Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce fel de patut cumparam pentru bebelus ?

patut camera bebelusului

43 raspunsuri la acest subiect

#31
icailoaie

icailoaie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.526 mesaje

Postat 21 mai 2014 - 07:54

Multumesc pentru sfaturi.. O sa am grija. Oricum ne gandim sa mai luam pe cineva care se pricepe atunci cand o sa mergem sa cumparam patutul . [:)]



#32
Lore88

Lore88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 02 iunie 2014 - 16:15

Buna! Ma bucur ca am gasit sectiune cu patuturi! Este primul meu bebe si as vrea tot ce e mai bun pentru el, dar in acelasi timp sa fie si practic ! Am vazut in dedeman si apoi am cautat si am gasit si pe net, un patut multifuctional cate initial este patut si masa de infasat cu sertare pe un suport cu alte doua sertare. Tot ansamblul se transforma apoi in pat ptr copil, birou si noptiera! La pretul de 1000 de lei primesti ansamblul , salteaua pentru patut si pentru pat! Pretul mi se pare acceptabil, dar nu stiu daca saltelele sunt potrivite prr copil! Va rog sa-mi scrieti daca stiti ceva despre acest patut!

#33
amy25

amy25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 836 mesaje

Postat 13 iunie 2014 - 07:55

Buna fetelor!

Din experienta pot spune ca baiatul meu a dormit noptile foarte bine in patut de lemn cu saltea de cocos. Si mie mi s-a parut tare la inceput, insa nu pare sa-l fi deranjat asta vreodata.

Acum, am luat unul Ikea cu dimensiune mai mare ca avem deja 2 ani. 

Noi patutul il vindem. daca intereseaza pe cineva, poate lasa un mesaj la opreaami@yahoo.com si dau mai multe detalii. sau il gasiti si aici pe site la sectiunea de vanzari.

Spor la cumparaturi si s-Aveti zile frumoase!



#34
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 19 iulie 2014 - 19:04

Eu am cumpărat patutul asta.... Mi se pare foarte practic + ca se mareste,pot sa.l folosesc câțiva ani.

Miniaturi atasate

  • image.jpg


#35
cclaudinne

cclaudinne

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 20 iulie 2014 - 06:45

Buna fetelor,

Sunt la prima sarcina si desigur vreau un patut cat mai "trainic" si comod pentru bebe. La fel ca Lore88 mi-a suras ideea unui pat 3 in 1 pe care ulterior il voi schimba in patut pentru copil mai mare. Tarcul si suportul de saltea se pot transforma cu putina creativitate  in birou sau suport pentru carti/jucarii iar masa de infasat in noptiera. Stiu ca moda se schimba si preferintele copiilor variaza dar un pat e un pat si cam atat.Plus ca s-au inventat lenjerii de pat super colorate,cu diverse personaje,sunt tot felul de autocolante si de nu ii place cand va fi la gradi ii facem unul nou imediat  [:)]

Eu prefer varianta de pat 3 in 1 deoarece recunosc, am posibilitatea de a-l face la comanda. O cunostinta se ocupa cu asa ceva si ne-a mobilat deja toata casa, deci in ceea ce priveste calitatea si durabilitatea produsului in timp am siguranta si in plus pentru noi manopera e la pret decent.

Asa ca nu mai ramane decat sa dau o raita prin magazinele de profil, sa clatesc privirea si sa "fur" un model ce ma atrage. Cu poza la purtator imi face "nenea" patul cum vreau eu   [:D]



#36
Norishor84

Norishor84

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 21 septembrie 2015 - 10:57

Buna burtici!

Eu la primul copilas am optat pt un patut normal, cu panza, din acela care se demonteaza usor, nu stiu cum sa explic mai bine. Am ales acest model deoarece ne-am gandit sa fie cat mai practic. Fetita a dormit intotdeauna singura, in patut iar noi fiind mereu plecati in week end, ba la socrii, ba la bunici, ne-a ajutat mult sa putem lua patutul cu noi. Nici scump nu a fost, asa ca a meritat investitia. Fetita mea a fost activa mereu si cateodata se lasa brusc pe spate pe saltea si ma bucur ca peretii laterali ai patutului au fost elastici iar ea nu s-a lovit niciodata la capsor. 

Acum la al doilea bebe vom lua acelasi model. 

Va pup si va doresc spor la cumparaturi. Sper sa gasiti ceea ce va doriti!



#37
Deliciouss

Deliciouss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 03 octombrie 2015 - 19:02

Si noi cel mai bine ne-am impacat cu cel de fas, demontabil, gen tarc. se demonta usor si oriunde plecam copilul era in "patutul lui"



#38
Deliciouss

Deliciouss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 03 octombrie 2015 - 19:30

Avantajul la acest patut mai era si ca era mult mai lat decat cel de lemn, plus ca in partea de sus tin minte ca il si leganam pe pui.



#39
MoniMommy

MoniMommy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 10 octombrie 2015 - 09:00

Si eu ma gandesc sa iau unul din acela gen tarc, cu peretii din fas, e mai spatios si cand mai creste bebe nu-mi fac griji ca iese usor din patut, spre deosebire de cel din lemn de care se poate lovi cu capul, isi baga piciorusele printre gratii, are tentative de evadare urcandu-se pe margini. 

Ma gandesc ca e mai protejat cu patutul mobil, demontabil din fas. Asa daca plec in calatorii cu el, poate dormi in patut. 



#40
MoniMommy

MoniMommy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 54 mesaje

Postat 10 octombrie 2015 - 09:04

La casa avem un dormitor in plus unde va avea ditamai patul, asa ca nu am nevoie de patut din lemn din acela pentru copii.

Stiu ca va fi cam rasfatat pentru ca are sifonier din acela normal pentru adulti, dar decat sa ma plang ca nu ii incap toate hainele in sifonierul meu, mai bine sa aiba unul la fel, separat. 





Etichetat si cu patut, camera bebelusului

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -