Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Hai Rommyna! Hai Madaralu! Felicitari Iuliapreguza! Felicitari Uburex! Mamici de februarie 2014 (Bulgarasi de Februarie 2014) Cap 10

gravidute februarie 2014 bulgarasi

235 raspunsuri la acest subiect

#201
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 15 februarie 2014 - 01:15

Eu nu am avut dureri de genul.. au trecut direct la mai intense :)) acuma se tot impinge pitica.. bine că m-a lăsat să dorm până la 2.. cu 2-3 întreruperi dar am dormit :))

Editat de madaralu, 15 februarie 2014 - 01:16 .


#202
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 15 februarie 2014 - 01:31

Romina, mai eşti? :)

#203
zmotocel

zmotocel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 683 mesaje

Postat 15 februarie 2014 - 01:40

am ajuns si eu :)

am avut o zi lunga. am facut cateva cumparaturi dar parca m-am miscat in reluare asa de mult a durat....

deja nu mai rezist sa stau mult in picioare. contractii tot nu am, doar ce ma doare spatele.

asa ca acum program de net si filme..... ca al meu sot (si nici eu) nu se da in vant dupa sarbatorit valentines day.... 

mi-am refacut proviziile de suc de portocale si cafea asa ca maine se cere ceva dulce.... inca ma gandesc exact ce. 

voi cum mai sunteti?

mada tot contractii neregulate? romina se pare ca incet incet te apropii.... 

cine vrea bebe in weekend?



#204
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 15 februarie 2014 - 01:44

Da. Din păcate.. eu vreau bb in weekend :x
Bine că e cineva aici să mai cer o părere că ma simt vinovată .. nu are legătură cu nasterile dar trebuie să văd dacă am greşit eu sau nu..

#205
zmotocel

zmotocel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 683 mesaje

Postat 15 februarie 2014 - 01:47

de ce te simti vinovata?



#206
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 15 februarie 2014 - 02:02

Păi.. să încep cu începutul.. am nişte vecini, tip+tipa, necăsătoriti, relaţie 4 ani.. ne înţelegem bine de când m-am mutat si ne cunoaştem.. azi, adică ieri valentines day.. tipul să ii facă o surpriză ei pe când vine de la lucru.. se pune să ii pregătească cina.. buun.. ma sună la un moment dat să ma roage frumos să ma duc dupa un buchet de flori că el e cu toate pe foc, dacă pot, bineînţeles. Si eu in gândul meu, măcar fac o plimbare, floraria fiind la 500 de m, deci deloc departe. Tipa îmi recomandă buchetul zilei, cel mai cerut azi, 2 trandafiri mov si încă ceva floare roşie, nu mai reţin. Îl cumpăr, lui ii place, îl predau, plec acasă.. ma sună pe la 9 tipa să ma duc până la ei că fiind maine (adică 15) ziua mea si ei nefiind in oraş să ma suc măcar la o poveste si măcar nu stau singură acum seara. Ma duc.. intre poveşti ea zice la un moment dat că el i-a dat flori pt morţi. Şti ce înseamnă innecat pe loc? Asta am păţit.. mi-a zis si el că i-a făcut scandal pe tema asta dupa ce am plecat.. ea nu ştie că eu am luat buchetul.. acuma întrebare.. dacă totuşi sunt 3 flori dar 2 de un fel una altfel înseamnă că e buchet pt morţi, înseamnă că toţi care l-au luat pe ăla au scandal, sau că tipa pur si simplu a căutat nod in papură.. el a zis oricum să stau liniştită că si el mergea pe mâna floraresei că nu avea idee.

#207
zmotocel

zmotocel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 683 mesaje

Postat 15 februarie 2014 - 02:08

asta e definitia la cautat nod in papura dupa parerea mea.... 

stii vorba aia: calul de dar nu se cauta la dinti.... si in nici un caz in ziua respectiva cand tipul chiar a vrut sa faca un gest frumos. 

nu te mai gandi, chiar nu ai gresit cu nimic. 

erau 3 flori, nu doua.... si daca erau 2+2+1 diferite atunci ce mai zicea.... vedea doar 2 sau 4?



#208
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 15 februarie 2014 - 02:17

De asta sunt curioasă si eu.. îţi dai seama cum m-am simţit in momentul ăla.. logic dacă ştia că l-am luat eu nu zicea nimic de fata cu mine..el s-a simţit mai prost decât mine.. ne-am si schimbat la fata pe moment amândoi.. acuma oricum nu pun la suflet toate astea, dar ţinând cont că i-am auzit certandu-se dupa si el a confirmat m-am simţit cam aiurea..

#209
zmotocel

zmotocel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 683 mesaje

Postat 15 februarie 2014 - 02:21

te cred. o sa le treaca. de apreciat ca el nu a dat vina pe tine ca sa scape mai usor



#210
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 15 februarie 2014 - 02:26

Eu i-am zis că poate să o facă si a zis că nici gând de aşa ceva. Dacă nu comenta ce a comentat a zis că ii spunea ei să îmi mulţumească mie că eu l-am ales.. dar aşa nu ii spune nimic.. e prea simţit băiatul si ştiu asta demult. Nici nu ma aşteptam să dea vina pe mine. :)



Etichetat si cu gravidute, februarie, 2014, bulgarasi

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -