Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011 (56)


289 raspunsuri la acest subiect

#271
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 20 februarie 2014 - 13:12

Yupii mi a iesit,
Na MAry acu sigur măsti ca am scos eu majoretele .
[majoreta] [majoreta] [majorete] [majoreta]

#272
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 20 februarie 2014 - 13:13

Na ca una am gresit o

#273
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 20 februarie 2014 - 13:16

De ce va stresati atat cu evaluarea asta. E o nimica toata.

#274
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 20 februarie 2014 - 13:16

De ce va stresati atat cu evaluarea asta. E o nimica toata.

#275
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 20 februarie 2014 - 18:46

Multumesc Somleac sa dea Domnul!!!!!

Cel mai tare ma enerveaza ca ma i-au contractii si dupa 2-3 ore se opresc. [bang]

[pup] [pup] [pup]



#276
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 22 februarie 2014 - 11:03

neata! poftiti la cafea & derivate de cafea....sau lapte cu cacao....asta a servit si A..nu am scapat pana nu i-am facut si ei o ''cafea''...

 

uff ce ma oftic ..ieri am scris un mesaj mare si vad ca nu apare cred ca am uitat sa dau trimitere ca stiu ca ma tot toca A la cap cu nu stiu ce sa i fac...si cred ca m-am ridicat de aici si am uitat de mesaj...

oricum pe scurt...avusesem o noapte horor cu febra de 39 facuta de 2 ori..eu adormisem in jur de 6 dimi...am tinut-o acasa ieri si vad ca acum suntem mai bine...am dormit si bine...sper ca pana luni sa o fac 99% bine sa merga la gradi ca am multa treaba mai ales luni dimineata de la 9 -13...apoi marti si miercuri programari la dr...

..Ivy m-am programat si la cardiolog si la endocrinolog sa vad cu colesterolul...crez ca i ok...dar ce intrebari sa le pun...ca vad ca tuta asta de familie pe trimitere la cardiolog mi-a scris hipertensiune arteriala nici de cum hipercolesterolemie...iar eu cu tensiunea nu am probleme ..

 

Mary cred ca ai nascut de nu ai venit sa ne zici ce ti a zis dr. vineri...abia astept sa ne scrii. pune macar sotul sa ne zica doua vorbe sa nu ne tii in suspans 2s pana iti mai revii tu... [il]

 

Somleac am tinut pumnii...vad ca te au ajutat ca ai rezolvat repede...acum sa vedem cat de strans i-am tinut ,la nota [:)]

 

Ailed nu mai zici nimic

Roxy.....,Miki v-ati facut bine?,Ivy voi?,Cami fetele cum sunt..ai luat atunci uraktiv din ala...eu de cand am inceput gradi ii dau 1pic/saptamna de albastru de metil pe putin zahar....cica spala bine tracul urinal....pot spune ca la cateva zile de la inceperea gradinitei, pipi de dimineata e mai inchis la culoare si cu un miros mai ciudat...imi e frica sa nu o dam iar in ceva...cu asta mi se intareste ideea ca ea nu bea suficienta apa la gradi.le am zis educatoarelor, dar bineinteles ca ele nu recunosc...ca vai le da apa ..dar ei beau putina plus ca si ele le pun putina apa in paharele alea de plastic sa nu verse [pe jos...Cris. lasa nervii cu muncitorii si cu praful...tot o sa se mai faca cat iti vin astia prin casa...ai luat perdele?am reusit si eu sa maduc la hornbach si sa dau comanda de jaluzele de Al pentru bucatarie....ai zis ca scrii sa nu ma lasi pe mine sa vb singura si uite ca nu ai facut-o

 

Mada nu am mai scris pe fb ...da asa s-au schimbat copii..Cristi e de nerecunoscut...nu mai zic si cei din gasca....mi-ii amintesc de la ziua lui Cristi cand erau tu cu burtica...Cu evaluarea nu inteleg de ce te stresezi..cumnata mi-a zis ca a fost ff simplu ..i-a pus 2-3 intrebari banale lu nepota miu.nici ea nu se astepta sa fie asa usor...si Somleac parca a pov. anul trecut ca nu a fost ceva greu...poate nu esti hotarata cu scolala sau invatatoarea si asta te nelinisteste mai mult....

imi plac noile canapele.sa le ''tavaliti'' cu placere ...sunt ikea? sunteti multumiti de ele?

si eu ma gandesc la o noua reamenajare pt living, dar nu stiu daca sa o facem in vara asta sau sa mai lasam...A inca pune mana pe pereti si clar nu vom zugravi..plus ca avem o terasutza la intrarea din fata si eu tot imi bat sotul la cap sa o inchidem....el vine cu diferite argumente ,ca nu-i bine..ca nu avem caldura in ea..ca o sa ne coste enorm usa de la intrare ...usa zic si eu ca i problema ..dar caldura nu ma intereseaza...vreau doar sa nu ne mai descaltam unde o facem acum...ca i livingul una cu scara si intrarea n casa si se vede asa urat....atunci daca stiam faceam altfel .....

 

ma duc sa vad ce troncane A in bucatarie...si sa pun de o supa cu galusti din cocos de tara....

pupicei  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]


Editat de Deea99, 22 februarie 2014 - 11:15 .


#277
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 22 februarie 2014 - 15:38

Delia inca nu am nascut, la control aceeas treaba colul un pic mai scurtat, m-a chemat luni cu bagajul pt internare sa vedem poate imi induce nasterea, in functie de cum e bb, lichid, placenta.

Daca plec pana atunci va anunt, si noaptea trecuta a fost o noapte cu contractii care pe la 2 s-au rarit si am adormit. [smulgpar]

Nu stiu ce o sa faca A cat o sa fiu eu plecata a toata ziua e dupa fusta mea, nu pot pleca nici la baie ca ma si intreaba unde plec? [ups]



#278
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 22 februarie 2014 - 20:50

He Mary, Daria cand l am nascut eu pe Alex a plâns 4 zile intr una, pana am venit din spital. Cand a fost sa l nasc pe Matia , era deja in clasa a2a si i a spus lui Alex ca daca eu merg sa l nasc pe bebe ei trebuie sa stea acasa si sa plângă.
Dea multumesc de pumni, am luat 10, nici nu se putea altfel ca pruncii au fost tare stresati si emotionati. Vorbeau intre ei Matia cu Vic si se framantau ce se fac ei daca iau nota mica sau îl pic. Au luat o tare personal săracii.
Multa sanatate Anei sa meargă luni la gradi.

Eu cred ca nu o am pe Mada pe dn fb ca n am vazut nici o poza cu piticii ei.

Delia pe unde hoinaresti

Ivy te au mâncat pruncii

Miki imi pare rau ca n ai luat examenul, la mine a fost usor.

Azi numa am circulat toata ziua, n am lucrat nimic dar sunt ruptă.

Editat de Somleac, 22 februarie 2014 - 20:52 .


#279
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 22 februarie 2014 - 21:32

hai mai Mary....si eu care credeam ca l tragi deja de nasuc pe bb Luca....dar las ca e bine si de luni ,ca doar nu o astepta sa -l lase vreo barza...off micutza A...sunt sigura ca o sa suferiti amandoua tare mult...daca eu eram sfasiata ca o las pe capra de S (11ani) despartita de mine ,dar tu...

nastere usoara!!!! [biz]

ce tare a fost Daria....noi stam acasa si plangem:)))

 

Felicitari Somleac!!! ai dezlegare sa faci tot ce vrei  in w-endul asta...si cum mai ai o noapte si o zi..in sera asta te las in club si maine in mall la un film

 

eu nu vadunde a scris Miki de examenul ei...imi pare rau Miki...poate a fost din cauza stresului prin care treci...eu ma intreb cum puteti sa mai si invatati...eu unde poate mi s-a coclit creierul asta,  uit frate ceva de speriat...si sa mai si memorez ceva..pafff...sunt praf..acum tot cochetez cu gandul ca trebuie sa ma apuc de condus si am gasit o carete mai veche (2010) cu codul rutier .am luat-o pe noptiera si mai citesc din ea..dar nu imi ramane nimic in cap [:-)))]



#280
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 22 februarie 2014 - 22:28

hello

 

someac, ai dreptate nu te am FB..si am vazut ca nici in grupul fluturasilor nu esti. Sau esti?

iti timit pm .

 

deea, ce domnisoara eStefy..wow...ca maine iti prezinta vre-un priten :)))))

 

mary, cu cine lasi pitica? Eu pe Cristi l-am lasat la mama cat am fost in spital, oricum mai mergea acolo, si nu a simtit ca l-am dus din cauza nasterii. A venit cu el si la spital sa-l vad, ca-mi era dor :), dar am coborat eu jos, nu l-am chemat in salon

[majoreta] bafta luni, daca te opreste sa nasti, miercuri esti deja acasa [pk]

 

la multi ani Anastasia!!!! pt ieri. Roxy, sa-ti traiasca mandretea de fata, te asteptam cu poze si tort !!!!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -