Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Scoala creeaza tampiti!


71 raspunsuri la acest subiect

#21
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 29 martie 2014 - 20:50

Conteaza ?

 

De ce nu s-a propus ca elevii sa mearga intr-un studio unde se fac emisiuni educative, nu de divertisment cu femei aproape dezbracate si glume deocheate ?

Conteaza pentru ca habar nu ai si reduci tot ceea ce inseamna munca de televiziune la o singura idee preconceputa total anemica. 

Daca ai avea ocazia macar sa vezi, ca de muncit clar habar nu ai ce inseamna de la reporteri la montaj nu ai mai vorbi astfel.



#22
anca_27

anca_27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.796 mesaje

Postat 29 martie 2014 - 20:50

Scoala Altfel e ALTFEL. In restul anului scolar asta facem, ii tot educam. De ce n-ar face ceva funny in saptamana aceea? Si de ce toata treaba activitatilor educative trebuie lasata in baza scolii?  [batcap]

 

22+ la noi in culcus



#23
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 29 martie 2014 - 20:53

Conteaza pentru ca habar nu ai si reduci tot ceea ce inseamna munca de televiziune la o singura idee preconceputa total anemica. 

 

Da' faptul ca am participat la cateva spectacole televizate, se pune ?  [fum]



#24
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 29 martie 2014 - 20:57

Da' faptul ca am participat la cateva spectacole televizate, se pune ?  [fum]

Nici poveste.... du-te pe teren apoi in studio la redactie si montaj macar sa vezi cu ce se mananca si asta pentru indirecte ca la live te trec fulgii si apoi mai discutam.



#25
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 29 martie 2014 - 21:02

Nici poveste.... du-te pe teren apoi in studio la redactie si montaj macar sa vezi cu ce se mananca si asta pentru indirecte ca la live te trec fulgii si apoi mai discutam.

 

Deci, tu de fapt ce combati aici ? Ca nu inteleg ? Esti de acord ca elevii din clasele V - VIII sa vada cum se desfoara emisiunile de genul Razvan si Dani ? Ca io nu-s de acord cu asta, indiferent de "misterele" ascunse. [:-)))]



#26
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 29 martie 2014 - 21:03

Educatia nu se face in studioul de televiziune asa cum eu cred ca nu se face nici in fata televizorului.As vrea sa vad eu copiii care se duc sa fie atenti la emisiunea aia educativa.Sunt atatea lucruri noi intr-un studio pe care nu le vezi in fiecare zi incat numai la emisiune nu le sta capul.
Pentru ei e un prilej sa vada ce e"in spatele"unei emisiuni, cata desfasurare de forte este necesara pentru a face o emisiune.

#27
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 29 martie 2014 - 21:26



Deci, tu de fapt ce combati aici ? Ca nu inteleg ? Esti de acord ca elevii din clasele V - VIII sa vada cum se desfoara emisiunile de genul Razvan si Dani ? Ca io nu-s de acord cu asta, indiferent de "misterele" ascunse. [:-)))]

Pai cum sa fii sau sa nu fii de acord cu ceva de care habar nu ai? Este total derizoriu. Este ca si cum ai spune mie imi plac sau nu imi plac sarmalele dar habar nu am ce sunt alea.

Da pentru ei si pentru oricine este o experienta macar ca si idee despre ce inseamna munca in televiziune, este o munca grea insa frumoasa si presupune dedicatie, talent, daruire, oboseala, satisfactie si mai ales profesionalism.



#28
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 29 martie 2014 - 22:35

Pai cum sa fii sau sa nu fii de acord cu ceva de care habar nu ai? Este total derizoriu. Este ca si cum ai spune mie imi plac sau nu imi plac sarmalele dar habar nu am ce sunt alea.

Da pentru ei si pentru oricine este o experienta macar ca si idee despre ce inseamna munca in televiziune, este o munca grea insa frumoasa si presupune dedicatie, talent, daruire, oboseala, satisfactie si mai ales profesionalism.

 

Da-da. S-au terminat toate emisiunile si au ramas numai astea de can can. [:D]

 

Tot nu-ti inteleg supararea. Asa ca nu mai continuu acest dialog care duce nicaieri. 



#29
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 29 martie 2014 - 22:40

Da-da. S-au terminat toate emisiunile si au ramas numai astea de can can. [:D]

 

Tot nu-ti inteleg supararea. Asa ca nu mai continuu acest dialog care duce nicaieri. 

Nu sunt suparat doar uneori ma sacaie ignoranta.



#30
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 10:22

Asa cum sunt convinsa ca pitzipoancele pe jumatate dezbracate si cu vid intre urechi nu-i vor astepta pe scolari aliniate in platou si nu-i vor invita sa le verifice fermitatea silicoanelor, tot la fel de convinsa sunt ca o vizita in platoul emisiunii razvan si dani nu inseamna si defasurarea intregului proces de productie al unei (acestei) emisiuni. In niciun caz cu vizite pe teren si explicatii laborioase in grupul de montaj. Cred ca cei care vor ajunge acolo vor spune mersi daca le aprind aia luminile din platou. Deci din punctul meu de vedere va impungeti degeaba.

 

Saptamana altfel e un rahat scump. Noroc ca romanii stiu sa se adapteze si majoritatea parintilor incearca sa aduca copiii la locurile lor de munca, mai ales cei care lucreaza in locuri mai putin accesibile publicului larg. Copiii mei vor merge si vor face un tur intr-o televiziune, iar cel mare  are ocazia sa viziteze un aeroport si un simulator de zbor. Eu zic ca e o chestie foarte misto si apreciez ca au ocazia sa vada de aproape oameni care au meserii mai deosebite.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -