Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 105

fiv medlife albu

291 raspunsuri la acest subiect

#11
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 15:43

Criss imi pare rau de piedica de acum, dar si eu trag speranta ca mai exista solutii,

Asa cum zice si bemi, exista tratamente pt poor responder sau poti incerca un FIV pe ciclu natural. O "babuta" are acum 2 fetite cu un AMH de 0.07 daca nu ma insel. Varsta a fost insa de partea ei asa cum e si la tine. 

Ref ovo donate sau adoptie de embrioni, gandeste-te ca adopti copilul din faza de celula. In cazul adoptiei unui copil, il vezi, interactionezi cu el, dar peste tot eu consider ca e loterie. Important este sa va fie voua comod psihic. Tin pumnii ca pe o cale sau alta sa va impliniti visul.



#12
Cris33

Cris33

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 15:58

multumesc fete dragi pentru sfaturi! am avut protocol lung cu doza maxima de hormoni...e ciudat de ce nu am reactionat, mai ales ca in luna mai 2013 am avut protocol scurt cu 5 folicului dar dr. mi-a gresit tratamentul si am ovulat mai devreme....a recunoscut ca mi-a dat 2 injectii ce-si anulau, practic efectul, dar banii pentru punctie nu a refuzat sa-i ceara...de aceea ne-am indreptat catre dr. Albu si nu ne-a parut rau, a fost un om sincer si a sperat alaturi de noi, dar asta e.....mergem inainte. Dr.Albu nu crede in fiv pe ciclu natural, am vorbit de asta la ultima monitorizare, chiar mi-a sugerat s anu ma mai "ametesc" cu atatea injectii, sa trecem direct la ovo.donate....dar deocamdata nu pot accepta ideea asta...nu se stie in viitor cum o sa vad optiunea asta, sincera sa fiu eu tot sper sa reusesc natural.....Va pup pe toate!...nu va intristati pentru mine, sunt bine si ma bucur ca exista optiuni!!!! [:)]  [:)]  [:)]



#13
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 16:38

Criss pai zi asa, soro ! te asteptam cu naturalul, ca tot e sezonul deschis [soricel]



#14
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 18:30

Criss sezonul e deschis , deci spor la natural, mai ales dupa aceasta perioada se stimulare :)

Important e sa nu iti pierzi credinta si sa nu renunti la lupta, noi suntem aici cu galeria :)

#15
Raluca1084

Raluca1084

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 18:41

Criss, nu-ti pierde speranta! Intr-un fel sau altul tot o sa reusesti sa-ti tii puiutul in brate!:)

 

Fetele, eu maine am ultima monitorizare si vineri ar tb sa facem punctia! Ceva sfaturi pentru ziua de vineri? Parca am prins la un moment dat o discutie despre "nu crema, nu parfum, nu lac de unghii,etc" Daca nu va suparati, repetati va rog, pt o uituca blonda?

 

Va pup!



#16
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 19:22

QIAO multumim frumos de casuta noua..... [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#17
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 20:10

Buna fetelor,

Vroiam sa va intreb daca voi de la utrogestan aveti ceva scurgeri mai ciudate? Mie mi s-a intamplat sa am scurgere asa mai gelatinoasa mai maronie, dar nu a aparut decat cand am fost la toaleta si nu a murdarit absorbantul zilnic. Mi se pare ciudata si am senzatia ca e o reactie de la utro.

Pupici



#18
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 21:27

Buna buna!

Raluca 1084 fara produse care contin alcool :deodorante, after shave, parfum,lotiuine tonica, vezi ca exista deodorante speciale fara alcool ( si apa de gura are alcool). Te asteptam cu recolta bogata.

Fetele eu declar azi prima zi de menstruatie, deci minunile se amina in ce ma priveste [soricel] dar nu ma las,prestez la greu in continuare [batcap]  [batcap]



#19
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 21:45

Aliceee,eu am aceeași problema,exact așa a început la mine de vineri,un pic câte un pic maroniu,azi am fost ok,acum ma doare burta si elimin sânge maro/ negru,dar nu cantitate mare,doar cât șterg cu hârtia igienica,iar pe absorbant câte o pata ici colo cât un bob de orez...si eu m.am tot gândit ca poate m.am rănit vaginal ,sau tot de la utrogestran,dar azi l.am înghițit si n-a ca vine maro/negru,partea buna este ca nu ma sperie așa tare ca nu e sânge proaspăt,poate am ceva resturi pe acolo sau poate elimin vreun hematom [smulgpar] maine dimineața la ora 8 sunt la ușa dr. de data asta nu mai stau :)



#20
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 03 februarie 2014 - 21:53

Qiao multumim pt fereastra noua [flo2]   Mary saru'mana pt pachet!!!! [flo2]  Fetele care s.au oferit sa ma ajute cu pachetul,va multumesc încă o data pt ajutorul acordat! [flo2]  Qiao e frig si urat la Wien,la fel ca in București, ma vizitează careva in Wien!? Sa ma anunța.ti ;)  va pup si Crisss nu îți pierde speranța!!!!!!





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -