Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 106

fiv medlife albu

500 raspunsuri la acest subiect

#11
miha_23

miha_23

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 229 mesaje

Postat 10 februarie 2014 - 21:06

loli1776 nu fac fiv la MDL, am citit aici ca nu aveam unde in alta parte.

am sunat peste tot, se pare ca nu mai e, nu stiu ce o sa fac. Am mai patit asa la o inseminare si mi-a dat ovitrell dar nu e acelas lucru am inteles, ce ghinion

multumesc pentru raspuns



#12
Seven7

Seven7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 10 februarie 2014 - 21:09

Buna seara, va rog daca este cineva care face Clexane 0.4 cu recomandare de la dr Albu cum a procedat pentru compensarea lui la dr de familie.

Dr Albu mi-a dat scrisoare medicala, dar dr de familie imi cere scrisoare de la un hematolog care are contract cu casa. O sa sun si la Medlife maine sa intreb dar ma gandeam ca poate este cineva aici in situatia mea. Multumesc.



#13
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 10 februarie 2014 - 21:14

Seven ai sarcina confirmata?
Pe sarcina confirmata iti bifeaza pe reteta gravida si iei clexane 100% compensat.
Altfel, cu scrisoare de la hematolog iei cu compensare 50% , asa stiu ca era.
Nu medicul care iti da scrisoarea medicala trebuie sa aibe contract cu casa ci medicul de familie.
Uffff schimba medicul daca nu stie una alta.
Bafta !
Vezi ca clexane 0.4 se gaseste f greu. Poti inlocui cu fragmin, fraxiparin sau inohep. Incepi cu unele, cu acelea mergi pana la capat. Bafta !

#14
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 10 februarie 2014 - 21:16

Miha 23 poti suna la MDL si sa intrebi. Pe prima pagina de aici sunt date nr de telefon de la receptia MMF, poti suna si intreba daca ti se da cu reteta de la alt medic, dar nu cred sa fie o problema. Bafta multa !

#15
cor1978

cor1978

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 379 mesaje

Postat 10 februarie 2014 - 21:16

 si eu am avut aceeasi problema cu scrisoare medicala, medicul de familie mi-a cerut de la un medic care are contract cu casmb.

 Si mi-a dat trimitere, si am fost la medas, la dr Ionut Valcea, si el mi-a dat scrisoare medicala pentru fraxiparine, unde a specificat ca necesit tratament pe toata perioada sarciinii, mi-a cerut si analizele pentru trombofilie, i-am zis ca le-am uitat acasa, la mine am mai avut scrisoare de la mmf cu parafa  dr. Albu, am dus-o la medicul de familie si a fost ok


Editat de cor1978, 10 februarie 2014 - 21:20 .


#16
georgi07

georgi07

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 10 februarie 2014 - 21:33

Felicitari Mary!!!!Felicitari Roxyc!!!!multa sanatate la puiutii vostrii, sa aveti sarcini usoare si la termen!! [flo2] [flo2] [flo2]



#17
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 10 februarie 2014 - 21:34

buna, in vara cand am facut fiv, dr mea de familie mi-a dat clexane pe reteta gratuita  doar cu scrisoarea de la dr albu in care scria sarcina in evolutie saptamana 4-5

azi am luat scrisoare medicala de la dr albu si miercuri o sa merg la medicul de familie sa iau reteta , sunt curioasa sa vad daca s-a schimbat ceva, daca imi cere recomandarea hematologului....

raluca felicitari pentru bb-ei, asteptam beta mare, mare.....peste doua saptamani.....

fetelor va multumesc frumos pentru gandurile bune, sunt foarte fericita....am emotii, imi este frica, dar Bunul Dumnezeu este alaturi de mine......

Am primit cel mai frumos cadou de ziua mea ...la o saptamana am aflat ca sunt insarcinata...iar acum eu i-am facut sotului cadou prima ecografie a bb-ului nostru (este ziua lui peste o saptamana).....cele mai frumoase cadouri am primit de la Doamne Doamne...O MINUNE.

va pupacesc de nu va vedeti pe toate fara exceptie



#18
Raluca1084

Raluca1084

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 10 februarie 2014 - 21:50

Multumim de incurajari! Eu merg cu fraxiparine.. asta am facut si-n stimulare, cu asta o sa merg si de azi incolo. Maine il trimit pe sotul meu cu scrisoarea medicala la medicul de familie, sa vdm ce zice de compensat...Va anunt maine daca mi-a mai cerut ceva in plus... deci n-ar trebui... Eu nu pot sa inteleg medicii astia care nu vor sa compeseze retetele! Parca ar da de la ei din buzunar!:) Dar trebuie sa fim zen, sa nu ne suparam sambureii si inimioarele:)



#19
Seven7

Seven7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 10 februarie 2014 - 21:55

NicNic, cor1978, mary80 multumesc pentru raspunsuri.

Eu am trecut in saptamana 19 de sarcina, am inceput asta toamna cu clexane cand inca se gasea si pana acum l-am cumparat la liber dar ma gandesc ca poate nu mai dau 350 de lei in fiecare luna macar pentru cealalta jumatate a sarcinii.

Dr de familie m-a trimis la dr Uscatescu de la Fundeni, dar nu mai am niciun chef sa mai fac anticamera pe acolo, ma gandeam ca poate imi da hematologul de la Medlife.

Incerc maine sa sun la MMF.

Va spun daca rezolv ceva.



#20
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 11 februarie 2014 - 09:03

neata fete dalbe...va invit la un suculet natural.....

o zii frumoasa sa aveti!!!!!!!

la mine este mult soare si aduce a primavara asa ca va daruiesc  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -