Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011 (56)


289 raspunsuri la acest subiect

#261
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 19 februarie 2014 - 10:41

neatza!!poftiti la cafea &covrigi...nush ce mi-a venit sa zic covrigi...creierul meu nu vrea sa se spele deloc...cum ii dau covrigi si zahar o ia razna o perioada [smulgpar]

si greu uita produsele astea...

 

eu bubulina gospodina..am calcat toate hainele piticei....am sortat rufe de spalat ,da nu spal azi ca sunt putine din fiecare culoare....m-am gandit sa le mai strang si eu sa nu mai consum asa mult detergent..plus ca masina a inceput sa faca ca toate cele cand stoarce putine rufe..cand e plina nu scoate acel zgomot...cred ca are ceva pe la cureaua aceea de invarte cuva....

 

acum am venit un pic pe net...sa ma relaxez cu o cafea...apoi ciorba si bulane de pui cu ciuperci....si iar ordine in bucatarie si hopa vine timpul de plecat dupa anna....asa ma dispera toate astea ca nu imi fac si eu timp pt mine....

 

si cand ma gandesc ca acush trec si saptamanile astea si vine ziua annei...iar alergatura....am sters peretii acum 2s si unde pune ea mainile iar sunt urme... [batcap]

 

Mary mai esti 2in 1....sau a venit bbLuca? [il]

Somleac si noi aveam aceeasi proiblema cu telefonul...ma dispera cu vb...insa vad ca nu vb cu persoane straine...dar vb cu o prietena -colega si inca 2 colege..non stop....morrr...o cert ca o prind si cand face teme tot vb cu astea ...cu o casca in ureche face conferinte.... [batcap] ....ne-am certat de atatea ori dar nu intelege ....eu nu pot intelege ce au atata de vb....de luat telef nu i l pot lua ca ea vine singura de la scoala si ma suna sau da mesaje unde e....de lasat fara credit iar nu pot ca ii scriu eu mesaje si ea trebuie sa imi raspunda...aici are avantaj....la cartela ce o are are si 100 de mb din aia de intrat pe net...si intra....dar ea zice ca nu pe siteuri doar pe fb....nu mai zic ca la scoala a aflat parola de la o clasa din apropiere si iar se conecteaza ....

oricum e nasol ....e o perioada ff dificila...plus vremurile in care traim....si cat am vrea noi sa le tinem departe de toate astea nu putem din cauza colegilor...am intalnit parinti cu o mentalitate [batcap]  de am ramas paf....si ma gandeam pai de aici frate tot felul de nenorociri daca tu ca parinte gandesti asa....eu nu imi dorec decat ca atunci cand vrea sa faca ceva sa se gandeasca de 2 ori...si in astea 2 ori sa fie incluse si vb ce i le am spus eu....

eu pana acum am lasat-o sa vina singura de la scoala ,desi nu imi convine,dar astea s conditiile....sa merga la patinoar cu varul ei, prietena cea mai buna a ei (care ii e si colega) si alte 2-3 fete pe care el cunosc...si tot singura la film sau ziua de nastere serbata in mall (UN film +Mcd ceva)la cei din gasca asta.....desi sunt constienta ca la patinoar sau mall s-au mai intalnit si cu alti colegi sau copii cunoscuti din parc ...plus ca ea cand vine imi povesteste tot....aici eu gresesc un pic ca la unele faze ma aprind si apoi imi zice ca alta data nu are sa-mi mai povestesca

la tine e si mai nasol ca e deja la liceu si au alti gargauni in cap....



#262
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 19 februarie 2014 - 10:48

am trimis ca imi era frica ca nu se duce...imi clipocea mesajul:))

 

fetele hadeti scoateti nasucul pe forum..pai ce m-am intors eu si voi nu mai ziceti nimic...ma lasati sa vb singura...sa scriu romane...

ha ha am un roman de scris din perioada in care am lipsit...dar am zis ca il scriu dupa ce citesc si eu pin pic pe aici sa vad ce ati mai facut si voi

 

pupicei....ma bag la citit si pe fb un pic sa iau pulsul si acolo [aerob]



#263
cris2ioana

cris2ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 19 februarie 2014 - 22:56

Buna seara!!
Somelac, Deea pai cum sa fie... Ca in casa noua:)), nebunie curata!!! Abia reusisem sa o scot la capat cu ceva curatenie ca au venit sa monteze balustrada la scari... E din inox asa ca au facut ffff multa mizerie ca a trebuit sudata.Multi nervi mi-au facut, dar multi rau ca : au aparut pe la 9.30, au zis sa ma pregatesc ca ei vin cam intr-o ora asa ca mai au ceva de facut in casa vecina( casa goala si nelocuita dealtfel), buuun am pus plastice peste tot sa nu se faca mizerie ca asa au spus. Pe la 11.35 ma duc furioasa in casa vecina sa vad daca mai vin si sa le comunic ca, asa cum au vazut am un copil muc care tb sa manance si sa doarma. Isi cer scuze si soun ca mai au de mesterit vreo 30 de min si vin, si ca va dura vreo 3 ore, dar dc vreau vin maine dimi. Zic nu, vreau acum!!!(trebuiau sa vina de luni dar au zis ca o fac pana astazi, ei bine asta faceau in casa vecina scara mea....). Au plecat la 17.00 lasand in urma multa mizerie si o balustrada stramba:((( ca nu am putut sta cu ochii pe ei pt ca o culcam pe Ioana..,
Cam asta facem deci:(( eu stau acasa cu Ioana 2 sapt ca nu am cu cine sa o las si oricum in fiecare zi vin cei cu: cablu/ internet/ apa etc. Apoi Ioana va merge la gradi si eu la serv. Acum ne bucuram una de alta:)) numai ca de cand este doar cu mine ( Ruxi si tati vin seara) nu mai vrea nici macar sa o pupe taica-su.. Doar mami are voie sa mai puna mana pe ea, a devenit o rasfata extrem:))
Mary nastere usoara!!Hai bebe Luca scoate nasucul sa ii vezi pe parintii si surioara ta!!

Pup toate fetele!!!
Deea poate reusesc sa intru maine mai mult sa nu mai vb Deea singurica:))

#264
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 19 februarie 2014 - 23:08

Noapte bună fetelor.
Cris din pacate asa e cu mesterii ăstia iti mănâncă nervii pe pâine.

Dea , nici eu nu o pot lasa prea mult fara telefon, dar m am riscat acum. Oricum nu vorbeste cu mine domnisoara. A si ea nu vorbeste efectiv ci doar in ghilimele pe diverse si multiple siteuri de socializare.
Tineti mi pumnii, maine am o zi grea.

#265
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 19 februarie 2014 - 23:08

Noapte bună fetelor.
Cris din pacate asa e cu mesterii ăstia iti mănâncă nervii pe pâine.

Dea , nici eu nu o pot lasa prea mult fara telefon, dar m am riscat acum. Oricum nu vorbeste cu mine domnisoara. A si ea nu vorbeste efectiv ci doar in ghilimele pe diverse si multiple siteuri de socializare.
Tineti mi pumnii, maine am o zi grea.

#266
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 19 februarie 2014 - 23:50

hello

mult timp d evorba nu am, tb sa fug in pat

mary, sa ne anunti si pe noi daca se intampla evenimentul inainte de vineri :))

 

ai mei se joaca cu jucarii, cata a primit cenusareasa cu caleasca, cai, soricei, zana buna si toate cele, bebe Nenuco cu cadita, o Lalaloopsy (sau cum se scrie..) pisicuta, puzzle...si nu mai stiu..ca iat mi s-a umplut casa de jucarii..toata lumea a adus pt amandoi :)

 

in seara asta cristi a scris pe o carte de activitati matematice, iar cu Cata am "lucrat" pe o carte cu numarat, sortat, recumoscut fructe/legume  etc

 

sunt un pic agitata cu inscrierea la scoala, sambata mergem la ziua portilor deschise, evaluare ain gradi va fi abia pe 4-5 martie. maine am sedinta la gradi, Sunt stresata cu evaluarea ...dar nu zic nimic sa nu-i transmit lui Cristi, cu sotul ma ciondanesc pe diverse aproape zilnic [batcap] [batcap] [batcap] ..bineinteles legate de educatia copiilor [batcap] [batcap] [batcap]

 

va pup, am fugit [pup]

 

ps: somleac scri majoreta intre paranteze drepte ..nu mai e in lista [flo2]



#267
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 20 februarie 2014 - 10:03

neata

 

somleac, bafta..ai examen parca, nu ?

eu nu v-am mai zis dar am reusit sa-l pic pe cel din iarna, 2 pct mai imi trebuiau sa-l iau, am luat 47 si cu 50 treceam.. acum in iunie o iau de la capat [batcap]

nici andra nu se joaca decat cu masini si animale, acum a inceput si cu puzzle-uri..oricum e copie fracsu'..am surprins-o ca stie f f multe lucruri din cartile lui vlad, toate minunatiile de animale..desi ea doar asculta, nu participa la citit/discutii, dar baga la cap [alcool] [alcool] cred ca asa se intampla cu fratiorii mai mici, maica-mea imi povesteste ca eu asa am invatat sa citesc singura pe la 5 ani, stateam cu ea cand facea lectii cu fratemiu, cica nu scoteam un cuvant, ba eram mai tot timpul pe sub masa [:)]  si dupa o periaoda s-a trezit cu mine ca citeam din carti..

 

madutza, bafta cu evaluarea..la noi acum e comisia in gradinita, am avut sedinta aseara si am aflat mai multe..ce n-am inteles e ca zicea directoarea ca ii evaluaeaza pe parcursul unei luni, nu un simplu interviu..oricum, noi nu putem intra acum la evaluare ca nu ne incadram ca varsta..

 

cris, sa va fie de bine mutarea..fetele sunt incantate ?

 

somleac, stiu ca tu esti rezervor de idei, ia zi, ai tai ce activitati interesante au facut in anii trecuti in saptamana altfel ? cica trebuie sa facem propuneri la gradi.. [alcool] [alcool]



#268
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 20 februarie 2014 - 12:49

Buna fetelor!

Inca nu am nascut, maine am iar control, sper sa ma opreasca la nascut ca nu mai pottttttttt, nici nu mai pot sta in sezut plus ca am presiune pe oasele de la bazin, of mi-e asa ciuda ca nu m-am putut bucura deloc de sarcina asta fata de la A care ma bucuram la fiecare nimic care se intampla, probabil serviciul, copilul si lipsa timpului m-au facut asa. [batcap]

Deea ma bucur ca ne povestesti ce mai faci chiar imi era dor de mesajele tale. [pup] [pup]

 

Somleac ai mare dreptate cu copii si telefoanele, dar nu numai copii si adulti din ziua de azi sunt doar cu tel in mana, pe mine ma dispera cand vad asta, eu una sunt cea care nici nu imi iau tel cu mine cand merg undeva, pur si simplu uit de el mereu, sta aruncat in geanta sau dupa noptiera. [:I]



#269
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 20 februarie 2014 - 13:05

Eu sunt in examen, am terminat si ma plictisesc. Se vede ca sunt tineri si fara griji colegii mei ca se mocaie de numa sa raspunda la 4 puncte. Unii si au facut si ciornă. Numa eu sunt setată pe repede inainte.
Of Mary ce greu iti este. Imi amintesc atat de bine de senzatia aia ca ti se desfac oasele si o sa pierzi continutul. Plus emotiile si grija sa fie totul bine.
Lasa ca totul va fi bine, Maica Domnului să fie langa tine sa scapi usor si Luca sa fie sănătos.

#270
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 20 februarie 2014 - 13:08

[majoreta]

Proba


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -