Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Scoala creeaza tampiti!


71 raspunsuri la acest subiect

#31
ellej

ellej

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.991 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 10:49

Asa cum sunt convinsa ca pitzipoancele pe jumatate dezbracate si cu vid intre urechi nu-i vor astepta pe scolari aliniate in platou si nu-i vor invita sa le verifice fermitatea silicoanelor, tot la fel de convinsa sunt ca o vizita in platoul emisiunii razvan si dani nu inseamna si defasurarea intregului proces de productie al unei (acestei) emisiuni. In niciun caz cu vizite pe teren si explicatii laborioase in grupul de montaj. Cred ca cei care vor ajunge acolo vor spune mersi daca le aprind aia luminile din platou. Deci din punctul meu de vedere va impungeti degeaba.

 

Saptamana altfel e un rahat scump. Noroc ca romanii stiu sa se adapteze si majoritatea parintilor incearca sa aduca copiii la locurile lor de munca, mai ales cei care lucreaza in locuri mai putin accesibile publicului larg. Copiii mei vor merge si vor face un tur intr-o televiziune, iar cel mare  are ocazia sa viziteze un aeroport si un simulator de zbor. Eu zic ca e o chestie foarte misto si apreciez ca au ocazia sa vada de aproape oameni care au meserii mai deosebite.

Corect. Si la noi sunt parinti care ii duc la locurile lor de munca. Televiziunea e un loc interesant dar eu una nu l-as trimite sa vizioneze emisiuni de 2 bani. Daca ar fi vorba de un tur al platourilor si explicatii despre munca unora si altora ar fi altceva.



#32
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 10:55

Corect. Si la noi sunt parinti care ii duc la locurile lor de munca. Televiziunea e un loc interesant dar eu una nu l-as trimite sa vizioneze emisiuni de 2 bani. Daca ar fi vorba de un tur al platourilor si explicatii despre munca unora si altora ar fi altceva.

 

Exact.

 

Eu am o ruda care lucreaza in televiziune si chiar daca nu am intrat in camerele de montaj, am vazut cata munca este in spatele unei emisiuni care dureaza 10 minute, sa zicem.

Dar tot nu as fi de acord sa-mi trimit copilul sa vada ce se intampla la o asemenea emisiune, chiar daca pitipoancele nu se apropie de copii pt a fi pipaite pe dotarile siliconate. [:D]

 

Din atatea emisiuni, tocmai astea de 2 bani, fac interesul inspectoratului scolar ? [clo]



#33
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 11:05

Pai nu vad emisiunea in sine si cum se face, vad doar platoul.

 

Ma rog, mie nu mi se pare asa ceva care sa ma oripileze intr-atat incat sa nu-mi las copiii sa mearga daca ar fi, si nici nu cred ca o vizita in aceste platouri ar putea sa tampeasca pe cineva. Mai periculos mi se pare ca cei mici sa urmareasca emisiunile astea la televizor acasa decat sa mearga in vizita in platourile unde se filmeaza.



#34
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 11:09

Astea nu-s emisiuni pt copii, clar, deci cine si-ar lasa copilul sa se uite la ele ?

Sa vada / sa invete ce ? [fri]



#35
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 11:18

Ei, dar nu toata lumea care se uita la televizor se uita ca sa invete ceva, da-o incolo... Copiii mei nu se uita numai la emisiuni pentru copii si in niciun caz nu se uita ca sa invete ceva. Nu ii las sa se uite la mizerii, dar poate pe alti parinti nu-i intereseaza prea mult asta.

 

Oricum, repet parerea mea: vizita in platou nu e atat de nociva cum sunt emisiunile in sine, cu atat mai mult cu cat o astfel de vizita nu se face in timpul emisiunii, sau filmarilor, sa fim intelesi. Se face intr-un platou pustiu si cu luminile stinse, fara muzica si fara nicio miscare. Poate vor avea un ghid improvizat care le va povesti putin despre ce vad si cam atat. Nu e ceva care sa creeze tampiti asa cum zice Capcaunul, sa fim seriosi. Desigur ca ar putea in loc de asta sa-i duca la opera, sau ar putea sa nu-i duca nicaieri.



#36
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 11:21

 

o astfel de vizita nu se face in timpul emisiunii, sau filmarilor, sa fim intelesi. Se face intr-un platou pustiu si cu luminile stinse, fara muzica si fara nicio miscare. Poate vor avea un ghid improvizat care le va povesti putin despre ce vad si cam atat.

 

Stii tu sigur ? Ai citit negru pe alb ?



#37
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 11:23

Apropo de relaxat la televizor : noi nu ne relaxam cu emisiuni de genul asta.



#38
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 11:33



Stii tu sigur ? Ai citit negru pe alb ?

Hai, ma, nu ma face sa iti repet ce ti-a zis Marius si nu ti-a placut.

Daca cineva isi imagineaza ca aceste vizite vor fi permise in timpul emisiunii sau al inregistrarilor (pentru cine nu stie razvan si dani se transmite in direct iar platoul nu e foarte incapator desi la televizor poate se vede altfel), inseamna ca nu stie cu ce se mananca televiziunea.

Gata, eu una am zis ce aveam de zis, nu sunt fan antene dar banuiesc ca o invitatie in direct a unui copil de 6 ani inseamna o trauma pe viata asa ca nu ma mai calific ca fiind obiectiva [:-)))]


Editat de Androix, 30 martie 2014 - 11:45 .


#39
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 11:41

Exact.

Eu am o ruda care lucreaza in televiziune si chiar daca nu am intrat in camerele de montaj, am vazut cata munca este in spatele unei emisiuni care dureaza 10 minute, sa zicem.
Dar tot nu as fi de acord sa-mi trimit copilul sa vada ce se intampla la o asemenea emisiune, chiar daca pitipoancele nu se apropie de copii pt a fi pipaite pe dotarile siliconate. [:D]

Din atatea emisiuni, tocmai astea de 2 bani, fac interesul inspectoratului scolar ? [clo]


Dupa cate stiu eu emisiunile astea cu pitipoance siliconate si dezbracate sunt puse in grila de programe la ore mai tarzii, in timp ce copiii se duc acolo la ore mai matinale.
Si nu cred ca cineva din televiziune ar duce copiii aia sa vada platoul emisiunii lui Capatos sau ca invatatorul sau profesorul ar fi de acord cu asta.

In general sunt dusi sa vada platoul de unde se transmit stirile, iar cele doua emisiuni mentionate nu sunt chiar asa de "siliconate".Si oricum or sa se viziteze platourile emisiunilor respective , nu se duc in timpul filmarilor.

Editat de elyda, 30 martie 2014 - 11:44 .


#40
Copil72

Copil72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 14:01

Important e votul copiiilor.Unde vor ei,sa li se propună o lista de Posibilități dupa interesul existent sau la propunerea dirigintelui.Cum am mai spus,daca exista o buna organizare si se tine cont de ideile copiiilor,indiferent de vârsta,ar putea fi intr adevăr o Săptămana Altfel.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -