Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (3)


218 raspunsuri la acest subiect

#21
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 11 februarie 2014 - 23:17

La mine Arwen n-au program. M/au luat in seara asta pe la 8.30-9 , eram la cumparaturi. Am cerut niste masline cu o fatza de abia m-a servit tipa de acolo :) dar chiar nu imi pot stapani grimasele cand greatza e f puternica :(

#22
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 11 februarie 2014 - 23:35

Bine ca ai ajuns la rehidratare Arwen! Inca nitelus si scapi! Cand apuci sa imi mai spui o data pls datele sa le pun pe prima pagina. [flo]

 

Stii Nic, ia mai lasa-le in pace! Daca iti este rau nu trebuie sa iti pese despre ceea ce ar putea crede altcineva. Este alegerea lor sa creada ce vor daca altceva mai bun nu au de facut. Imi amintesc cand am iesit cu Luca afara in brate in salopeta din aceea cu totul si s-a apucat o tipa din piata sa tipe la mine ca de ce nu i-am pus fular. (tocmai ninsese) Ce sa ii fac? Ea tipa, eu mergeam mai departe. In 15 luni, nu a racit niciodata! Nici nasul infundat nu l-a avut. Na, ca am divagat. Ziceai ceva de limbarita, parca? [:-)))]

 

Multa sanatate burtici dragi si noapte buna! [pup]



#23
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 08:05

Buna dimineata!

Ne-am repatriat si noi la casuta noastra, a fost tare bine la parinti.

 

Ieri am fost si la spital, totul e ok, bebe e f sus in uter dar e acolo si creste frumos. Ieri avea 21 mm si deja seamana cu un mini-omulet. Are manute si picioruse, am vazut si cum circula sangele prin cordonel la inimioara... Ce sa mai zic, sunt foarte indragostita de el [il] ! Ma mai duc saptamana viitoare la dr meu si apoi doar cand ne mai programeaza.

 

Kytana, multumim frumos de prima pagina! [flo2]  La mine UM 3 dec 2013, DPN 15 sept 2014. Eu nu stiu nici sa fac capitole, nici sa modific pe-aici asa ca ma bucur ca te poti tu ocupa [asia] .

 

Greturi am si eu inca, sper sa treaca spre 12 saptamani fiindca nu prea pot sa mananc mare lucru.

 

Va doresc o zi frumoasa si cu putine greturi!



#24
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 09:57

Neatza gagici cu burtici !
O zi frumoasa si lejera va doresc :)
Daena felicitari pt miniomuletul tau :)
Azi mai merg si eu la o eco si apoi pe 27 la morfologie.
Fetelor la voi se cunoaste burtica? La mine spre seara e mai accentuata, si dimineatza se vede, mai ales daca port ceva mai pe corp. Bine de acum nu prea mai am haine largutze, au inceput sa se muleze :)))))

#25
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 12:12

Neatza fete dragi, chiar daca e la amiaza. Va invit la un ceai de rooibos  [cit]

Nici la mine nu au program NicNic, ma apuca oricand oricum, in special de la mirosuri asa ca de cele mai multe ori evit sa ies. Stau in casa de cateva saptamani bune deja, in afara de clinica si doctori rar am iesit prin oras.

Kytana, UM 25 noiembrie, DPN 01 sept. Eu am mai fost moderator pe alte cluburi, daca vrei te pot ajuta. Adica stiu sa deschid topic nou, sa modific etc, dar nu stiu aici cum e cu drepturile.

La mine se vede destul de bine, mai ales dupa ce mananc. Mi-am cumparat deja o pereche de blugi de la H&M speciali, pentru ca desi nu ma strangeau ceilalti, nu-i mai suportam pe burta. Luni cand am avut dureri era atat de evidenta, dar si beton.

Si azi am o zi excelenta  [pk] greata e atat de usoara incat nici nu o bag in seama. Sper sa nu mai revina  [fri]

Sa aveti si voi o zi minunata  [flor]



#26
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 12:33

Arwen sa nu stai cu burtica tare, sa iei nospa. Sau supozitoare cu scobutil-uscosin. Relaxeaza uterul :)

Trebuie sa fac si eu cumparaturi de pantaloni speciali. Am umblat cu unii cu 2 marimi mai mari pana acum si acum am trecut iar la colanti. Dar sa vina caldurica sa trecem la rochitele :) abia astept :)

#27
ela11

ela11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 13:44

buna fetelor!

eu  am burtica marisoara doar seara..se vede ca ma balonez de la papa ca doar seara reusesc sa mananc si eu mai bine...

in rest nimic nou...stau mai mult in casa de frica sa nu racesc ca eu sunt mai sensibila!!!

va pup!



#28
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 16:30

Gagici am fost la eco, am crescut, suntem jucaus si s-ar putea sa fie baietel.

Ela11 eu beau ceai din lamaie cam de 3-4 ori pe saptamana, tai lamaia in bucati si o pun in apa fiarta , dau in clocot 2-3 minute , apoi cand se mai raceste pun miere. Eu nu am mai racit cam de vreun an asa, adica ceva mai serios. Poate te ajuta :) Mierea sa nu o pui niciodata in apa fierbinte ca isi pierde proprietatile si nici nu se fierbe. O pui cand e calda apa sau ceaiul :)

Sanatate multa !

#29
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 17:24

Nic, inseamna ca trebuie sa-mi cumpar supozitoare, ca pe gura nu prea intra in cazurile alea. Bravoo pt eco, ma bate si pe mine un gand sa ma duc pe la Dr sa-l mai vad p-ala micu ca nu l-am mai vazut de pe 29 ian. Ma bucur pentru voi  [flo2]

Ela11, vitamina C cat cuprinde, chiar acel CETEBE sau cum se numeste. Si eu m-am ferit de raceala ca de diavol, vb aia, dar am si imunitatea mai buna. Intr-adevar, si eu folosesc multa miere in ceaiuri si limonade, si am citit pe undeva ca nu se pune cand e apa fiarta rau, trebuie asteptat sa se mai raceasca. Eu citisem cum ca nu numai ca-si pierde proprietatile, dar devine si toxica. Nu sunt sigura, dar nici nu vreau sa aflu asa ca ma conformez.

Eu ma lupt in continuare cu constipatia, nu stiu ce sa mai fac, ce sa mai iau. Prea multe fibre nu pot manca pt ca nu pot sa beau cei 2 l de apa si daca bag fibre fara sa le ud este si mai rau. Asta micu e si selectiv la mancare, eu personal as vrea sa mananc o salata verde ceva, dar nu-i place si nu ma lasa neam. Sper sa scap de perioada asta...  [batcap]

Sanatate



#30
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 17:44

La mine nu se vede deloc burtica, nici macar seara.Am doar slaninutza mea pe abdomen  [:)] . Eu abia astept sa-mi creasca burtoi si sa-l simt pe bebe!

 

NicNic, ce vesti bune! Voi ce va doriti?

 

Arwen, nasoala treaba. Poate iti recomanda ginecologul ceva laxativ permis in sarcina. Eu inca nu am probleme, desi mananc foarte putin si prost, nu intra decat paine unsa subtire cu pateu vegetal sau unt. Mi-e pofta pe foarte multe lucruri dar cand le am in fata mi se intoarce stomacul, nici nu ma pot atinge de ele.

 

Burticile celelalte, cum sunteti?




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -