Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iulie august ( 4 )


338 raspunsuri la acest subiect

#11
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 10:00

Buna dimi....

Mersi de cafeluta...ada relaxare si distractie placuta!

Multa sanatate tuturor.....


Noi am avut un craciun placut...ne am strans mai multi cu copii si am fost impreuna cu colinda pe la familie...le a placut mult si denis la un moment a inceput sa zica "dom dom".am stat pana la 2.
Ieri si alaltaieri am dat copiii la soacramea cateva ore si culmea e ca au stat.ea stie oricum sa se ocupe de ei stie cum sa ii ia...asa ca am avut si noi putin relax...au venit si niste prieteni la noi la care nu le venea sa creada cum e asa liniste in casa:)))....am fost si la o plimbare in mall...am vrut si la film dar nu am apucat......acum ca ne am obisnuit speram la mai multe:)))....
De mancat numa gretosenii...sarmale,carnat,oua umplute,salata beuf,vinete....maios,toba...

Fleur am reusit sa vad mesajul ieri dar nu am reusit sa raspund ....nu stiu de ce imi deschide de pe tel numai cand vrea.iti multumesc din suflet ptr raspuns.te pup.

#12
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 10:32

Neata !

 

Si a trecut Craciunul ......

 

Au plecat si parintii mei de o jumatate de ora. Momentan sunt singura, vorba lui Ali : nu imi vine sa cred ca ea asa liniste in casa, domnisoarele cu sotulache sunt in vizita la bunicii din partea sotului, eu nu am avut chef sa merg .... asa ca profit acum la maxim , am facut un dus, navighez linistita pe net fara intreruperi si o sa imi fac si contabilitatea ( cahhh .... asta nu imi place ), daca am timp sper sa vad un film etc.

 

De revelion stam acasa, de 3 ani doar acasa ne-a prins sfarsitul anului, deci nimic interesant, in mare parte o zi ca oricare alta.

 

Va pup !



#13
roxypuy

roxypuy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 17:57

Hola fete dragi! Sper ca ati avut un Craciun linistit si va doresc sa aveti sarbatori cu bine in continuare. Wow, va dati seama ca a fost al treilea Craciun impreuna? Ma bucur tare mult ca ne avem una pe cealalta si ca impartasim toate clipele minunate, bucuriile, necazurile, nazbatiile si achizitiile piersicutelor :) sa ne ajute Bunul Dumnezeu sa ramanem unite si sa impartasim si majoratele lor, planurile de nunta si de ce nu si nazbatiile nepotilor nostri :) va pup si va iubesc!

noi am fost la ai mei in ziua de Craciun, impreuna cu toata familia, socrii si bunici. Ii multumesc lui Dumnezeu ca l-a intarit pe tataie si am reusit sa petrecem Craciunul cu totii. Chitz a primi o gramada de cadouri si acum e f ocupata sa se joace cu fiecare in parte ;) nu am exagerat cu mancarurile, eu oricum nu ma omor cu chestiile de porc.


Ieri am fost la shopping cu Chitz si sotzulache, am bantuit vreo 4 ore, ne-am plimbat la aer, Chitz a tras si un somn de 2 ore. Mi-am luat ceva hainutze la reducere, am gasit costu de baie. Azi am stat acasa, sotzulache a fost o fuga oe la serv, noi am stat si ne-am jucat, am dormit si noi cu ea vreo 2 ore acum dp masa. Maine ar trebui sa mergem pe la fini dar nu am nici un chef...de reve mergem la nasi si vom petrece alaturi de copii :)

Va pup si ne mai auzim zilele astea!

#14
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 23:40

Test

#15
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 23:43

Ufff...in sfarsit... Craciun fericit fetelor! Sper sa primiti urarea chiar daca cu intarziere. Am mai scris cateva mesaje zilele astea dar nu a dorit aa mi le incarce asa ca le-am pierdut si mi-am facut super nervi. Nu stiu ce a avut. Si de alaltaieri tot dau teste si sper ca acum merge. Va pup cu mult drag si ma bucur ca suntem aici la al 3lea Craciun impreuna. Va iubesc mult. Revin cu detalii dar acum ma culc ca sunt franta!

#16
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 28 decembrie 2013 - 03:23

Sarbatori fericite! Sa fiti fericite si implinite alaturi de familiile voastre! Si noi cu intarziere, dar .....
Noi am fost in prima zi acasa cu socrelii, a doua zi in vizita la ai mei. Iar ieri, in a treia zi, am rupt turta finutei. Ieri a fost o zi de cosmar......finii nostri au doi copii fetita care a facut un an si baiatul de 3 ani si 4 luni......fetita e super ok, dar baiatul mi-a facut zile fripte.....de nu a suparat-o pe Onuta in continuu, pe ce punea mana Onuta exact alel lucru ii trebuia si lui, mai mult de atat carca avea misiune sa-si apere jucariile de Onuta, pe care a bruscat-o, a lovit-o si sicanat-o in continuu.....Onuta urla din orice! Nu am patit asa cu nici un copil pana acum. Nici cu cei de o varsta cu Oana, cu care in functie de locul unde are loc intalnirea la inceput trebuie avut grija pana se stabilesc regulile jocului si pe urma e distractie. Iar cu cei mai mari e si mai simplu ca o protejeaza sau o ignora! Dar asa ceva nu mi-am inchipuit ca se intampla!
Am plecat in plansete si dupa ce mi-a vomitat copilul....un cosmar! Iar parintii copilului, aaa ca e o etapa, ca pe sora sa o altoeste zilnic.....si cu ce a gresit copilul meu in ecuatia asta?

#17
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 28 decembrie 2013 - 08:34

Buna dimi!!!!!!!!!!!
Cafea ??? Ceai???

Uffff lorena...saracuta onuta!

#18
roxypuy

roxypuy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 28 decembrie 2013 - 10:43

Neatza! Multu de cafea Ali :* as fi vrut sa mai bag niste somn k iar ne-am culcat pe la 1 si ceva (inclusiv Chitz k deh, a dormit 4 ore dp masa!), dar m-a apucat mersul la baie pe la 9.30 si ioc somn :( noroc k ea mai doarme.

Lore, imi pare rau k ati petrecut asa cu peripetii :( ma enerveaza la culme parintii care nu incearca macar sa-si atentioneze copiii cand se poarta urat cu altii...e usor de zis hai lasa k sunt copiii si nu stiu ce fac, e doar o faza bla bla Dar dk ei nici macar nu incearca sa le zica sa se comporte frumos, nici nu o sa stie copilul vreodt cand si cum a gresit! Si eu am patit-o cu Chitz in parc acum cateva luni - se juca frumos in nisip cu o fetita si a navalit peste ele un baietel de vreo 4-5 ani le-a smuls lopetelele, a imbrancit-o pe Chitz sini-a mai datbsi o grebla peste ochi de I-a sarit sangele! Imi venea sa-I rup capul si lui si tampitei de ma-sa care statea si se uita...

#19
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 28 decembrie 2013 - 22:54

Test

#20
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 28 decembrie 2013 - 22:59

Ma scuzati dar bag test inainte ca sa nu mai scriu degeaba mesaje...
Lore, te inteleg perfect. Si noi am patit-o cu copilul unor prieteni care nu prea stie sa se joace si de cate ori ne vedem cu ei, trebe sa fim cu ochii in 4 ca pe butelie cs ba o da cu capu de asfalt ba de masa..ba de ce mai gaseste el. Chit ca el o place si ar vrea sa se joace cu ea... si maiica-sa e chiar atenta dar degeaba...
in schimb restul copiilor mai mari cu care se joaca sunt f ok. Oricum vad ca are pregerinte pt copii mai mari..
FETELOR iaca e gata anul acusica.... si vreau sa va spun din nou ca va iubesc nespus!


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -