Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


614 raspunsuri la acest subiect

#21
xandra28

xandra28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 518 mesaje

Postat 14 noiembrie 2013 - 16:23

Camelia, felicitari pentru testul pozitiv!!!!! Ma bucur mult de tot pentru tine, tu spui de ceva vreme ca iti doresti al2lea bebe  [bib]

 

Nu stiu daca mai continua statistica, Vlad are 132 cm si 32-33 kg (cam multe, dupa parerea mea, desi nu arata pufos).



#22
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 14 noiembrie 2013 - 19:10

[bis] felicitari Cami! [bis] Ma bucur foarte mult pentru voi, in special pentru Daria, ca va avea un frate sau o sora! Te asteptam sa ne tii la curent cu sarcina! Nu fi ingrijorata, bucura-te de perioada asta frumoasa! O sa nasti la vara, ce dragut!

[bis] Xandra ma bucur ca ai intrat!

[bis] La multi ani sarbatoritilor de pe 14 noiembrie!

Crissy, e o singura doamna, nu am echipa :), voi face eu echipa cu ea, il las pe V cu fetele si eu am sa stau cu ea prin apartament, mai dau si eu cu un mop intre timp, am sa stau cu ea sa vad ce face. Si Ilenutza se plangea ca i-a zgariat manerele de la termopane persoana cu curatenia.

#23
meems

meems

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.366 mesaje

Postat 14 noiembrie 2013 - 19:13

Cami, felicitari!!!  [bis] Ce frumos, stiu ca iti doreai!  Cred ca Daria o sa fie o sora impecabila.  

 

La Multi Ani teroristilor de 14 noiembrie!  [:)]



#24
mamica noiembrie-decembri

mamica noiembrie-decembri

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 339 mesaje

Postat 14 noiembrie 2013 - 19:19

Ma chinui sa-i pun o iconita cum se cuvine Cameliei si nu reusesc sa trimit mesajul! [bang]

Hai ca am reusit. Gata, va pup, ma duc la coada cratitei. Inaite de aia la coada Amaliei sa-i schimb pampersul ca o adulmec de la distanta.

Lavi sunt.

Editat de mamica noiembrie-decembri, 14 noiembrie 2013 - 19:21 .


#25
corap

corap

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.297 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 11:44

yeeee, bravo, Cami! 

 

Nu stiam ca se fac statistici; si habar n-am ce greutate au ai mei. Dar tocmai i-am masurat:

anais are 1,37 m si andrei 1,43 (adica cu ocazia an fix si jumatate - am dungi pe tocul usii de la baie)



#26
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 12:40

Camelia [wow]
Felicitari [bis] [bis]
Sa fie intr-un ceas bun si sarcina usoara !

Corap voi sunteti la categoria grea :)

Anda nu pare pufos V dar se vede din poze ca ii plac dulciurile :)))

Moni sa iti traiasca fetitele ! [artif]

Lavi pana de rev va mutati ! Bravo

Ma plangeam ca nu dorm copiii la pranz si sunt obositi ... Meems ms de sugestie, ii culc mai devreme, respectiv 19.30 :) max 20 si e muult mai bine asa, cel mic adoarme instantaneu. Au inceput si bazinul, sper sa le revina pofta de mancare...:(

Apropo de rev, unde il faceti? :)

#27
camelia_daniela

camelia_daniela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 16:48

Multumesc mult pentru gandurile frumoase si pentru incurajari! [flo]  Sper sa fie totul bine pana la capat si sa ne descurcam cu totii in noul context ! [:D]

 

Legat de statistica - Daria are ~ 26 kg iar inaltimea aproximez ~ 132 cm (nu am masurat-o, iar de cantarit s-a cantarit ea la mama astazi) 



#28
proadelina

proadelina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 196 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 10:01

Camelia_Daniela felicitari pentru sarcina!!! Sarcina usoara!

Am intrat sa urez La multi ani! tuturor copiilor din colectie.

Noi suntem bine, sanatosi; Albert are deja 140 cm si 34 kg. Un baiat mare si cuminte. Este incantat de surioara lui si ma ajuta dupa posibilitatile lui.

Lavinia la 9 luni si jumatate are 2 dintzisori si inca vreo 2 stau sa vina, merge toata casa de-a buselea.

Am inceput lucrul de 6 luni si jumatate si sunt prinsa in vartejul copii, casa, munca... Nu ma plang pentru ca ma ajuta mama mea cu copiii si chiar daca nu e usor, ma simt fericita si implinita alaturi de puiutii mei cei dragi.

 

Adelina, Albert si Lavinia


Editat de proadelina, 16 noiembrie 2013 - 10:15 .


#29
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 22:36

Proadelina, [bis] bone ai revenit! Bravo ca te descurci si ca ai reinceput serviciul. O pupam pe Lavinia mica. [il] Ce frumoasa e etapa cu mersul de-a busilea!

Dar si jucausenia actuala a Amaliei e tare dulce. Cum se mira ea de fiecare obiect. Si imi place ca inca nu e "pervertita" la desene animate si consumerism de orice fel... o intereseaza orice obiect. Aseara era foarte interesata de sarma de la o sticla de sampanie.

Gagici am facut azi curat, adica mai mult doamna respectiva a facut si eu am pus mana pe ici pe colo. Singura nu reuseam intr-o zi, mi s-a parut greu si mult. In fine, problem solved. Ilenutza, nu reusim nicicum sa ne mutam pana la Craciun, eu sper pana la Pasti. Mai avem de pus parchetul si trebuie sa vina si usile. Pana la urma nu apelam la parchetarul tau ca ne-a spus sa pastram o mana de vinarom si pentru dupa parchet ceea ce... no way. A gasit V altii, sa vedem.

Apoi trebuie sa luam electrocasnice si sa mobilam. De aici cred ca luam doar masina de spalat vase si televizorul pt ca vrem sa inchiriem apartamentul cu totul.

-------
Fetelor cum e cu aragazul de inox, cum se curata comparativ cu cel alb, emailat?

Eu am alb, se curata usor. Imi place mult aragazul meu, e de la nasterea Silviei si functioneaza foarte bine.

Vreau sa-mi iau si dincolo tot aragaz complet, nu plita + cuptor incastrabil din 2 motive:
1. Plita nu are capac, deci toti stropii care la aragaz se fac pe capac s-ar face pe faianta care se curata mult mai greu, in special rosturile.
2. Daca as incastra mi-ar iesi corpul de bucatarie de 4m si ceva, ceea ce e cam nasol ca daca vreau sa modific ceva, sau sa umblu la tevi (care sunt in extremitatea dreapta, inclusiv cea de gaz) trebuie sa scot tot mobilierul. Asa, il fac din 2 parti, una pana la aragaz si una dincolo de aragaz, si daca e de umblat la tevi sa scoate un singur corp.

Coloanele sunt de la cosntructia blocului (85-86), n-ar fi exclus sa trebuiasca schimbate la un moment dat asa ca intentionez sa nu pun mobile mari in imediata lor apropiere, daca e de fact santier sa se faca relativ usor.

Vreau tot cuptor pe gaz ca m-am obisnuit cu el, la cat gatesc eu sunt arhi-multumita cu capabilitatile cuptorului pe gaz.

Dar nu stiu daca sa aleg alb sau inox: inox-ul e mai modern si s-ar asorta cu masina de spalat vase dar a citit V pe softpedia ca se curata mai greu.

#30
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 22:51

Va rog sa ma scuzati ca va expun dilemele mele de amenajare, daca va plictiseste subiectul sariti, va rog, paragrafele.[flo] Eu va intreb pe voi ca sunteti mai multe [grup]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -