Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iulie august ( 4 )


338 raspunsuri la acest subiect

#31
vera_l

vera_l

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 395 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 15:01

Fetelor,un an minunat va doresc!Mai bogat si mai norocos,sanatos si plin de bucurii!

La multi ani! [deziuata] 

Va pup pe toate



#32
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 16:11

De vreo cativa ani, in noaptea de anul nou , imi fac un bilant al realizarilor intamplate in anul deja scurs. Mult timp am contorizat cu precadere ce nu mi-a iesit, esecurile repetate pentru a avea un copil . Vedeam cum inca un an este cu esec si izbuteam la final intre ani sa am lacrimi in ochi, sa privesc trista si fara sperante un  inceput pe care nu credeam ca v-a veni si la mine .
In urma unei minuni in viata familiei mele , am hotarat sa privesc cumpana anilor cu mai mult curaj, sa-mi infrunt realizarile mari sau mici, modeste sau extraordinare cu aceeasi bucurie si mandrie, ca pe ceva creat de mine. Atata vreme cat suntem sanatosi si avem strictul necesar, restul problemelor pot fi rezolvate, iar ceea ce ne lipseste, poate de fapt nici nu ne trebuie. Astfel, am reusit intr-un final si am decis ca bilantul eu il hotarasc in ce masura e bun sau nu, exact ca si fericirea care a aparut in viata mea .  Va doresc si voua prietenele mele dragi , ca bilantul la acest sfarsit de an , sa fie unul bun , frumos si implinit , pentru ca avem langa noi , cei mai frumosi si sanatosi copii pe care ni i-a dat Bunul Dumnezeu . Va urez tot binele din lume !!!!
La multi ani !!!!  [artif]  [artif]  [artif]

 

Miniaturi atasate

  • DSCN8367.JPG


#33
Ca_Mila

Ca_Mila

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 422 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 20:55

LA MULTI ANI !!!! multe sanatate, fericire, intelegere, liniste sufleteasca si tot ce va doriti sa se implineasca.

 

Va pupam [deziuata]



#34
roxypuy

roxypuy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 01 ianuarie 2014 - 00:47

La multi ani fetele mele dragi! Sa aveti un an nou cu fericire, bucurii si multa multa sanatate! Va pup cu drag!

#35
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 01 ianuarie 2014 - 09:08

LA MULTI ANI! Sa aveti un an bun cu sanatate si bucurii!

Nu pot sa cred! Dau prima cafeluta pe anul asta! Avem cafeluta pt toate gusturile, deci cum va treziti o puteti savura!

#36
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 01 ianuarie 2014 - 09:48

La multi ani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!va pup!

Lorena multu de cafea...


Cum v ati petrecut?noi ne am strans mai multi la mami...am mancat si la 12 ne am dus la artificii!!!la denis i a fost putin frica...apoi am venit acasa ne am uitat putin la tv si gata revelionu. .

#37
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 01 ianuarie 2014 - 10:01

LA MULTI ANI

Multa sanatate si tot ce va doriti in noul an !

 

Am dormit 3 ore, sunt praf ....noi am stat acasa, au venit nasii la noi, am povestit, am mancat , ne-am simtit bine.

Natalia a cedat la 23:30, cand au inceput artificiile dormea tun in ciuda zarvei de afara, nu avea nicio treaba. Sofia a vazut artificiile, a iesit afara cu Florin, s-a speriat de zgomotul infernal si de fum si pana la urma am privit artificiile de pe geam. Cred ca a fost una dintre cele mai fericite nopti a ei, i-au cedat si ei bateriile la ora 2 cand efectiv intr-un minut a si adormit pe coltarul din hol  [:)] .

Eu am mai stat pana la 5 dimineata cand le-am zis cu parere de rau ca eu ma duc sa ma culc ca sa dorm macar 3 ore, si asa a si fost, Natalia s-a trezit conform graficului la ora 8 dimineata iar Sofia la 9 ( ma asteptam sa doarma mai mult ).

Acum suntem toate trei cam obosite, mai mult ne taram prin casa .... cel mai neobisnuit e sa o vad pe Sofia trantita pe pat uitandu-se la televizor,  simte si ea lipsa somnului ca altadata la ora asta era casa cu fundul in sus deja.

 

Deci pe ansamblu, ne-am simtit bine  ..... si acum suntem obositi  [:)]  !



#38
Carmen_80

Carmen_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 10:03

Neatzaaa, La multi ani 2014!! Sa va aduca anul nou numai bucurii, impliniri si tot cr va doriti.

Gabi, frumos ai scris despre bilant, cel putin de 3 ani ai motive intemeiate de fericire la cumpana anilor. :)

Si eu il fac. Anul asta pt mine a fost unul destul de obositor, dar cu destul de multe realizari. Mai sunt cateva zile si se implineste 1 an de cand am reinveput serv, lucru care mi-a adus si o doza constanta deoboseala dar si satisfactii.

Noi am facut revel la noi cu niste prieteni. A mai venit un bb de 10 luni care a dormit in camera noastra. Au plecat cu totii pe la 4, iar cand strangeam ultimul pahar patrick s-a trezit de durere de maseluta si a mai adormit dupa 5, iar la 9.30 trezirea. Deci am dormit si eu vreo 4 ore... Evident este inca in greva domnului de peste zi, far seara la 9 cade lat...

Cred ca anul asta va fi si mai frumos. Puii nostri vor creste, vor implini 2 ani, vor vorbi, sper :)))

Va pup si va invit la o cafea sa avem o zi buna.

#39
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 10:08

Neata

Haideti la cafea!

Noul an sa ne aduca tot ce avem nevoie si sa ne regasim sanatoase la anul pe vremeea aceasta!

I e praf cu programul, in noaptea de rev a adormit la 11 si la 12 s-a trezit din cauza artifiiciilor, a adormit peste vreo ora

Aseara a adormit la 12 noaptea !!!, desi era f obosita era f agitata si nu se putea linisti deloc

Ma oftic ca adoarme tarziu , la 10 seara de obicei dar recunosc ca sunt de vina ptr ca asa am reusit de mica sa o culc, abia dupa ce ii puneam pe ceilalti la somn , nu aveam cum sa fac altfel [bang]

La 7-8 seara cand trebuia sa o culc ceilalti vroiau mancare, dus, etc ...

#40
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 10:38

Buna dimi!!!!!@
Doua cafelute....ce bine suna!!!le savurez acum impreuna cu voi!.eu de azi ma bag la dezintoxicare.(sper)m am ingrasat iar...am 80 de kg.speram sa nu mai ajung la prefixu asta dar na...


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -