Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 106

fiv medlife albu

500 raspunsuri la acest subiect

#31
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 11 februarie 2014 - 14:34

Miha astenozoospermie/teratozoospermie severa are si sotul meu si tocmai am ramas insarcinata in ianuarie prin FIV, insa cu problemele tale nu stiu ce sa zic - trebuie discutat cu dr. 

Bafta si sa dea D-zeu sa fie bine si sa reusesti!



#32
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 11 februarie 2014 - 14:43

Fetele eu am rezolvat data trecuta cu duphalac. Dar am luat seara si toata noaptea am fost in calatorii : pat-baie-pat-baie :))
Miha bine ai venit printre noi :) cum zic si fetele, sa vb cu dr pt ca nu se stie cum pot influenta tratamentele boala ta. Stiu ca in lupta noastra pt bebei suntem dispuse la multe sacrificii, dar bebe are nevoie de parinti sanatosi si in putere langa el :) Cat despre terato/ astenoterato sau Dumnezeu mai stie cum le mai numesc doctorii, se poate si natural cu un tratament aferent. Al meu a luat profertil, dar seleniu e f bun in refacerea spermatogenezei. Daca nu are un varicocel sau hidrocel care trebuie operat, ii dai ceva seleniu si se mai amelioreaza problema :) La noi a mers si Dumnezeu ne-a ajutat si s-a prins pe natural :)

Doamne ajuta si sa te ajute in decizia pe care o vei lua :)

#33
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 11 februarie 2014 - 14:45

Qiao n-am incercat cu prune uscate. Am tot auzit dar nu mi-am luat nici acum. Duphalac am luat doar duminica.

Merci 



#34
Miha_0905

Miha_0905
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 11 februarie 2014 - 15:08

Va multumesc pentru pareri,fetelor!Urmeaza vineri sa discut cu dr.Albu despre boala mea si sa vad ce imi sugereaza sa fac...am mari emotii pana atunci si sper inca ca ma poate ajuta .
Nic,sotul a facut si o spermocultura iar rezultatul a fost fara bacterii.Am fost la androlog la dr.Mihalca Radu si a spus ca spermograma este ok pentru fiv.
Felicitari,Nic,Roxy si toate celelalte burtici!

#35
Raluca1084

Raluca1084

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 11 februarie 2014 - 15:23

ROXYC, pana gasesti prune uscate, e f bun si compotul de prune:) sau, la mine mai au efect  perele crude! Eu incerc pe cat posibil sa ma tratez "naturist" de probl de genul asta:) Si da, NicNic are dreptate cu mierea pe stomacul gol, dar cu apa rece:) asa scrie in hartiuta cu recomandari care am primit-o ieri:) 



#36
Miha_0905

Miha_0905
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 11 februarie 2014 - 15:26

Mai am o intrebare pt.voi fetelor...daca nici dr.Albu nu ar fi de acord cu o sarcina,v-ati risca sanatatea pentru a face un copil?Credeti in minuni?

#37
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 11 februarie 2014 - 15:30

Roxyc si eu ma constip destul de bine,folosesc magneziu granulat,cand se agravează beau chiar doua pliculete pe zi dupa ce mănânc.



#38
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 11 februarie 2014 - 15:45

Multumesc de sfaturi, o sa incerc tot ce mi-ati spus si poate reusesc.

Pupici la burtici si la cele in asteptare.



#39
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 11 februarie 2014 - 16:25

roxyc important este sa iti reglezi tranzitul, sa nu lasi sa treaca prea multe zile. [soricel]

miha nu stiu nimic despre afectiunea ta, dar daca exista f multe riscuri si pt tine si pt copil ... se pot lua in considerare si alte alternative de a deveni parinte. Stiu ca este o decizie extrem de dificila, dar partea plina a paharului este ca exista variante. Intre timp vezi si parerea dr A.



#40
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 11 februarie 2014 - 16:39

Miha eu sunt de acord cu Qiao. Nu cred ca e vorba de a-ti risca viata si a spera intr-o minune neaparat. Minuni se pot intampla, nu zic nu. Dar cred ca sunt mai multi factori de luat in considerare: boala ti se poate agrava sau poate crea probleme oricand, in timpul sarcinii sau dupa, si apoi daca totul este ok cu sarcina si cu bebe dar tu vei avea probleme mari si grave apoi sotul tau si copilul or sa fie capabili sa iti inteleaga gestul? Nu stiu, e doar o parere. Vorbeste cu medicul, daca e nevoie mai cere si alte pareri, dar nu uita, variante sunt. Parinte este cel care este langa copil, care ii da putere si il ajuta sa treaca si sa traiasca viata, nu doar cel care da nastere :) te poti gandi si la mama purtatoare, si atunci copilul este 100% al vostru daca alta optiune nu se piate lua in calcul. Deci variante sunt :)
Dumnezeu sa va ajute si sa luati decizia cea mai buna :)
Doamne ajuta !



Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -