Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 105

fiv medlife albu

291 raspunsuri la acest subiect

#21
MonyZuzu

MonyZuzu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 22:17

Andreuta ai PM :)



#22
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 22:34

Fetelor,vine cineva la Viena saptamana viitoare si poate sa îmi facă provizii cu medicamente,cam ce medicamente luati voi, sau ce îmi recomandati ca ar fi necesar sa fiu aprovizionata, in afara de Nospa ca ăla il primesc maine de la Mary,v.am citit cândva de ceaiuri pt Greața si parca ceai de cretisoara care ajuta acum sarcina!? AAA si binenteles pt constipație cum se numește medicamentul vostru recomandat de medic ? Dacă va m.ai vine vreo idee notati.mi ca sa trec pe lista ;) va pup fetelor si noapte buna!!!



#23
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 01:57

Salutare gagici
Noi in seara asta am avut un episod urat, dar multumim lui Dumnezeu si dr Stan, bebe e la locul lui cu inimioara intacta. Sangerare din senin, cheag eliminat, sange rosu de ziceai ca am dat drumul la robinet, nu alta. Si sunt sub dufaston de pe 2 ianuarie. Sa speram ca nu o sa se mai repete, vom sti mai multe zilele urmatoare. Mai mult de perfuzie nu au ce sa faca la varsta asta, o stiu si eu f bine, dar dr si-a dat toata silinta :)

Andreutza pt balonate - espumisan, pt constipatie- dufalac e bun, e un fel de sirop, uscosin supozitoare - sunt 6 la cutie, contin scobuti, bun cand ai contractii si dureri, nospa de care stii, eventual si scobutil pastile, flamexim care e pt inflamatii si il poti lua in sarcina- pe mine m-a ajutat cu endometrioza/ adenomioza/ fibrom ca inca nu stiu exact ce e, pt ca aveam dureri pe acea parte si eram inflamata , si a fost ok cu el. Altceva eu nu mai stiu, poate mai stiu fetele.

Sa mergi la dr si sanatate multa !!!

#24
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 06:43

Nic nic, imi dai emotii, eu si asa sunt stresata toata ca nu stiu la ce sa ma astept in fiecare zi,.... bine ca sunteti ok si tu si bb...Doamne ajuta sa nu mai treci prin asa ceva....

Andreutza de ce nu mi-ai zis ca mai vrei si alte medicamente, ca ti le puneam in colet, mai ales ca am trimis coletul direct din farmacie...iti puneam ce vrei tu....imi pare rau ca nu m-am gandit sa te intreb....ai grija de tine si mergi azi la medic...

Loli imi pare rau ca au venit uratii, dar nu renunta, presteaza in continuare si cere totusi sa faci o histeroscopie.....eu zic ca m-a ajutat mult.....

sper sa fie bine pana la capat...ma rog in fiecare zi la Doamne Doamne sa fie bine si bb sa stea cu mine inca 8 luni

va pupacesc de nu va vedeti pe toate fara exceptie.....



#25
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 07:02

Doamne NicNic,m.a apucat tremuratul :((( bine ca n.ati patit nimic!!!  Ferească.ne Doamne de nenorociri!!!    Mary...scuze,chiar nu mi.am dat seama si recent am aflat ca vine cineva la Viena,dacă tot vine ma gândeam sa stâng o listata cu medicamente care aici medicii nu îmi prescriu nimic si nici nu se găsesc.  MagneB6 crede.ti ca e bine sa.l trec pe lista?  Ceaiurile,cum se numesc ,este o anumită marca!? NicNic ai grija de tine,eu ma duc la dr acum. Pup fetele



#26
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 07:59

Buna dimineata!!! 

Mai fetelor nu ne mai dati emotii! Eu si asa stau prost cu neuronul pre Fiv 2 [batcap]  [batcap]  [batcap] !

NicNIc ma bucur ca sunteti bine. Ai mare grija, fara efort, in patut la caldurica la clocit.

Andreutza asteptam vesti, mergi la medic astazi?

Mary Dr A spune ca in cazul meu esecul obtinerii unei sarcini pe cai naturale se datoreaza calitatii proaste a spermei, nu numai problemelor mele. De fapt si esecul Fiv-ului tot pe seama asta e pus,s-a facut ICSI din start fiind foarte putini spermatozoizi mobili,insa embrionii rezultati pot fi de proasta calitate in conditiile astea. De asta noi voiam un laborator care sa faca IMSI asta fiind singura sansa sa fie mai bine selectati niste spermatozoizi cit de cit normali [alcool]



#27
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 08:12

Gagici stati relax, chiar nu avem ce face in astfel de momente din pacate. Deocamdata stau sa ma odihnesc un pic, inca mai am dureri mici si un fel de contractii sau ce or fi ele.
Andreutza da si magne sa iei, cu o concentratie cat mai mare. Eventual Mary si fata care vine la tine sa ia legatura a i Mary sa ii dea ce are mai bun in farmacie.

Andreutza asteptam vesti de la tine, speram sa fie totul bine.

Va multumesc pentru gandurile bune si ne rugam
Sa nu mai avem asa emotii.

Doamne ajuta !

#28
amargar

amargar

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 186 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 10:30

Andreutza nici in anglia nu se prescrie nimic in sarcina pt crampe/ dureri , cum ai spus si tu nici nu sunt pe piata med gen no spa. Aici dau numai pt constipatie si arsuri asta i tot. Ceaiuri fares , au o gama destul de larga de ceaiuri de buna calitate dupa parerea mea.

#29
amargar

amargar

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 186 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 10:30

Nic nic stai linistita in pat , trebuie sa fie bine de data asta. Ti a marit doza de utrogestan/ duphaston?

#30
Adry9

Adry9

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 04 februarie 2014 - 10:49

NicNic doamne ajuta ca sunteti bine,cum zic toate fetele stai linistita in patut la caldurica,trebuie sa fie bine:)



Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -