca va poate afecta pe termen lung de nici nu visati. Eu am inceput sa cercetez din disperare ca nu slabeam si am ajuns pasionata, am cursuri in domeniu, o comunitate online de care "ma ingrijesc" si destui oameni pe care i.am ajutat cu sfaturi personalizate sa slabeasca. nu vreau sa ma intind aici pt ca discutam de alte lucruri, dar daca e cineva interesat pot sa intru mai mult in subiect, atat cat ma lasa pustiulica.

Cocho ce site-uri ai? zi-ne si noua...

• 0

AlexBzg

AlexBzg

Membru senior

• Membri
  • 4.597 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 20:23

Noi suntwm pw drumuri de la ora 12. Am fost la minister, la ambasada, la mall. Bebe nu prea a dormit, cate 30 de minute, ba in brate, ba in carut, ba in masina. Acum a cazut mort dupa ce a supt putin asa de alint :). Am alaptat doar o data cat am fost plecati, dar mai mult l-am fortat eupentru ca era dupa bibe. Si acum in masina, pentru ca era suler obosit si se miorlaia. A supt 2 minute si a cazut lat. L-am pus in scoica, nu a zis nici mar :). Trebuie sa recuperam la noapte cu suptul :). Macar sa nu scada cat am acum :). Al meu doarme in patut sau in alte parti decat brate, cand e foarte obosit. Eu nu-l pot pune pe spate dupa ce suge, ca se trezeste si vrea iar la san. Asa ca el doarme pe o parte cu nasul in san, iar eu in pozitia de alaptat la orizontala, cu o mana in jurul lui. Nu mai zic ca mor de frig pentru ca dorm dezbracata de la bray in sus si nu ma invelesc decat puțin ca sa nu cada patura pe bebe.
  • 0

AlexBzg

AlexBzg

Membru senior

• Membri
  • 4.597 mesaje

Postat 30 aprilie 2014 - 20:28

Desi nu mai am burta, decat foarte foarte putin, am o gramada de piele :(((. M-am vazut azi in oglinda la probat de haine...la blugi am crescut cu jumate de numar/1 numar. Imi vine si marimea 26 dar cam fixa. Ce dizgratios e mijlocul, bleaaah. Imi vreau patratelele si talia inapoi :(((. Cand naiba se retrage pielea asta?? Cred ca fac un efort si remunt si eu la dulciuri. Desi altceva nu prea mananc. Multe dulciuri si o data pe zi mancare+ sandviș dimineața.
Cand am venit din spital, aveam 59 de kg, +3/4 kg fata de greutatea before Acum am 60...hmmm.

Editat de AlexBzg, 30 aprilie 2014 - 20:31 .

• 0

Panic Questions

• Test de sarcina pozitiv la 5 zile după "menstruatie"

Ramona1090
    - Astăzi, 05:35

• Lichid amniotic in exces

Cristina Marcovici
    - Ieri, 19:00

• De ce ma doare burta

Amalia 12k
    - Ieri, 17:05

• GreÈ™eli de sex a bebeluÈ™ului

Deeadeea222
    - mai 24 2022 21:26

• Geanta bebeluÈ™ului

Ranya21
    - mai 24 2022 16:53

Groups

• Mamici de Ianuarie 2023 (Fulguleti de 2023)

Anda08
    - apr 27 2022 11:35

• Mamici de Decembrie 2022 (Minuni de Decembrie)

Anda08
    - mar 29 2022 09:10

• Mamici de Noiembrie 2022 (Brumarei de 2022)

Anda08
    - feb 08 2022 09:11

• Mamici de Octombrie 2022 (Bobocei de 2022)

Anda08
    - feb 03 2022 14:39

• Mamici însărcinate

mocanulaviniageorgiana2@gmail.com
    - ian 11 2022 22:41

Last Blogs

• Cumpărături bebe

FlorinaChitu22
    - Ieri, 22:59

• Depresia de dupa nastere

CLivia
    - Ieri, 21:45