Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iulie august ( 4 )


338 raspunsuri la acest subiect

#21
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 00:19

Salut fetelor,

 

Noi suntem raciti toti 3, Eric cu otita la ambele urechi, e pe antibiotic. El deja e mai bine dupa abia 2 doze, nu mai tuseste aproape deloc, dar mai are inca muci. 3 nopti la rand imi facuse febra mare si ieri seara am fost la dr.

 

Asa ca stam acasa si nu prea ne arde de sarbatori.

 

Voua va doresc un inceput de an cat mai promitator, cu piersicute sanatoase si veselie in case!

 

Ref. la jucatul cu alti copii, Eric la gradinita in ultimul timp e mai solitar si nu imi place. Cand vin sa-l iau il gasesc printr-un coltisor mai departe de ceilalti. Educatoarele imi zic insa ca-i sociabil si n-are probleme cu copii. Lui ii place sa se joace cu copii ceva mai micuti ca el, si ca luni si ca aspect fizic, si sa fie el liderul. Cu copii marisori nu prea s-a jucat. Conflicte pana acum nu au fost la joaca, doar minore. Oricum aici toate mamicile sunt cu ochii pe pici ca pe butelii si nu lasam sa se amplifice nimc.

 

Va pup si va imbratisez virtual inca o data urandu-va un An nou cat mai bun. Sper insa sa mai intru pana la cumpana dintre ani, daca ma lasa teroristul mic.



#22
Carmen_80

Carmen_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 12:06

Buna fetele,

Fleur imi pare rau sa aud iar de voi ca sunteti bolnaviori. Parca in ultima vreme numai asa ati tinut-o. Sanatate multa va doresc.

Noi de craciun am fost la tara, a fost haos...casa mica, multi in ea, nepotel de 9 luni sperios si sensibil...foarte naspa. Patrick incerca sa ii dea jucarii si el incepea sa planga.

Pe 27 am avut niste musafiri, un bb de 11 luni si o fetita de 3.5 ani. Patrick a socializat foarte bine cu ei, mai ales cu fetita. S-au alergat prin casa, au ras, au chirait...ce sa mai..de nota 20.

Ieri am fost noi la niste prieteni cu o fetita de 1 an si 10 luni. S-au jucat foarte frumos. Ea m-a surprins placut, era si foarte darnica si foarte ascultatoare, nu se speria cand patrick incerca sa o mangaie sau sa o ia de mana, foarte dragut. S-au imbratisat, s-au pupat, s-au jucat cu mingiutele. Apoi am stat cu totii la masa, ea statea inscaunelul de adulti si manca singurica, iar pe patrick l-am pus in scaunelul ei si a mancat si el singurel cu furculita. Cat de mult conteaza colectivitatea... Cred ca ar invata foarte multe la gradi, incep sa ma gandesc serios sa caut o gradi cu program redus si sa-l duc cateva ore pe zi.

Partea foarte proasta e ca de cand suntem acasa nu mai doarme ziua niciun minut. Seara de 2 zile nu mai adoarme asa usor. La inceput adormea cu bibe in gura, acum il bea, apoi se ridica si vrea iar la joaca. Nu stiu ce sa mai fac cu el, ma dispera chestia asta. Si se vede ca e obosit...azi e si marait.

De revel poate vin niste prieteni la noi...dc nu, singurei acasa.

Pupici

#23
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 22:24

Buna fetelor

Long time no see :))

Fleur multa sanatate, nasol cu otita :(

Ioana ce mai declaratii de iubire :))) si mie imi pare bine ca ne-am cunoscut

Carmen ce bine ca ai mai scris

Lore nasol cu baietii batausi :(, eu tac chitic ca am doi !!! Uneori chiar nu ai ce sa faci dar in tot cazul parintii sunt de vina ( aici ma includ by default) :)

Azi am fost la Sinaia, am gasit zapada la cota 2000, putina dar suficienta ptr sanius

Ne pregatim de revelion ca bate la usa, vom merge la niste prieteni si in Pta Constitutiei

Ioana bravo ca ati plecat din tara . La noi bataia de joc e continua si apriga : in drumul spre cota erau portiuni cu gheata , desi ultima zapada a fost de mult.ajungi acolo nu ai unde sa parchezi, mergi pe gheata pana sus la telecabina, mormane de gunoaie, pamant ramas de la constructii, porumbul copt 7 lei, nu tu un trotuar, o amenajare , nimic desi sunt mii de turisti care vin :)
La 2000 la fel ...

#24
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 10:31

Neata !

 

O [cafea] ??? As bea una cu frisca si scortisoara .... inca mai am timp sa o prepar !

 

Sanatate puisorilor si parintilor bolnaviori. Si Natalia mi-a facut o indigestie, habar nu am de la ce ca am mancat cu totii aceasi mancare iar maioneze si chestii dintr-astea nici macar nu s-a uitat la ele. 



#25
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 14:38

Hola fetele.
Carmen, ai incercat sa stai langa el in pat? Ana mea nu mai adoarme cu bibe de vreo 4 luni. Ne punem frumos in pat si stim ca trebuie sa facem nani si se culca. La pranz adoarme in 2-3 minute dupa ce o pun in pat si ma pun langa e...evident...altfel nici nu sta in pat.
seara ii ia vreo 15 minute dupa zbenguiala de rigoare. Azi a fost extrem de maraita. Nu am putut-o calma decat cu Pocoyo....si m-am prins ca dupa ce m-am chinuit sa o invat sa faca la olitza, nu vrea decat pipi. Caca il tine pana se ridica si ii da drumul in pampers imediat ce o imbrac si plec din raza ei. Daca puteti sa credeti asa ceva....

#26
Ca_Mila

Ca_Mila

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 422 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 18:31

Buna fetele,

 

Am intrat sa va uram si noi SARBATORI FERICITE si un nou an fericit, plin de impliniri si sanatate.

 

Noi suntem bine, am umblat pe la bunici, nasi, fini si cam atat.

Ana face tot felul de nazbatii. La wc face exact cum zici tu Ioana, se screme, face pipi zice ca ii vine caca si nu face, asteapta sa-i pun pampersul. :)

Cu kg nu prea stam noi grozav, are 10,1 kg de vreo 3 luni. Cred ca s-a mai lungit, dar kg ioc.

In rest de toate pt toti.

Eu vreau sa-i desfac patutul ca oricum nu mai doarme in el din vara si sa-i fac un pat mai mare in care sa ma pun si eu s-o alaptez si apoi sa o las sa doarma singurica, asa am eu in plac.

Poate imi recomandati voi o saltea potrivita pt copii.

Va pupam pe toate si pe toti si ma pun sa mai citesc ca tare in urma sunt.



#27
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 09:21

Ola olaaaaa@!!!!!!!!!
Poftiti la ultima cafeluta din acest an!!!!!!!!!

Va doresc multaaaaaaaaa sanatate(ca i mai buna decat toate).......fericire,iubire,impliniri pe toate planurile...locuri bune de munca (fleur:))) ).......si absolut tot ce va doriti!!!!!!!!!!!
Va pup si va iubesc prietenele mele dragi.imi pare bine ca ne petrecem deja cel de al treilea revelion impreuna!!!!!!

Mie mi e cam frica de anul care vine...(in leg cu bunica)....

Dar am si planuri mari!!!!!!!!!!!!!!!!am vrea ca revelionu viitor sa il facem in casuta noastra....cam greu dar cine stie poate castigam la loto...(macar de as juca :))))) )

#28
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 13:22

Neata,
la ultimul neata din an
mi-as dori sa fie Zapada
am gatit dimineata acum somn si apoi pregatiri de revelion
Roxi nasol cu sefii :(
Facem revul la niste prieteni, am pregatit quiche cu praz, rulada cu crema, limonada, racitura de la craciun, jumeri, toba, sampanie
Ptr acasa fac ceva cu vita din jamie oliver iar maine avem invitati si iar tre' sa fac ceva si fac tot ceva din jamie o , o reteta cu pui
diseara mergem in pta constitutiei la 12 noaptea

Pup si va urez si eu sa aveti ce este mai important multa sanatate, dragoste si familia alaturi!

La multi ani 2014! [artif]. [artif] [s] [bis]

#29
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 13:22

Am pierdut ieri un mesaj...

#30
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 13:28

Eu pe bambinutza o las sa faca ce vrea, sa umble unde vrea :)) si nj am notiunea de permisiv :). Daca vrea cd urile care sunt la nivelul ei i-_am lasat cateva la indemana iar restul le-am luat

Adica ii las la indemana ce poate lua ea :)

In conflicte cu alti copiii nu ma bag din prima, astept sa vad ce se intampla si intervin daca-i musai


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -