Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


614 raspunsuri la acest subiect

#41
camelia_daniela

camelia_daniela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 15:57

Hello !

 

Meems, multumesc de intrebare [flo2] , sunt bine !  Ma framanta un infinit de ganduri [fri] , in rest ok...

 

Nu va spun ca aseara o apucase iar pe Daria smiorcaiala ca "maine e luni ... si nu am chef sa ma trezesc devreme ... si o sa am si teme ...! " [ups]  
 



#42
meems

meems

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.366 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 19:52

Cami, ma bucur ca esti bine!  Ai sa vezi ca vei uita de ganduri cand iti vei tine bebelusul in brate  [il]  Altfel, Daria cum e?  Incantata sa devina "big sister"?  [:)]

 

Rianna e in vacanta saptamana asta, aici e Sarbatoarea Multumirii joi si scolile au vacanta toata saptamana.  Maine seara plecam in Arizona la parintii mei sa sarbatorim cu ei, abia astept!



#43
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 20:11

Meems, sarbatoare frumoasa sa aveti!

Cami, de ce sa te framante gandurile, sa vezi ce frumos o sa fie! Natalia si Silvia se poarta u Ami de parca ar fi papusica lor.
Cum te simti, au inceput greturile? Ai ajuns la medic? Laurentiu ce zice?

#44
camelia_daniela

camelia_daniela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 20:44

Multumesc mult pentru gandurile frumoase !
Lavi, mi-e cumva teama sa nu gresesc, fie cu Daria, fie cu bb2 ... sa nu dezamagesc pe cineva. Sau ca poate n-o sa ma descurc! Nu stiu, imi gasesc singura contra-argumente, insa tot ma tot framanta gandurile astea .
Laurentiu e mai linistit decat mine si spera sa fie baietel. :-)

Eu sunt bine fizic deocamdata. Am si o usoara stare de greata, dar in rest sunt bine.
Ieri am avut o indigestie urata si nu m-am simtit deloc bine; acum sunt mai bine.

Editat de camelia_daniela, 26 noiembrie 2013 - 20:47 .


#45
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 21:08

Cami [il] [il] [il] mie mi se pare foarte frumos!

Ma gandeam la tine ca vor fi 8 ani diferenta. Am o prietena care are o sora cu 8 ani mai mica. Pe cand eram in generala-liceu imi amintesc ca am mers o data impreuna sa o luam de la gradinita [olala], apoi cand prietena mea a emigrat in Franta si a facut 2 copii mici unul dupa altul, sora ei era studenta si a mers in vacanta de vara sa o ajute cu copiii. Pe masura ce au crescut diferenta de varsta s-a estompat si au o relatie foarte frumoasa.

De descurcat nu ai cum sa nu te descurci, cu bebe va fi mult mai usor decat cu Daria pt ca vei fi pe carari batatorite. Daca nu-ti mai amintesti ceva bagi aici o intrebare ca suntem mai multe re-mamici [mamica] mai proaspete si o mai ai si pe sora ta. Daria e bine ca va fi in vacanta pe cand nasti, apoi clasa a III-a care e o clasa usoara, nu pune probleme deosebite, o sa fie frumos.[flo]

Editat de lavi02, 26 noiembrie 2013 - 21:08 .


#46
maria_alexia

maria_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.544 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 10:20

Camelia, sigur o sa fie bine! Daria stie deja de bebe, il asteapta ?

PS. Imi place tare poza ta de profil [pk]

 

Meems, ce frumos sa sarbatoriti cu toata familia!

 

Bine ne mai prindea si noua un liber de 30nov - 1 dec, dar anul asta n-a fost sa fie [bang]

 

Lavi, ce mai face apartamentul nou? Gata pentru petrecere de Rev? ;)

 

Intram si noi deja in atmosfera de Craciun, weekendul asta vreau sa incepem sa decoram - de-abia astept! Mos Nicolae e aprovizionat, lista pentru Mos Craciun creste si toot creste, mai vine si ziua lui Cristi printre ele, serbarile... Zapada a inceput de ieri - cred ca asta m-a convins ca e chiar iarna ! [:D]   


Editat de maria_alexia, 27 noiembrie 2013 - 10:33 .


#47
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 17:02

Maria, multumesc de intrebare. La apt nou asteptam sa vina parchetul, sa-l testeze de umiditate si sa vedem daca si cat trebuie tinut in casa sa se mai usuce si aclimatizeze. Usile sunt gata dar a ramas ca le monteaza dupa parchet. Ne asteapta in depozit. Restul dupa Anul Nou. O sa iesim in week-end-urile ce urmeaza sa ne uitam prin magazine de mobila si electrocasnice. De abia astept, ca asta imi place.

Eu sunt bucuroasa ca ninge, desi de obicei uram iarna parca anul asta mi s-a facut dor de ea. Doar ca e cam greu cu copil mic si zapada, mai ales cu carucior.

De acord cu 30 nov - 1 dec, dar eu sunt prevazatoare si incerc sa schitez plan pt la anul viitor cand vor fi 3 zile legate, deci o posibilitate de evadare. Si poate si buget pt asa ceva.

#48
camelia_daniela

camelia_daniela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 21:38

Noi nu am intrat inca in "febra Craciunului" ... Cadaourile sunt rezolvate partial, desi am impresia ca osa depasesc oricum bugetul.
Dariei nu i-am spus inca de bb nimic... mi-e teama (gandindu-ma la intamplarea de acum 2 ani). O sa ii spun dupa urmatoarea vizita la dr. Uitasem sa va spun, am fost vinerea tre uta la dr si mi-a confirmat sarcina, a spus ca este bine pozitionata, doar ca arata cam de 3-4 saptamani - eu am avut UM pe 7 octombrie si CM de 32 zile. Nu stiu mi se pare suspect de mica; mai merg in 16 -17 dec da vedem ce si cum .

Pupam

#49
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 22:09

Vinerea trecuta pe 15 sau pe 22?

Acum ar trebui sa ai 7 saptamani si 2 zile, deci ar cam trebui sa se vada activitate cardiaca in perioada asta.

Editat de lavi02, 27 noiembrie 2013 - 23:08 .


#50
camelia_daniela

camelia_daniela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 27 noiembrie 2013 - 22:31

Vinerea trecuta, 22 noiembrie


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -