Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Hai Rommyna! Hai Madaralu! Felicitari Iuliapreguza! Felicitari Uburex! Mamici de februarie 2014 (Bulgarasi de Februarie 2014) Cap 10

gravidute februarie 2014 bulgarasi

235 raspunsuri la acest subiect

#191
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 14 februarie 2014 - 18:42

Fetelor cand va vad pe titlu sincer va invidiez. [soricel] [soricel]



#192
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 14 februarie 2014 - 19:18

Am făcut o plimbare.. doamneee.. eu care până in ianuarie am fost la sală, acuma dupa 1 km dus întors că nu cred că e mai mult am avut o durere de vagin de abia am aşteptat să stau jos :)) nu ştiu cum ziceţi că in timpul travaliului să scapi de dureri trebuie să te plimbi că eu cred că ma ia naiba dacă acum ma doare aşa tare..
Mary, trebuia să te treacă pe tine :)

#193
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 14 februarie 2014 - 20:18

Mary, nu ne invidia prea tare, singura ce are o certitudine este Florentina. Noi vedem maine ce ne zice si ce facem. Am virbit si cu mami si acum cu 3 zile in olus sau in minus oana la termen nu se schimba nimic. As fi o fericita sa stiu ca asa vor sta lucrurile, ca maine nasc, dar adevarul este ca nu e nimic sigur.

Sincera sa fiu eu ma pregatesc de parca maine as naste, mai iau o data bagajul la mana, l-am pus pe mister sa-mi ia apa la jumatate, ceva batoane energizante. Face si plinul la masina, totul este gata. Numai bebe sa vrea sa vina. Astazi, dupa somnul de pranz, am avut o contractie nedureroasa si acum, pe seara, inca una. Sunt destul de lungi, dar nimic din ce as vrea eu. M-a apucat si pe mine harnicia [:p], am spalat vase, 2 masini de rufe, am facut si ceva dulce si am bagat o friptura de vita in vas de yena la cuptor. Acum ma duc sa fac baita pe cap [:)] Sa vedem cum dirm la noapte si cum va fi ziua de maine ♥

#194
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 14 februarie 2014 - 20:40

Mada, adevarul este ca era o mare dorinta de-a mea sa am nasterea indusa :)))) Ce sa fac daca bebe al meu e un mare lenes si-i place la caldurica [:p] Toata lumea era convinsa ca pana maine nasc, uite ca nu vrea domne! Nu vrea si pace :))) "Am auzit" ca durerile de la nasterea indusa sunt mai mari si mai nasoale decat ce se intampla cand organismul si bebe vor de bunavoie si nesiliti de nimeni, dar de sa-i facem... daca-i musai, cu placere :)))

Pe la 5 mi-am facut si eu plimbarica prin cartier, hâr-hâr, ca orice baba care se respecta :)) Dar a fost fain, e placut tare afara, mi-am mai descretit fruntea.

Pana la urma niciuna dintre noi nu i-a daruut ceva special sotului, ni baby de Vals

Editat de rommyna, 14 februarie 2014 - 20:41 .


#195
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 14 februarie 2014 - 20:46

Romyna asa m-am comportat si eu azi am facut curat, papa acum mi-am facut o baie si m-am epilat pregatita pt bebe.Mai trebuie sa fac manichiura si gata.



#196
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 14 februarie 2014 - 23:30

Asa Mary, asa...poate poate atragem energiile universului pentru a ne indeplini dorinta :)))). Tu macar ai si ai avut contractii, mai raslete, mai stagnau, dar le ai [;)]

Liniste rau pe aici, v-ati pus toate pe nascut [:p]

#197
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 14 februarie 2014 - 23:34

Eu aşteptam să mai ziceţi ceva, dar se pare că sunteţi ocupate cu izbitii voştri soţi :)))

#198
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 15 februarie 2014 - 00:09

De Mada, obligatiile casnice, ce sa le facem?! [:p] Pe mister al meu l-a luat somnul pe canapea, saracul. Nu-l perturb ca nu se stie cum mi se rupe apa in noaptea asta sau cine stie ce alta nebunie. Inca nu am apucat sa mai umblu la bagajele de spital, imi este lene, desi trebuie sa mai pun vreo doua chestii. Dar cum inca nu mi-e somn...sau cum zic americanii "the night is young". Sa vedem care imi mai tineti companie [:p]

#199
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 15 februarie 2014 - 00:19

Eu îţi tin :))
Zmotocel trebuie să intre si ea de pe la ora asta.. :)

#200
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 15 februarie 2014 - 00:55

Da, mizez si pe prezenta ei. [:X] Pe mine m-au luat niste dureri in zona inferioara a feselor si in zona superioara a coapselor. M-au durut si oasele mai devreme, genunchii si incheieturile picioarlor. Probabil ca oasele bazinului se departeaza si durerea se duce in jos pe picioare. Simt o presiune pe col, dar nici urma de contractie dureroasa...de cum o fi ea. Dar am senzatia ca nu sunt departe de ele.



Etichetat si cu gravidute, februarie, 2014, bulgarasi

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -