Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


614 raspunsuri la acest subiect

#61
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 18:06

Aoleu Ile, chiar si pe tine? Baietii?

Zicea Virgil aseara ca nu e rau nici cu trei baieti, macar ca iti mananca si urechile, dar nu vorbesc atat de mult!

Editat de lavi02, 09 decembrie 2013 - 18:07 .


#62
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 12:36

Ha, ha!!

 

pe langa ca vorbesc INTRUNA am, urla, tipa, racnesc, alearga prin casa, fac lupte, se bat intre ei, ce sa mai adauga ca sa fie complet tabloul? [:-)))]



#63
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 13:26

Ce v-a adus Mos Nicolae?

 

Ati facut bradul?

 

Ce mai face gravidutza de serviciu? [flo2]

 

Noi am impodobit bradul de la jumatate in sus ptr ca dra ia globurile din el [:)] , MN a adus numai bombonele si un puzzle ptr I

 

Lavi bravo ptr intarcat, cum e Ami? Ca lapte ii dai?

 

Nu ai mai avut lapte sau iti era greu cu serviciul si toate?

 

 

pup



#64
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 19:38

[bis] La multi ani Rianna!
[bis] La multi ani Maya!
Sa fiti sanatoase, vesele si dragalase, iubite de toata lumea si constiincioase la scoala!

Cami, ce mai faci, cum te mai simti?

Ile, am intarcat-o pt ca practic nu mai aveam lapte, o alaptam la 16 cand venea de la servici si apoi seara la culcare. Nu voia sa bea lapte paf decat f f putin. Mi se parea ca in conditiile astea mai mult "ma fac" ca o alaptez decat o chiar alaptez. Pentru mine alaptatul are sens atata timp cat stau acasa cu copilul si il pot alapta la cerere. Dupa ce s-a acomodat cu bona si fata mine am elimina suptul de la ora 16 si apoi si pe cel de seara si gata.

Partea proasta e ca lapte tot nu prea bea, praf mai deloc, mai bea de vaca dar putin, cam cat o canuta de cafea dimineata si una seara. In medie. Dar mananca in rest destul de bine, a ajuns si ea la 9700g in sfarsit. E cam 1kg sub cat ar fi trebuit sa afle dar bun si asa.

Irinuca ce mai face? Mai suge?

Brad - nu facem decat la Alba unde vom fi de Craciun. Am putea sa facem si aici pentru Revelion dar nu prea avem spatiu asa ca renunt.

Mos Nicolae le-a adus fetelor mari doar dulciuri. Amaliei i-a adus un catel care se trage de ata, de la Tomy.

Amaliei ii plac foarte mult bebelusii, i-a cumparat azi Mos Craciun primul ei bebelus. Se joaca cu bebelusii ramasi de la fete ca au "o herghelie" dar ar fi cazul sa aiba si ea unul nou.

#65
meems

meems

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.366 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 20:04

Lavi, multumim de urari! [flo2]  Sunt primele pentru Rianna anul asta, ziua ei e abia pe 16.  Se pregateste si asteapta cu nerabdare!  Pe 16 vom duce briose la scoala, sa-si serveasca invatatoarea si colegii.  Petrecerea va fi pe 18 la o sala cu activitati sportive (la cererea sarbatoritei!) si are 20 copii pe lista de invitati.  E foarte incantata!  

 

Noi anul asta nu am mai sarbatorit Mos Nicolae.  Aici nu se sarbatoreste, desi noi in fiecare an i-am povestit Riannei de mosul care vine sa-i aseze cadouas in cizmulitele lasate la usa.  Insa ea nu a fost prea interesata si nu isi amintea de sarbatoarea asta fara sa-i aducem noi aminte, asa ca anul asta am sarit-o si ea nici n-a sesizat.  Decembrie e deja o luna aglomerata si plina de incantare pentru ea, cu ziua ei si Craciunul... am lasat la o parte celelalte [:)] 

 

Bradul l-am facut duminica, a iesit frumos (zicem noi) ca avem ornamente noi anul asta.  Rianna m-a ajutat, am muncit amandoua, e asa bine acum ca e mare si lucram in echipa.     



#66
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 20:50

Aoleu, Meems, ce gafa am facut [:I] imi cer mii de scuze, nu stiu de ce retinusem ca Rianna si Maya sunt sarbatorite deodata, pe 10. [:I] [flo]

Dar lasa ca voi repeta urarile si pe 16! [pup]

Se pun ca urari in avans, ce sa zic si eu acum. [:I]

Petrecere frumoasa sa aveti!

Editat de lavi02, 10 decembrie 2013 - 20:51 .


#67
meems

meems

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.366 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 00:54

Lavi, nu e nici o problema!  Noi apreciem urarile oricand  [pup]



#68
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 13 decembrie 2013 - 20:14

Anul trecut mi-am zis sa fiu mai ingaduitoare cu Doamna Iarna, sa nu o mai urasc atata. Deci sm inceput iarna cu cele mai binevoitoare sentimente.

Dar mi-a iesit pe nas. E intuneric, e frig, Ami a racit si a facut febra. Stiu, e normal, e firesc, va trece prin n viroze pana va avea o imunitate. Mare noroc am ca am reusit sa o invat sa-si sufle nasul, inca de la viroza precedenta [alcool]

Daca ar fi dupa mine mi-as petrece iarna la servici (macar stii ca produci ceva util societatii si oricum nu esti tentat sa iesi pe afara) si in casa, mancand turta dulce trasa in ciocolata si band vin fiert. Ceea ce din pacate nu e cazul acum, nu am turta dulce in casa si nu pot bea vin singura (V vine mai tarziu de la servici azi)

Editat de lavi02, 13 decembrie 2013 - 20:14 .


#69
camelia_daniela

camelia_daniela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 13 decembrie 2013 - 22:04

Buna fetelor !  Multumesc ca v-ati gandit la mine!  [flo]

 

Din pacate eu nu sunt prea bine [sad]  ! Am fost la dr in seara asta, pentru ca aseara am avut o scurgere cu cateva firicele de sange si se pare ca sarcina e oprita in evolutie. Adevarul e ca pe ecograf nu se vede nicio evolutie azi, fata de 22 noiembrie; ar fi trebuit sa se vada inimioara.  [sad]

Nu-mi dau seama de ce , ca am fost precauta, nu am exagerat cu efortul (doar treburi pe langa casa)! Offf , mi-e asa de ciuda! 

Ma lupt cu o raceala de vreo 10 zile, cei drept, dar o raceala in limite normale. 

Nu stiu ce sa fac. dr mi-a zis ca trebuie sa fac chiuretaj, si nu prea imi suna bine. Ulterior trebuie sa fac niste analize ca nu e normal ce se intampla.

Laurentiu zice sa mai merg la un medic, daca nu sunt impacata cu ce a zis acest medic.

Am vorbit cu sora mea si e posibil sa ajung la dr ei in Bucuresti luni sau marti.  Va tin la curent !

O sa astept sa treaca toate astea, fac analize si in primavara voi incerca din nou ... 



#70
camelia_daniela

camelia_daniela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 13 decembrie 2013 - 22:07

Lavi, sanatate multa Amisorului! [flo2]  

Nici mie nu-mi place iarna!




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -