Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Dovlecei minunati de septembrie - octombrie 2013 #2

bebe sept2013 oct2013

219 raspunsuri la acest subiect

#171
c.raluca

c.raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 397 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 20:33

Daniela, o ceapa taiata are puterea/calitatea de a absorbi microbii din camera respectiva.



#172
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 21:20

da, asta stiu si eu despre ceapa, ca absoarbe germenii/microbii.

#173
Elena_R

Elena_R

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 919 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 21:51

Mina si Miralexia sa va trăiască micuțele creștine si sa aibă parte de tot ce e mai bun in viața! Si eu vreau poze cu rochitele :)

Eu de ceapa știam ca il face pe bebe sa scoată mucusorii afara mai ușor din cauza ca ii face sa lacrimeze.. Nu știam de germeni dar dacă o sa fie cazul aplic si eu metoda asta.

Nanne m-ai omorât cu sportul!!! Chiar afectează producția lactata dacă fac mai mult efort? Mie la controlul de 6 sapt mi-a zis ca pot face orice vreau, fără restricții.. Hmmm si eu care aveam in plan sa ma apuc de P90X

In alta ordine de idei, mie cred ca mi-a venit ciclul :(( oare e posibil asa repede sau sa fie o sângerare ca si lohiile, deși alea au trecut demult :( vad ca galusca mica nu are probleme cu mâncatul deci e încă ok..

Editat de Elena_R, 12 noiembrie 2013 - 21:53 .


#174
Elena_R

Elena_R

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 919 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 21:55

Haha Mina, tare faza cu ragaitul!! Si a mea scoate câteodată niște aere asa sănătoase de răsuna toată camera :))) te si miri cum poate ieși asa ceva dintr-un bebe asa mic hehe

Editat de Elena_R, 12 noiembrie 2013 - 21:55 .


#175
pisellino

pisellino

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 22:52

am scris un mesaj si cred ca nu mi l-au aprobat ca nu am emoticoane pe telefon si am scris in cuvinte  [bla]

deci povesteam ca a venit vecina mea pe la mine si l-a tinut pe albert cat faceam eu cafeaua timp in care cavalerul si-a aruncat suzeta pe jos.ghiciti ce a facut tanti?a luat suzeta a bagat-o in gura ei si dupa aia in gura lui albert [zirea]  [blabla] [mariaj]  [drac]  [mai] (emoticoanele ca sa exprim fara cuvinte mama masii de nebuna ) am crezut ca turbez nu alta 

mi-am dat seama ca de fapt nu ma mai tine psihicu' poate alta data as fi actionat mai diplomat dar acu de unde(ori poate eram prea incarcata si m-am descarcat)  [mai]

oricum nu cred ca mai vine pe la mine NEVER EVER femeia 

 

alina noi la osteopat mergem pt craniostenoza albert are capul f f ciudat nu se vede in poze ca e pe lateral problema, ea zice ca il poate 'repara' mie mi se pare apa de ploaie dar ma rog, ma simt mai usurata(financiar)  [:D]



#176
pisellino

pisellino

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 23:04

eu la botez nu am avut molifta(nu aveam 40 de zile inca) si am stat afara nu am intrat in biserica  [fri] eh n-a fost cine stie ce stres ca asta mic nu a plans in disperare(ascultam la usa normal)  [alcool] si uitandu-ma acasa pe video am vazut ca a fost chiar foarte bine, a durat putin la noi, maxim 30 de minute pana au venit afara cu el ca nu l-au tinut in biserica tot timpul



#177
pisellino

pisellino

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 23:11

dany pai eu citisem ca nu ai alaptat pe alma  [smulgpar] sau am citit iar aiurea???de stiam ca ai alaptat tabaram pe tine cu intrebari  [:D]  auzi cica sa nu le mai dai sa manance la fel de mult, mai citisem eu o mamica de vroia sa scoata masa de seara la bebe ca nu-i plac aia de sunt 'pufosi'  [:D] cred ca la stelute acu nu o judec dar...totusi 

lasa copiii sa manance ca stiu ei mai bine de cat au nevoie doar nu le dai sa manance pana vomita nu ii indesi tu cu mancare  [:D]

ma culc eu azi iar am avut o zi de superwoman mai ales cu vecina m-a zapacit jumate de zi nici nu mai stiam de unde vin si unde plec  [bang]



#178
pisellino

pisellino

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 23:13

de ceapa eu n-am mai auzit acu sa va intreb si io ceva din categoria pacala si tandala

ce suprafata acopera ceapa asta?adica sa-mi umplu camera de cepe???sau ajunge 1 taiata in 2???



#179
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 23:22

dany pai eu citisem ca nu ai alaptat pe alma  [smulgpar] sau am citit iar aiurea???de stiam ca ai alaptat tabaram pe tine cu intrebari  [:D]  auzi cica sa nu le mai dai sa manance la fel de mult, mai citisem eu o mamica de vroia sa scoata masa de seara la bebe ca nu-i plac aia de sunt 'pufosi'  [:D] cred ca la stelute acu nu o judec dar...totusi 

lasa copiii sa manance ca stiu ei mai bine de cat au nevoie doar nu le dai sa manance pana vomita nu ii indesi tu cu mancare  [:D]

ma culc eu azi iar am avut o zi de superwoman mai ales cu vecina m-a zapacit jumate de zi nici nu mai stiam de unde vin si unde plec  [bang]

Piselino, pe Alma pana la 2 luni jumate am alaptat-o. Cam pana la varsta de acum a bebelusilor. Normal ca le dau de mancare cat le trebuie



#180
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 23:23

de ceapa eu n-am mai auzit acu sa va intreb si io ceva din categoria pacala si tandala

ce suprafata acopera ceapa asta?adica sa-mi umplu camera de cepe???sau ajunge 1 taiata in 2???

[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] Eu de una sub pat am citit/aflat. Banuiesc ca o putem taia in doua.





Etichetat si cu bebe, sept2013, oct2013

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -