Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011(55)


304 raspunsuri la acest subiect

#51
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 30 octombrie 2013 - 20:46

hello

 

sunt peste cap cu treburile sapt asta, dar macar in week-end m-am odihnit [pk]

am dus copii la mama si am dormit cat am avut nevoie..adica pana la 7 si un sfert [:-)))]

nu-mi venea sa cred ca nu mai aveam somn, in timpul sapt ma trezesc la 6...

luni am aflat ca joi are si Cristi serbare de haloween, seara am fugit sa inchiriez costume, si pt Cata bineinteles, a fost nebunie pe acolo, multa lume, copii care alergau in toate partile probau tot ce prindeau etc. Si aqi mei au facut la fel. AM stat pe putin 30 de min la coada sa le achit, asta dupa ce le-am cautat tot pe atat.

Marti m-am intalnit cu prietenele, azi cumparaturi si facut briose pt petrecerea de maine, maine petrecerea, vineri prieteni in vizita..uof..sunt la turatie maxima ca sa zic asa...

La serv m-am invoit toata sapt sa plec mai devreme si cat sunt acolo tb sa fac treaba pentru program normal...

 

Copii sunt ok, au totusi o tuse care nu-mi place, tb sa ajung si cu ei la dr, As vrea sa le fac niste aerosoli dar nu stiu cu ce...

 

cami, spor la cumparaturi

miki, greau singurica fara ajutor [pup]

strumph, ma bucur ca esti mai bine cu spatele

somleac, frumos ca reusiti sa faceti iesiri in familie. Sa-ti traiasca flacaul!

ziki, bine ai revenit

cris, sper sa incepeti repede gradi si sa nu mai luati nimic de pe acolo [flo2]

delia, ma bucur sa te mai citesc

 

as mai scrie, dar a trecut ora de baie, am fugit

va pup!!!



#52
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 08:51

neata si o cafea!

am si eu o problema legata de bebei

Nepotica mea e tare fitoasa sta 2 ore la san , mananca cu pauze si evident plange mult.

am uitat eu sau suptul trebuia sa dureze 20-30 min?

n-ar trebui sa-i dea picaturi de gaze? sabsimplex etc..

are 2 saptamani.



#53
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 09:14

Astazi va servesc cu briose calde si aromate alaturi de cafea, capucino sau ce mai vreti voi ca e ziua lui Matia. Sa-mi traiasca flacaul meu talentat, iubitor si cu capul in nori.

 

Bineanteles ca Victoras nu s-a lasat si ne-a facut crize de dimineatza. Si-au ales aseara costume sa mearga si ei mascati la scoala si azi dimineata nu mai era bun ala de si l-a ales el, nici nu stia ce vrea, numa sa-i fac eu nu stiu ce costumatie pe loc.

Ufffff de dimineatza pana seara e tot nemultumit, plange mult si des, de fapt nu plange ca strange din ochi si urla, cu greu daca reuseste sa bage si-o lacrima. Miki hai si consoleaza-ma, numai gandul ca mai este una ca mine prin Bucuresti pe acolo ma mai linisteste.

 

Ufff Miki, grea perioada pentru voi. Vezi ca sambata sunt mosii de iarna si se fac parastase colective la biserici. Nepotica cum e?

 

Mada ce faci cu copii in vacanta ii duci la gradi? Eu nu o duc pe Ilinca ca nu vor fi educatoarele ei. Stau acasa toata trupa.

 

Cami , hai ca mi-ai bagat cuiul in cap, eu habar n-am ce sa le iau de Craciun. Ilincai nici atat, nu stiu sa-si doreasca ceva, dar nici nu vede nicaieri, asa ca nu cere. Doctorita aia mi se pare asa de urata.

 

Delia eu zic ca e normal in perioada asta sa fie asa , pana se regleaza lactatia si bebele e micut tare si nu poate suge mult. Cam asa e pana la 6 saptamani.Poate sa-i dea daca vrea ceva natural si usor cum e bonisanul.

 

Apropo de alaptat, acuma mi-am amintit ca eu n-am avut nici lactatia la fel la fiecare copil.Doamne ce minune.  

 

Strumph cum esti?

 

Roxi?

 

mary n-ai intrat in concediu? Ai promis ca vii mai des pe la noi.

 

Msbb totusi de ce ne-ai abandonat, ca eu tot n-am inteles.

 

Deea hai ca ti-a expirat timpul, e deja joi si n-ai dat nici un semn.

 

Cris, ai racit sau nu? Si Vic e la fel de mofturos. Eu am avut ieri cus-cus. Pentru ei asa simplu, pentru noi l-am facut salata cu porumb , masline, ceapa verde. Mazare cred ca fac pe vineri, la sfarsit de saptamana cred ca va fi ciorba de perisoare si ceva tocanita. Sa ne mai zica Cami din retetele ei.

 

Va pup, o zi minunata.

 

Eu azi merg la film cu Matia, doar noi doi ca porumbeii, apoi avem acasa tort cu nasii si prietena mea.



#54
MsBB

MsBB

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 09:53

Niata,

 

 

M-am trezit cu o durere de cap ,ufff..... ma doare sa si clipesc ..:(

 

La multi ani, Matia! Sa ai o zi de vis! Multa sanatate, bucurii si veselie!

Va doresc o zi frumoasa, Somleac! Sper sa aveti o zi frumoasa, plina de voie buna!

 

Va pup pe toate!



#55
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 10:39

neata;, fetelor!

 

hai ca abia mai reusesc sa mai intru.....acasa nici macar nu ma uit la calculator d'apai sa-l mai si deschid [:D]

 

La multi ani, Matia! Sa fi un baietel sanatos si voios si sa ai o viata minunata alaturi de fratiorii tai! somleac, sa-ti traiasca puiul si sa iti lumineze sufletul mereu. ai niste puitui tare scumpi si isteti [pup]

 

ailed mmm ce cafeluta buna ai facut.... [:D]

asa este la inceput cu alaptatul. s-o tina la san cat cere bebe, asta este.... nu este o regula ca trebuie sa stea la san 20 sau 30 de minute. si eu o tineam la san chiar si o ora apoi peste 2 ore iar vroia. si da, bonisanul este bun, eu am dat din asta.

 

msbb dar de ce te doare capul asa? ia ceva daca este chiar asa nasol, fa-ti un ceai relaxant....sper sa te simti mai bine [pup] ce fac buburuzele tale?

 

miki, strumphitza imi pare asa rau ca v-ati ciondanit....asa nu-mi plac chestiile astea.....si bineinteles, tot fb-ul este de vina [nervo]

 

strumphitza sa nu te superi pe mine, mi-esti tare draga [pup] dar nu este corect sa zici asa ceva....pai uite, nici eu nu am mai intrat pe fb de ohoooo....pur si simplu nu am cand. la munca nu intru ca n-am voie. adica pot, dar nu vreau sa vada careva ca eu intru pe fb, nu da deloc bine la noi. in fine..... toate suntem cu treburi, copii, servici....si mai ales miky saraca, ce a avut atatea probleme mereu.

acum nu iau partea nimanui dar asa vad eu din exterior.....chiar te rog sa nu te superi.

 

poate o sa zici si de mine la fel , ca n-am intrat, n-am comentat....pentru ca chiar ma simt [:I]  n-am mai intrat si n-am mai vazut nimic acolo.

cateodata am intrat 5 minute dar crezi ca apuc sa comentez?? nu...

si v-am zis, aia ma dispera pe fb....se scrie, se comenteaza si daca eu intru peste 5 zile nu mai vad nici poze, nici comentarii ce-au fost doar pe cele recente...pai eu am timp sa stau sa intru pe albumul fiecaruia sa vad ce poze a pus acum 5 zile sau ce s-a vorbit acum 5 zile? aici este altceva, este mult mai bine.....citesc frumos si usor din urma si gata...

si crede-ma , cand ai si servici , 8 ore, chiar nu mai ai nici timp, nici chef.... am altceva mult mai bun de facut decat porcaria aia de fb.

 

hai ca m-am enervat cu fb-ul asta, era mult mai bine daca ramaneam toate aici si nu migrati pe fb....care , dupa cum se vede,  nu face prieteni ci ii desparte.

strumphitza ....sunt sigura ca o sa te superi pe mine dar am fost sincera, asa vad eu lucrurile. mi-ar fi placut sa ramanem toate aici.

 

cris2ioana daaa...este un peisaj de toamna asa frumos [olala] si inca este caldut si bine. in week-end am zis ca iesim la un gratarel.

 

madutza oaaa ce incarcata ai fost. pffff...asa mult se sta la coada la costume? deja am pus si eu ochii pe un magazin unde inchiriaza costume de copii [:D]

n-au comentat la servici ca te tot invoiesti? [alcool]

 

deea ce faceti? hai la cafea [pup]

 

merg sa vad ce-ati mai scris.

 

va [pup] pe toate.



#56
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 11:47

Hai sa lamurim odata subiectul asta de cacao, sa nu ii spun pe romeste de kkt, ca nu eu l-am deschis! Prietenii/amicii din lista mea de Fb e treaba mea, e a mea si nu a platit nimeni abonament sa fie acolo si e treaba mea pe cine tin, pe cine dau afara?! nu trebuie sa dau nimanui nici o socoteala! asta in primul rand! si in al 2 lea rand, daca tot Fb ul asta e asa mare porcarie si nu aveti timp de el? ce naiba nu-l inchideti si jucati la 2 capete? asta cum se cheama? ipocrizie si pe romanteste i-ar spune cumva mai dulce, stiti voi... aia cu 2 fete!! Deci timp nu ai, dar ai timp sa tragi cu ochiul ici colo , si sa voebesti doar cand ai timp, pardon, iti faci si cui vrei tu ? da de ce va puneti poze pe Fb daca tot e asa de fatada si aiurea si .. si... cum l-ati mai caractetizat voi? de ce nu vi le tineti la oi acolo in calculator/aparat si le admirati voi cu familia?! daca e asa mare porcarie stati departe de el, nu va mai faceti timp nici de dat cu ochiul pe acolo, stergeti-l! cand o sa fiti in papucii mei, atunci sa vorbiti, sa fiti departe de casa, fara prieteni, fara familie, sa nu ai pe cine suna cand ti-e rau/greu... cand nu ai cu cine lasa copilul nicaieri cu nimeni, eu nu am pe cine suna aici, nici mamica, nici matusa, nici vecina... nu am cu cine sa vorbesc, dar nu asta-i baiul, baiul e ca orice as face eu, de cand ne-am adunat la odiseea asta, mi s-a dat peste dejte, mereu eu am fost aia nebuna, aia care cauta scandal, aia pusa pe stricat pritenii?! mereu mi s-a bagat pe gat ca deh, eu stau acasa, eu am timp mult de frecat menta, poate ca si am, si o frec unde vreau eu si unde imi place si cu cine vreau, nu e dreptul nimanui sa ma traga de urechi de nici un fel si de nici o culoare! nu trebuie sa fiti de acord cu mine, dar macar daca va tot bagati in sufletul meu, nu va bagati cu picioarele ca nu stiti tot si toate! si da, o mama numai cu un copil si fara job, nu e mai putin mama si nu e defecta, asa cum mi s-a mai spus/dat de inteles! ...si cu asta am incheiat subiectul si odiseea mea aici! va las pe voi sa fiti supermame si super eroi, eu asta numa cu un copil si fara job nu am loc de unii si altii... sa fiti voi sanatoase, eu ma intorc la porcaria mea de fb si la prietenii/amicii mei... si uite cum se micsoreaza iar lista! 



#57
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 13:27

hai ma strumf ca inteleg ca kakaoa asta eu am facut-o, dar pe bune nu te-am tras la raspundere, nici n-aveam pretentii sa-ti fiu eu prieten pe fb..doar ca nu-ti stiam motivul pt care mi-ai dat papucii si am vrut sa dam pe fata, ca nu-mi plac lucrurile pe la spate...dupa cum vezi am observat acum probabil dupa multe luni de la data faptei.. [:)]

 

pe bune ca nici nu m-am suparat, e alegerea ta, pt tine prietenia pe fb inseamna probabil ceva din realitate, din viata..pt mine este doar un loc unde culmea doar incarc poze ca sa le vada familia/prietenii care sunt departe si nu se pricep in ale calculatoarelor.. [alcool] [alcool]

deci vezi sunt multe motive pt care sunt conturile create..

 

eu sper sa vezi dincolo de frustrari, ca pana la urma toate le avem..tu ca stai acasa eu ca nu stau [batcap] dar sincer iti spun ca intram aici ca sa-mi spun oful, de multe ori ce nu spun acasa, ca sa pot sa ma descarc si eu ..si nu ca sa ne tragem la raspundere..

 

iar faptul ca eu una ma plang mereu de timp, e probabil primul lucru ce-mi vine in minte..e o greseala si as fi primit cu drag niste mustruluieli zdravene.. [mariaj]

nu interpretari gen supermame sau compatimiri de la alte mame, ca pe bune ca nu ma fac sa ma simt mai bine...

 

eu nu ma-m simtit niciodata aici in competitie, ba din contra e locul unde uneori am primit o solutie/un sfat..

 

ma rog, e alegerea ta..



#58
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 13:33

somleac, pt tine am aruncat un oki ca mi-am adus aminte de Matia..LA MULTI ANI baiat frumos, sa ai o zi si o viata de vis!

ce frumos ca mergeti la film amandoi [flo2]  [flo2]  [flo2] 

 

cat despre Victor..trebuia sa anticipezi sa mai ai o rezerva  ceva [:)] [:)]

sper sa nu anticipez eu aiurea, dar Vlad e schimbat la 180 de grade de cand cu noua gradinita [pk] [pk]  sunt f rare crizele de plans si asta de la oboseala...

in rest se trezeste fara urlete, merge cu placere, imi povesteste din proprie initiativa ce invata la gradi [alcool] [alcool] chiar si cu andra vorbeste frumos, respecta reguli..am impresia ca traiesc un vis si tot astept sa am trezesc la realitate..



#59
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 13:35

madutza, am uitat sa-ti multumesc pt info cu depozitul de inchiriat costume..aseara acolo am ajuns..brrrr ce zona, credeam ca nu mai ies de acolo [alcool] [alcool]

dar am gasit costumas, l-am lasat pe el sa aleaga - asa ca dimineata era un mic dragon verde [:)] [:)]  haos era acolo, o ora am stat numai la coada [alcool] [alcool]

sa ne pui poze cu copilasii costumati..


Editat de miki1979, 31 octombrie 2013 - 16:48 .


#60
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 15:35

stiam ca asa se va intampla......imi pare rau ca ne suparam asa din prostii.....dar fiecare are parerea lui si trebuie respectata,

eu nu mai am poze si n-am mai pus, asa ca aici nu ma simt [biz]  le-am sters de mult si nici n-am mai pus altele si nici n-am mai tras cu ochiul pentru ca nici macar nu l-am deschis.

sper ca nu la mine te-ai referit ca aici chiar nu ma simt  [dan] da, fb este o mare porcarie care acapareaza tot mai multi oameni.

 

si cu servicul...a zis cineva ca esti mai putin mama? a zis cineva asa ceva? de ce ai zis asa? sau de ce ai inteles asa....nu este nimeni mai putin mama, nicidecum.

 

de ce mereu trebuie tu sa te superi din orice rahat? mai lasa-le-ncolo, atata mai tot analizezi fiecare chestie si om....si te consumi degeaba. apoi sa ajungi la concluzia ca nu merita [alcool]

 

deci...eu te rog, sa nu mai fi suparata [pup]  pentru ca astea-s motive de 2 bani. tot prietena mea ramai, si nu vreau sa fi suparata pe mine. stiu ca esti...

eu am zis direct ceea ce simt eu si cum vad eu lucrurile. nu trebuie sa acuzam pe nimeni.

pe mine cand cineva nu ma baga inseama sau nu se intereseaza de mine, nu mai insist nici eu, asta este. dar fara sa mai tot bat apa in piua....sa iasa cu cearta ca de ce nu face aia sau ailalta.

timpul a devenit dusmanul tuturor fie ca recunoastem sau nu....

 

nu stiu cine ti-a 'dat peste dejte' dar eu nu am intentionat asta acum, crede-ma.

vezi, nici cand omu' spune parerea sincer si direct, nu-i bine.  de aia devenim niste prefacuti mincinosi, ca daca spui in fata se supara lumea.... [:-@]

eu sper sa tinem legatura cumva.....si sa-ti treaca supararea. sincer, as prefera sa ne auzim la telefon (desi cam costa...) sau mess, nu repede fb.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -