Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (3)

218 raspunsuri la acest subiect

CarmenStoica

CarmenStoica

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 19:37

Buna seara, fetelor!

Multumesc de urarile pt pitic!

La multi ani mamei tale Arwen si sper sa te simti cat mai bine in curand!

Alina, felicitari pt fetita! Eu nu stiu inca ce e bebe, imi doresc tare sa fie fetita si sotul la fel, numai piticu vrea fratior:)

Nu mai retin ce am mai citit pe aici si eu sm probleme cu concentrarea chiar si cu memoria uneori, cred ca e normal in sarcina, ne sta capul numai la bebe:)

Kytana, nu sta ascunsa spune ce ai suflet poate suntem de ajutor cu o vb buna! Sper sa-ti revii repede:)

O seara faina, dragelor!
  • 0

NicNic

NicNic

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 19:44

La multi ani mamei tale Arwen :)

Noi sarbatorim cu niste fructe :) cum ma laudasem ca gata greatza, ei se pare ca nu e chiar asa :)

Si eu abia astept sa joi morfofetala :) om vedea daca ramanem baietel sau nu :) important e sa fie sanatos :)

Pt morfofetala de trim 2 inca nu stiu la ce medic voi face. O sa mai caut si pe net si o sa mai cer si pareri. Sa ajungem acolo cu bine :)
  • 0

Cupcake

Cupcake

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 21:22

daena, Nicnic multumesc pentru urari.

Ca bine zici Nicnic ... fratioara ca tare mai imi doresc o fratioara, cei mari fiind baietei. Vad ca multa lume isi doreste  [fetita] . Dar nici nu indraznesc sa-ma gandesc, pentru ca stiu ca deja bebele este ceea ce este si ar fi nedrept sa-mi doresc altceva decat ceea ce este, asa ca am rabdare si astept clipa in care o sa mi se zica ceva sigur. Eu nu vreau sa stiu decat daca e sigur , pentru ca am patit-o cu cei mari : amandoi au fost fete la inceput ....ceea ce ulterior nu m-a deranjat doar ca este greu atunci la eco cand mergi urmatoarea data sa-ti spuna altceva. Pentru ai mei este super bine ca sunt baietei amandoi fiind si diferenta mica intre ei s-au jucat mereu impreuna astfel incat nu a trebuit noi sa ne jucam cu ei si incerc mereu sa-i tin aproape si sa le bag in cap ca trebuie sa fie uniti intotdeauna orice s-ar intampla. Multa lume ma intreaba si in ziua de azi daca sunt gemeni ... [:D]

Nu stiu ce sa ma mai fac cu greturile astea ... imi creeaza asa stari proaste zilnic incat am sa devin o fiinta imposibila intr-o zi , daca nu sunt deja   [:-/] 

Fetelor ati inceput sa luati in greutate? Eu ma simt cat o  [grasa]  si am doar cu vreo 500 de gr in plus hai sa zic maxim 700 cand reusesc sa manac mai mult.

Am zis ca as vrea sa iau minimul in greutate daca se poate mancand cat mai multe legume si fructe dar poti sa te pui cu asta micu? Ca el vrea biscuiti ... in seara asta de exemplu.

Kytana bine ai revenit.

Va pup si sa aveti o noapte linistita si fara greturi cu somnic dulce si vise cu bebeii frumosi si cuminti din burtica.  [flo]

• 0

alina_mv

alina_mv

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 197 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 21:35

Va multumesc tuturor pentru urari :* sa dea Dumnezeu sa ajungem toate,cu bine la termen,sa fim sanatoase si sa avem bebei sanatosi si perfecti .
Pentru morfologii eu vi-l recomand cu toata inima pe dr Rahimian Hadi de la Regina Maria,mie astazi mi-a mers la suflet,pe langa faptul ca este un om cald este si un profesionist in ceea ce face,aveam o groaza de recomandari pt el atat de la cunostinte cat si de la dr si pers care lucreaza cu el iar astazi m-am convins de ce este atat de laudat,cu siguranta voi merge tot la el si pt morfologia de trim 2 :) .
Astazi mi-am cumparat prima pereche de blugi cu burtica si sunt tare mandra de ei,am mers si pe la Ikea sa ne uitam dp patut,aproape ca ne apucam de cumparaturi la cat de entuziasmati eram. Apropo,daca vreti perna tip rama pt burtica am vazut la Ikea si costa 45 de lei,nu mi-am luat ca m-am gandit ca mai am timp dar cu siguranta imi voi achizitiona una cand creste burtica mai mult .
  • 0

NicNic

NicNic

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 22:19

Alina unde ai gasit pantalonii? Eu in seara asta mi-am comandat pe net la o firma, dar dupa ochi ca nu mai stiu ce marime as purta. De la jeans marimea
25-26 port unii 28 care sa intre pe mine si sa nu jeneze burtica. Sau colanti. In schimb mi/am achizitionat o rochita de la tina r de graviduta, adica asa cam as vrea eu sa fie ca are bentita sub sani si e larguta in jos :) si am mai primit doua rochite si bluzite, dar la pantaloni stau cam prost :))
Dar ne descurcam noi :)))

Stiu ca am mai vazut in Afi un magazin cu haine de gravide si erau chiar haioase, dar sa vad cand ajung pe acolo :)
  • 0

Kytana

Kytana

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 22:25

Haideti in casuta noua, burticute dragi! [flo]

• 0

Adriana288

Adriana288

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 10:05

Buna dimineata burtici! Astazi am 11 saptamani si nu am reusit sa imi fac analizele [batcap] ...sunt programata pe 10 martie.  Iar pe 3 martie trebuie sa merg la ecografia pentru dublu test. Abia astept sa merg la ecograf sa il vad iar pe bebe. [bib]  Sanatate multa mamicute, sarcina usoara, fara greturi sau dureri si sa avem bebei sanatosi si mancaciosi ( cum zicea cineva pe aici ).  [:)]

• 0

Adriana288

Adriana288

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 10:23

Cupcake, avem aceasi DPN=17 sept. Cum te simti? Gata toate analizele? Ai facut dublu test?  [:)]

• 0

Cupcake

Cupcake

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 16:32

Adriana vino la capitolul 4, ne vedem acolo. [pup]

• 0

Intrebari Panica

• Reflux

mary si eva
    - Astăzi, 09:01

• Naștere

Guest__* - Astăzi, 08:55

• Dureri la 37 de săptămâni

adrian103
    - Astăzi, 07:40

• Despre sarcina

djyrin1
    - Ieri, 19:54

• Sarcina

BE1992
    - Ieri, 13:03

Grupuri

• Mamici din Vâlcea

ela_vl1
    - iul 04 2017 18:24

• Mamici pentru mamici

icailoaie
    - apr 17 2014 09:07

• Mămici,burtici departe de casă...

Andreana
    - dec 04 2013 15:58

• Parinti inteligenti, parinti fericiti !!!!

mada27
    - nov 30 2013 23:00

• Mamici, Burtici, Tatici din Vrancea

Anda08
    - iul 11 2013 16:02

Bloguri

• Ecografie 13 saptamani

Silvia87
    - nov 21 2019 22:21

• Voi ce carti despre bebe cititi?

Oanapdrr
    - nov 21 2019 13:24