Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011(55)


304 raspunsuri la acest subiect

#61
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 15:37

miki ce ma bucur ca ati gasit costumas. sa faci poze cu micul dragon [olala] oaaa ce mult ai stat la coada [alcool]



#62
cris2ioana

cris2ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 19:18

Buna seara!
In primul rand urez si eu LA MULTI ANI fericiti pentru Matia a lui Somelac. Sa va aduca numai bucurii si lumina in suflet, Miha!!!!
Cami stiu ca sunt scumpe tare, insa eu am luat Ioanei din piata Moghioros setul intreg de personaje cu 30-35 ron. Nu sunt originale, insa cand eram in puata le-a vazut si nu am mai scapat de ea:)))Surprinzator au fost foarte rezistente si se joaca ff frumos cu ele... Eu de multe ori am constat ca ei se pit bucura mult mai mult de o jucarie ieftina aleasa de ei decat de cadouri scumpe care ne plac noua:)) Daca doresti ti le pot cumpara si pune la posta... Sper sa le mai gasesc ca le-am luat acum 2 luni
Mada niste flixotide cu ser ptr tuse... Sa inmoaie mucozitatile as zice. Daca este bronsiolita( haraie din piept-se aude un zgomot) tb ventolin cu ser. Cel mai bine insa ar fi sa spuna pediatrul cred... Daca tusesc rau. Si la noi tusea asta a tinut 3 sapt dupa viroza..
Ms bb sanatate multa!!!
Roxy nici eu nu sunt adepta fb.. insa majoritatea prietenilor mei folosesc. Eu nu am cont si nici nu vreau pentru mine, dar este intr-adevar o varianta de socializare. Acum eu nu prea mai sunt sociabila:)))) nu reusesc nici cu prietenii apropiati sa ma vad cu lunile si stam aproape unii de altii . Nu spun ca e bine asa, ne transformam in mici robotei, dar nu pot gasi o varianta sa schimb asta.
Eu sjnt genul de om care se pune de fiecare data in pielea celuilalt si sincer, desi nu vroiam sa spun nimic, toata lumea are dreptate.... Fiecare in felul sau.
O inteleg perfect pe Miki pentru ca sunt acolo:))traiesc adta zi de zi.
Simt la fel ca tine despre fb.
O inteleg pe Strumph pt ca la ei viata este diferita, oamenii sunt asa cum ar tb sa fim cu totii, mai senini, mai relaxati, traiesc.In plus tocmai pt ca este greu singur printre straini asteptatile de la prieteni, fie ei si virtuali, sunt mai mari si e firesc!
Eu va imbratisez pe toate tare, tare!!!imi sunteti tare dragi, am invatat multe de la voi si sincer sunteti singura mea relaxare de zi cu zi... Momentul meu favorit!
Cred ca, pentru ca suntem toate aici dupa 3 ani cu toatele simtim la fel...si sper ca pentru asta sa gasim intelegerea de a continua sa impartasim momentele din viata noastra si a copiilor nostri cat mai mult timp!!

#63
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 22:16

buhu hu....

La multi ani Matia!!! Sa fii sanatos si mai tolerant cu nervii mamei tale in urmatorul an!!!

 

Somleac ai dreptate azi e joi....dar nu pot pov nimic acum pt ca pic de somn...

azi am avut tot o zi smucita....am stat de la 10 la 12.30 la gradi cu haloenul masii....au bazaiti astia...nu vroiau sa stea cu costumele....ba sa faca parda modei..ba sa prezinte in fata juriului, ba sa merga la ''colindat''in alte sali....veleu mamica da nervi trebui sa mai aiba educatoarele...

noapte buna!!!!!!!!!!!



#64
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 10:34

neata', fetelor!

 

haideti la cafeluta [cafea] [cafea] [cafea] [cafea]

 

strumphitza hai si tu, lasa supararea ca n-ai de ce. ce vrei daca asta este parerea mea? n-am voie sa am una? chiar daca este acceptata sau nu, asta este. fiecare este diferit, cu pareri si gandiri diferite, fara sa ne suparam.

asa suparacioasa mai esti....

 

cris2ioana [pup] da, pai si eu am zis la fel...fiecare are dreptate in felul sau, nu trebuie sa acuzam ca ala de ce nu face , de ce nu drege....fiecare cu problemele si treburile lui, nu putem fi mereu la dispozitie.  parerile trebuie respectate,

eu de multe ori nu reuseam sa intru dar ma crezi ca ma gandeam oare ce faceti, ce ati mai scris, ce mai fac fluturasii....m-am atasat de voi si ma gandesc zi de zi la voi, chiar daca nu reusesc sa intru sau sa iau legatura cu voi.

dar nu trebuie sa fim suparate, asta ma enerveaza pe mine, ca imediat ne suparam, ba ca eu nu mai scriu, ba ca nu mai intru.....

acum , si cu socializarea asta...sunt multe de zis. in fine, nu mai conteaza.....important este sa ramanem prietene asa cum am fost pana acum.

 

somleac hai si poveste-ne cum v-ati distrat, cum s-a simtit Matia de ziua lui, ce-ati facut....[olala]

 

deea [:-)))] imi si imaginez copilasii cum se fataiau pe acolo. chiar ca trebuie nervi sa fi educatoare. am o prietena educatoare si cand ne povesteste cate una, alta despre copilasi....cati nervi isi face.... [batcap]

 

va  [pup] pe toate si toti fluturasii.



#65
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 21:40

buna seara fetele

 

 

hai ca nu am apucat deloc sa intru caci ieri noapte nu m-a lasat petra deloc deloc sa dorm

si acu pic pe tastatura

évident dupa o sapt de gradi antonia a venit cu muciiiiiiiiiii care evident nu ii curggggg

si petra are la fel si se sufoca si o durea nasul de la efortul de a respira

brrrrrrrrrrr

si uite asa pana dimineata a foast ffffffff greu

am mers la medic facem doar aerosoli simpli

azi le-am facut cu fluimucil

si biosept si panadol sau nurofen si ketof seara la culcare

abia eraM SI NOI BINE DE 3 SAPTAMANI

 

miha LA MULTI ANI LUI MATIAAAAAAA

SA RAMANA LA FEL DE GINGAS SI SA VA IUBEASCA PE TOTI NECONDITIONAT



#66
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 09:07

neata!

cami asa muci am avut si noi....doar in nas,,,,

fa le si tu baie cu sare cum ne-a invatat Somleac pe noi

si eu sa sa-i fac sa se urneasca din nas....ca stagnau acolo intre ochi ..I-am facut dexa 1ml, acc1ml 1ml ser.....alta tura a fost cu 1ml cei de musetel facut mai concentrate +1ml acc/fluimuci+1picatura de inhalant....uleiul acela din brad eucalypt si menta....il luasem de la farmacie tot pt ai face inhalatii....dar zicem sa-i pun in cada....apoi am gasit combinatia asta data de un medic pe net si chiar a mers.....imi era groaza ca o dam in otita pt ca A se plangea ca o dor ochii si se apasa pe nas ,intre oki....clar era de la nasul odstructionat

hai multa sanatate...

nici noi nu suntem ok...doar ce ii trecuse 90% si azi dimi iar e cu o expectiratie naspa rau in gat....am luat biosept...plantusin tot de la fares....tocmai ce il terminasem pe ultimul si nu a stat ok 2 zile la gradi....sper ca in saptamna asta de vacanta sa o fac bine 100%...dar nu stiu cum si cu ce....cred ca-i bag humex si searaa sa fac aerosoli cu fluimucil....ma oftic si eu....insa ce ma bucura...e ca imi amintesc ca S cand a racit prima data s-a complicat rau.....dar clar era de la terenul ei allergic.....la A vad ca sunt raceli normale....la cata sputa a avut in gat nu mi-a harait suierat niciodata.....S imediat haraia.....

 

fetilii nu va supi pe mine ca nu vb si cu voi....dar ma duc sa strang si eu putin prin casa....am tras ieri sa fac de papa ,ca azi sa mai strang hantzele astea si sa vad cat pot calca....ca am un munte.....

ar fi fost cazul si de mers in oras sa-i iau geaca lui S....



#67
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 10:20

hello!

 

v-am citit de joi dar abia acum reusesc sa zic 2 cuvinte, atunci n-am mai apucat

 

cris, deea, multumesc pt info cu aerosoli, n-am ajuns la dr cu ei. Sper si eu ca in sapt asta sa le treaca tusea si mucisorii..

 

roxy, asa e si eu m-am gandit mereu la voi, sau cand mai vorbeam cu colegele mamici despre copii, imi aduceam aminte de experiente similare ale voastre cu copii. Mai ales in primavara cand abia imi intram in ritm nu mai apucam sa intru cu saptamanile.

 

strumph, imi pare rau ca te-ai suparat asa, si te inteleg ca esti "singura" acolo. Poate ca s-au adunat mai multe, dar hai nu te indeparta de forum. Uite, eu personal am luat intotdeauna oamenii asa cum sunt, si am relatii diferite cu fiecare in parte, de ex cu prietna cea mai buna vb de 2-3 ori pe sapt, suntem prea ocupate amandoua sa vb mai des. Cu o fina vb 1 data pe sapt, cu alta la 2-3 sapt si cu inca una la 2-3 luni...asa sunt oamenii... diferiti.

Personal cred ca ar tb sa-mi fac un calendar cu reminder sa sun/vorbesc cu anumite persoane mai des [:)]

 

miki, am uitat sa-ti spun de cum arata zona de inchiriat costume...eu prima data am mers pe jos pe acolo..brr..am sunat sotul sa vina sa ma culeaga de acolo. Acum s-a marit depozitul, in primavara era mult mai mic. Asteptam poze cu Vlad.

 

cami, era de asteptat sa vina cu mucisori, mai nasole  ca a luat si petra. Pup fetele [pup]

 

gata, tb sa fug, mai vroiam sa va povestesc de la petrecere, dar  nu mai am timp...

 

[pup] [pup] [pup] [pup] [pup]



#68
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 17:06

deea mercic de sfaturi

eu am bagat in aerosoli doar fluimucil 1 ml si 1,5 sau 1 de ser

si le-a dat drumul

nu de tot da tot e bine

da cat fluimucil putem face pe zi?

ai idee?

dexa nu le-am bagat inca ca cica ar trebui sa le dau sa manance nesarat si nu imi vor manca nimic

'de acceea astept ziua de luni

si daca sunt la fel atunci voi baga si eu dexa

da cat de cat au inceput sa curga

offffffffffff firar sa fie ca nu-mi plac deloc

si nu mi-e urat numai de antonia cat mai ales de pettra ca ea se chinuie

desi antonia la varsta ei facea mult mai urat la muci

mereu eram pe antibiotic cu ea



#69
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 18:22

Salut  fetele,

 

iara-si muci? Pfuii mamaliga lor. Noi am scapat vad ca am avut 3 saptamani legate de mers la gradi si fara nici o urma de muci. Ne-a ajutat si vremea trebuie sa recunosc.

 

Multumesc pentru urarile pentru Matius si de aici si de pe fb.  Am petrecut frumos, desi am zis ca anul asta nu mai organizam petreceri de zilele de nastere, pana la urma copilul a fost incantat. Dupa scoala am mers doar noi doi la film, a fost super incantat, nu-i venea sa creada, nu-i  venea sa creada ca mergem chiar atunci, i-am mai luat si popcorn si suc ( asta-i chiar raritate ca nu-mi permit sa le iau cand mergem la film). Am vazut "Avioane", un film animat dragut, mai mai ca iti doreai sa fi si tu avion. Eu la primele 10 min am dormit. Apoi am mers la dansuri , acolo a fost super show ca le-am dus  bomboane cu fluierisca si s-au apucat toti sa fluiere de nebuni. Acasa am avut doar pe nasii lui Matia, taica-meu si prietena mea cu fetele. I-am servit cu tort si cam atat.   Pana la urma a fost bine, Matia s-a declarat multumit, cadouri a primit destule, ca asta a fost stresul lui cel mai mare , ca nu va primi cadouri.

 

Azi am hamalit si eu pe aici, ma dor rau picioarele. Sunt singura si eu cu ei de joi si e greu si cu treaba si dupa ei. Am vrut sa-mi sap gradina si sa-mi pun usturoiul, dar n-am reusit decat o bucatica mica, ca tot m-am dus si-am venit, ba fac pishu, ba urca-ma pe bicicleta, ba hai ca nu ni se aprinde focul, ba o vecina la cafea........ Am spalat 4 ture de masina si mai am 2, sper sa izbandesc  cu ele pana diseara ca mi-a cam pierit entuziasmul revolutionar.

 

Intru mai incolo, ma duc sa dau un Catan cu baietii.



#70
cris2ioana

cris2ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 08:04

Buna dimineata!
Poftiti la cafea fierbinte!
Sa aveti o saptamana usoara, fara puiuti bolnaviori !
Noi am avut un we plimbaret si un pic obositor asa ca incepem saptamana fara prea mult entuziasm. Bine insa ca au copii vacanta si ne trezim mai tarziu:))


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -