Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


614 raspunsuri la acest subiect

#11
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 05 noiembrie 2013 - 18:12

Nu, Andreea nu are teme. Programa e stil gradinita, doar ca ceva mai elaborata, si orele structurate ca la scoala, doar atat. Nici nu au voie  sa dea teme la cls 0 (preg.). Mai nou am auzit ca nici la cls 1.... nici nu-mi dau seama daca e bine sau rau



#12
meems

meems

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.366 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 02:11

Rianna are 27kg si 126cm.  

 

Maria, sa stii ca Rianna a "adus" paraziti din RO cand a fost acuma in vara.  Mi s-a plans o vreme ca o doare stomacul, initial am zis ca e din cauza de schimb de fus orar si pentru ca mananca la ore la care nu ar trebui sa-i fie foame, etc...  Dar dupa o luna de zile am dus-o la pediatru si i-au facut analize de sange si de scaun.  Au gasit ceva urme de paraziti in scaun, dar deja eu incepusem sa-i dau un tratament naturist (ceva sirop de plante, tot din RO adus... daca te intereseaza caut cutia si-ti spun exact numele) si s-a simtit mult mai bine la o perioada scurta dupa tratament.  Asta in cazul in care si la Cristi e vorba de paraziti...  Pe ea o durea burta in jurul buricului, si devenise foarte sensibila la dulce, asa de mult incat refuza sa mai puna ceva dulce in gura!  Si ea chiar are un sweet tooth, cum zic americanii.  Deci de frica la durere refuza dulcele, nu de altceva.  Plus ca dupa fiecare masa mi se plangea imediat ca o doare burta.  

 

Ile, Rianna nu mai doarme de pranz de la 3 ani jumate.  Bine, fata mea e fenomen, somnul e pura pedeapsa pentru ea.  Eu as zice mai bine sa incerci sa-i culci mai devreme seara, ca sa aiba mai multe ore de somn/noapte, decat sa ii fortezi cu somn peste zi.  Nu stiu, zic si eu...

 

Corap, cum mai e Anais cu mana?  I-am vazut gips-ul in sarbatoare de Halloween in pozele de pe fb :)



#13
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 17:28

Monica, concluzionez ca e chiar usoara si frumoasa clasa asta pregatitoare. Uniforma trebuie sa poarte?

Silviei i s-a umflat si cealalta ureche, a scos cercelul si se da cu baneocin, Dumnezeu cu mila ce-o mai fi cu gaurile. Probabil va trebui sa le refaca atunci cand va vrea.

#14
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 09:49

Lavi, nu au uniforma propriu zisa, vor trebui sa poarte niste tricouri facute la comanda, cu insemnele scolii, si in rest, pt partea de jos, la liber (fusta sau pantalon), doar sa fie inchis la culoare negru, bleumarin etc (in general de blugi cam sunt). E de bun simt, zic eu.. Nu s-au aruncat nici la bani multi, ca deh, stii cum e, creste copilul, raman hainele mici, plus ca iti trebuie mai multe schimburi, ca mai trebuie si spalate etc.... Asa cu cateva tricouri, nu e asa complicat.

In rest, dupa cum mai mai spus, s-a acomodat neasteptat de rapid la scoala, la cls 0.. am avut mari emotii. Surioara abia asteapta si ea sa fie impreuna la scoala.

 

Sanatate Silviei.... Mai sigur cercerii aia sunt de aur sau argint? Ca prea e aiurea infectia asta, la ambele urechiuse.... Eu am patit asa doar cu unii de tabla, la fel mi se umflase lobul, se facuse o rana, ma durea... Dar cu Au si Ag nu am patit niciodata chestii de astea...  Sa nu fie doar placati cu Au sau Ag cerceii vostri, si o fi fost asa de subtire stratul, ca s-a "dus" imediat...

 

Mems, cum mai e Rianna, ati rezolvat, ati eliminat parazitii aia? Sper ca nu o mai doare burtica... [pup]
 



#15
meems

meems

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.366 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 19:05

Monicabo, multumesc de intrebare  [flo2]  Rianna pare a fi bine acum, rar se mai plange de dureri de burta.  

Ma bucur ca fetita ta s-a acomodat asa bine la clasa 0!  Sa stii ca si eu am un frate mai mare, si cand a inceput el clasa I, mi-a trebuit si mie abecedar sa "scriu" si sa "citesc" si eu la pas cu el  [:)]



#16
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 13 noiembrie 2013 - 16:48

Monica, La multi ani [bis], sa-ti traiasca mezina, Ana Maria! Petrecere frumoasa, sa va bucurati de ea!

Ce bine ca cea mica vrea si ea sa fie scolarita, ca cea mare! [biz]
Si e bine si ca e relaxata treaba cu uniforma la voi.

Silvia de cand cu problema de la primul cercel (a aparut dupa ce si-a pus unul de "pleu", cum se zice prin Banat, de ne-aur si ne-argint), la primul a scos de tot cercelul iar la al doilea si l-a pus din nou pe cel pe care i l-a impuscat cand i-a facut gaura. L-a purtat linistita vreo 2 saptamani, cand, din senin, i s-a umflat si urechea asta. Nu a vrut din aur ca cica nu-i place aurul [bang]

Meems, bine ca s-a rezolvat problema.

La noi vesti bune, mesterul a terminat, sambata organizez curatenia (am chemat pe cineva ca mi se pare greu sa fac singura) si apoi asteptam parchetul si usile. Usile trebuie puse neaparat dupa parchet, nu? Voi ce ziceti? Noi asa ne gandim, ca sa fim siguri ca se deschid bine.

Parchetul va fi masiv, din fag, l-am comandat deja, trebuie sa vina in 2-3 saptamani dar cica trebuie si lasat un pic in casa, sa se "aclimatizeze" inainte sa-l puna.

Editat de lavi02, 13 noiembrie 2013 - 16:49 .


#17
meems

meems

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.366 mesaje

Postat 13 noiembrie 2013 - 19:10

Monica, La Multi Ani pentru Ana Maria!  [flo]  Sa fie sanatoasa si fericita!

 

Lavi, ma bucur de progrese la apartament!  Bine faci ca chemi pe cineva sa te ajute la curatenie, la fel am facut si eu dupa fiecare renovare majora.  Si se merita, sa stii!  



#18
crissy77

crissy77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.620 mesaje

Postat 14 noiembrie 2013 - 08:57

La multi ani Ana Maria!

 

lavi, sa instruiesti echipa care-ti vine la curatenie. Mie mi-au venit 2 doamne, au ramas singure in casa (era Elise mica si noi locuiam la socri). Dupa ce au plecat am gasit geamurile si tamplaria zgariata mai peste tot, au folosit spalator de sarma sa curete varul si tencuiala sau ce mai era pe ele.



#19
camelia_daniela

camelia_daniela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 14 noiembrie 2013 - 11:21

Hello!

 

De vreo luna ma tin sa intru si eu sa vad ce mai faceti ....

La multi ani sarbatoritilor ! [flo2] 

 

Am intrat pentru ca mi-e tare dor de voi !

Si pentru ca trebuie sa va dau o veste .... luni mi-au iesit 2 liniute la test [:)] 

Ma incerca , din nou, aceleasi sentimente contradictorii de fericire si teama amestecate !

Poate din cauza asta am simtit mai "acut" nevoia de aintra aici ... pentru incurajarea mamicilor de 2-3 pitici .

 

Puuup si promit sa vin mai des pe-aici  [biz] 

 

P.S. Deocamdata nu am anuntat prea multa lume (doar Laurentiu, sorella, o prietena apropiata, fina si voi )


Editat de camelia_daniela, 14 noiembrie 2013 - 11:23 .


#20
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 14 noiembrie 2013 - 13:23

Felicitari pt testul poitiv!

Este normal sa existe si sentimente de teama, ca deh, copil mic, relatia cu fratele/sora, cum te descurci etc...

Eu zic ca o sa fie bine. Eu am 2 fetite, la mine/noi greul a derivat din faptul ca este mica diferenta intre ele (1 an si 4 luni), ceea ce se cunoaste la greu cand sunt mici. Dar usor-usor au crescut [:)]

 

Va multumesc frumos tuturor pt urarile de ziua celei mici! [flo2]  [il]

Ieri a dus bomoane la gradi, a primit cadoul de la noi si de la bunici, iar duminica facem o mica petrecere la un loc de joaca, cu cativa colegi de gradi [pk]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -