Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Scoala creeaza tampiti!


71 raspunsuri la acest subiect

#41
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 14:40

In saptamana "Scoala altfel"este bine sa se desfasoare activitati noi care sa le aduca copiilor informatii noi, sa vada sau sa desfasoare activitati cu care nu au in mod obisnuit contact.
M-am saturat ca scoala sa organizeze excursii la muzeu, zoo sau teatru de papusi.Deja cand aveam copiii la scoala generala astea erau singurele activitati organizate de scoala si nu erau prea entuziasmati mai ales ca fiecare familie isi duce copii in locurile acestea.
Intr-un an am reusit sa fac in asa fel incat clasa baiatului cel mare care atunci era in clasa a III-a sa viziteze o fabrica de paine.Nu pot sa va spun cate zile au vorbit numai despre asta, cati parinti mi-au spus ca le-au povestit copiii acasa etapele prin care trece painea
Ba au fost lasati sa faca cate ceva din coca si apoi au urmarit produsul pana a iesit din cuptor.


O alta mama a avut posibilitatea sa aranjeze vizita la o fabrica de textile si au fost la fel de incantati.
Daca cunosteam pe cineva la televiziune incercam sa ii duc si acolo pentru ca mi se pare da ar vedea ceva deosebit.


In fond ar trebui sa fie ceva deosebit , ceva "altfel" si care sa ii atraga pe copii.

#42
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 14:43



Hai, ma, nu ma face sa iti repet ce ti-a zis Marius si nu ti-a placut.

Daca cineva isi imagineaza ca aceste vizite vor fi permise in timpul emisiunii sau al inregistrarilor (pentru cine nu stie razvan si dani se transmite in direct iar platoul nu e foarte incapator desi la televizor poate se vede altfel), inseamna ca nu stie cu ce se mananca televiziunea.

Gata, eu una am zis ce aveam de zis, nu sunt fan antene dar banuiesc ca o invitatie in direct a unui copil de 6 ani inseamna o trauma pe viata asa ca nu ma mai calific ca fiind obiectiva [:-)))]

 

Daaa, parca ii si vad pe razvan si dani, cand le intra copiii in platou, zicand : ia uite ce succes avem la copii ! [:-)))]

In cazul in care copiii viziteaza platoul cand nu se filmeaza, iar nu pricep de ce era musai sa se faca propunerea pt o asemenea emisiune. [clo]

 

In fine, sper ca dirigintii sa fie cu capul pe umeri si sa aleaga alta activitate, eventual sa viziteze platoul unei alte televiziuni, ca doar sunt suficiente in Bucuresti.

 

Prima tv face o emisiune in care jurizeaza Horia Varlan : Junior Chef. Ar fi mult mai interesant si amuzant de vizitat platoul unei asemenea emisiuni.


Editat de Alizee, 30 martie 2014 - 14:47 .


#43
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 14:45

Dupa cate stiu eu emisiunile astea cu pitipoance siliconate si dezbracate sunt puse in grila de programe la ore mai tarzii, in timp ce copiii se duc acolo la ore mai matinale.
Si nu cred ca cineva din televiziune ar duce copiii aia sa vada platoul emisiunii lui Capatos sau ca invatatorul sau profesorul ar fi de acord cu asta.

In general sunt dusi sa vada platoul de unde se transmit stirile, iar cele doua emisiuni mentionate nu sunt chiar asa de "siliconate".Si oricum or sa se viziteze platourile emisiunilor respective , nu se duc in timpul filmarilor.

 

Pitipoancele siliconate sunt asistente si la emisiuni matinale. Chiar daca nu urmaresc emisiunile astea, tot le vad cand butonez telecomanda.



#44
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 14:52

Pitipoance siliconate cu fuste cat un tiv sunt si pe strada la orice ora a zilei.Sunt peste tot in jurul nostru, in cartier, in bloc, pe scara unde locuim, in magazinul de unde cumparam iaurtul si copii le vad chiar daca nu ii ducem intr-o televiziune.Si atunci ce facem? Ii tinem inchisi in casa, le punem mana la ochi si credem ca i-am ferit?

#45
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 15:00

Pai asa sunt si postere cu femei dezbracate care fac reclama la saloanele de masaj erotic, lipite pe toti stalpii.  [:D]  Doar nu i-oi pune mana la ochi cand trecem prin dreptul lor. [:D]

 

Numai ca eu am un cui impotriva vizitelor organizate de scoala pt emisiuni de genul asta, indiferent ca sunt in afara sau in timpul transmisiei.

 

Exista si alte platouri ale altor emisiuni.

 

Si cu asta, am incheiat, ca deja ma repet si nu are sens.   [flo2]



#46
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 15:04



Daaa, parca ii si vad pe razvan si dani, cand le intra copiii in platou, zicand : ia uite ce succes avem la copii ! [:-)))]

In cazul in care copiii viziteaza platoul cand nu se filmeaza, iar nu pricep de ce era musai sa se faca propunerea pt o asemenea emisiune. [clo]

 

In fine, sper ca dirigintii sa fie cu capul pe umeri si sa aleaga alta activitate, eventual sa viziteze platoul unei alte televiziuni, ca doar sunt suficiente in Bucuresti.

 

Prima tv face o emisiune in care jurizeaza Horia Varlan : Junior Chef. Ar fi mult mai interesant si amuzant de vizitat platoul unei asemenea emisiuni.

O ceri cu lumanarea [:-)))] vezi ca varlan a dat bir cu fugitii de la prima fix la antena!

 

Excursiile astea se fac si ele acolo unde sunt primiti copiii nu acolo unde vor parintii lor.


Editat de Androix, 30 martie 2014 - 15:04 .


#47
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 15:10

O ceri cu lumanarea [:-)))] vezi ca varlan a dat bir cu fugitii de la prima fix la antena!

 

Excursiile astea se fac si ele acolo unde sunt primiti copiii nu acolo unde vor parintii lor.

 

Cu lumanarica chiar.  [:-)))]

 

Aha, deci numai razvan si dani sunt deschisi fata de copii.  [:-)))]



#48
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 15:47

Cu lumanarica chiar.  [:-)))]

 

Aha, deci numai razvan si dani sunt deschisi fata de copii.  [:-)))]

Adevarul este ca esti tributara ideilor preconcepute oricum a-i suci-o si cum sunt si total eronate... chiar ca nu are sens sa-ti spuna nimeni nimic.



#49
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 17:42

Intr-un an am reusit sa fac in asa fel incat clasa baiatului cel mare care atunci era in clasa a III-a sa viziteze o fabrica de paine.Nu pot sa va spun cate zile au vorbit numai despre asta, cati parinti mi-au spus ca le-au povestit copiii acasa etapele prin care trece painea
Ba au fost lasati sa faca cate ceva din coca si apoi au urmarit produsul pana a iesit din cuptor.


O alta mama a avut posibilitatea sa aranjeze vizita la o fabrica de textile si au fost la fel de incantati.
Daca cunosteam pe cineva la televiziune incercam sa ii duc si acolo pentru ca mi se pare da ar vedea ceva deosebit.


In fond ar trebui sa fie ceva deosebit , ceva "altfel" si care sa ii atraga pe copii.

Si noi mergeam cind eram copii in vizita la fabrici. Cel mai mult mi-a placut la fabrica de piine si la cea de ulei. De la piine am plecat cu covrigei, de la ulei am plecat cu seminte de floarea soarelui. Daca tin minte si acum, inseamna ca a fost frumos. As fi ucis sa fiu dusa intr-un platou de filmare, chiar daca pe vremea lui ceasca nu prea se facea televiziune.



#50
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 17:53

Si noi mergeam cind eram copii in vizita la fabrici. Cel mai mult mi-a placut la fabrica de piine si la cea de ulei. De la piine am plecat cu covrigei, de la ulei am plecat cu seminte de floarea soarelui. Daca tin minte si acum, inseamna ca a fost frumos. As fi ucis sa fiu dusa intr-un platou de filmare, chiar daca pe vremea lui ceasca nu prea se facea televiziune.

Covrigi cu sare 25 bani bucata sau cornuri simple toate calde si cu un miros innebunitor  




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -