Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Felicitari Bubuali! Felicitari Didi81! Felicitari Iarina_r! Aspirante optimiste (835)


506 raspunsuri la acest subiect

#31
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 14:10

Scuzati fetelor , nici nu am zis Buna dimineata va zic acum, [:)]

Maryella si eu zic ca Ella are mana buna , uite cate gravidute avem intr-un timp asa scurt si sunt convinsa ca or sa mai apara [flo2]

Ella se pare ca ai adus berzele asa ca hai mai adu ca mai sunt fete care astepta [flo2]

Danutza tin pumni sa fie II [bib] , incearca sa stai cat mai calma si o sa vezi ca va fi bine [flo2]

Ce frumos abia astept sa vad titlu plin de fete [pk]

Uite Marja mai trimit cateva sa fie pentru toata lumea  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1] .

Crezi ca ajung pentru weekend/ Mai trimit altele pe luni sa fie odihnite si sa nu greseasca drumul  [mata] .



#32
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 14:11

Bubulai felicitari!!! Numai vesti bune in ultimul timp! Asteptarea a dat roade. Sa fii sanatoasa si cat mai putin stres!!!
Asa e fetelor, Ella are mana tare buna. Te rasplatim cu multi pupicei, Ella!
Ce ma bucur ca vin gravidutele asa una dupa alta....cred ca e cazul sa o punem de o petrecere in cinstea berzelor ca poate mai atragem cateva inspre noi care suntem in asteptare!!!!!

Danutza  [pup]  [pup]  [pup] . Vezi ca sunt pupici din aia norocosi care aduc barza. [:D]



#33
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 14:14

Buna dimineata

Bubu nu-mi vine sa cred...felicitariii!!!!Doamne,,cat ma bucur pentru tine!Chiar ne era dor sa intri sa vedem ce mai faci si tu ne-ai facut o surpriza placuta.Stai cat mai linistita in pat,nu te agita prea mult chiar daca e greu,roaga-te si vei vedea ca de data asta iti vei tine puiul/ii in brate.Dumnezeu a vrut sa ramai cu sotul tau si va dat acest copil pentru a va uni mai mult.Te pup si ai grija de tine

Ella chiar ca ai mana buna,si Dumnezeu te va rasplati si pe tine intr-o buna zi dandu-ti bebele mult visat

Maryella [pup] ma bucur ca ai inceput sa intri din nou mai des si iti doresc ca asta sa fie ultima ta menstra in urmatoarele 9 luni.

Danutza  mai ai rabdare ca mai avem un pic doar pana la testare

Raisa, Doamne ajuta sa ne rasplateasca pe toate Dumnezeu cu un bebelus. Ca toate suntem cu inima deschisa si ne bucuram sincer pentru gravidutzele noastre dragi.

Ma rog la Dumnezeu sa fim toate fericite, sanatoase si  [gravired] cat mai curand.

[pup] aducatori de barza si pentru tine.



#34
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 14:16

Buna dimineata!!!

 

Bubu, ce veste buna!!! . [flo]  [deziuata]  [artif]  

Ne-am intrebat mereu ce-o fi cu tine si iata-te acum venind cu cea mai minunata veste. Felicitari, sarcina usoara si bebe sanatos! Sa ai mare grija de tine si sa nu te mai spetesti cu munca. [pup]

 

Eu nu am vesti bune... Nu am prins barza nici luna asta. M-am testat de dimineata si rezultatul a fost clar negativ. Maine sigur vin uratii.

 

Cine urmeaza la testat?

Floren chiar daca nu e sa fie luna asta, poate luna viitoare o sa fie cu noroc.

Iti trimit  multe [flor]  [flor]  [flor] sa nu fi suparata si stai linistita ca bebe e pe drum, am vorbit eu cu doamna  [barza1] .



#35
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 14:24



Bubu, uraaaa!!!!!

[artif]  [artif]  [artif]  [artif]  [artif]

Si tu ai DPN tot in mai, nu? Noi ne-am hotarat aici sa facem o odisee a aspirantelor gravide  [:-)))] , si iata ca se contureaza din ce in ce mai bine. Eu am mai facut si azi un test, tot nu sunt ambele linii la fel de intense, dar linia de test e ceva mai pronuntata decat cea de alaltaieri. Am fost dimineata la doctor (el imi zisese sa vin azi, ca saptamana viitoare nu o sa fie) i-am aratat si testele  [soricel] si o sa ma duc la eco pe 2 octombrie.

 

Ella, ai mana buna!  [il]

Didi, ce facusi? Chiar asa tare ai tras piciorul? De fapt cred ca Iarina v-a tras repede cu ea la odisee sa nu fie singura pe acolo [soricel] . Deja v-ati strans trei la odiseea de Mai.

Mai sunt si Silvia cu Lady si cu Arrya toate trei la odiseea de Martie, nu mai stiu Camcris la ce odisee e  [alcool] dar parca tot pe acolo ar trebui sa fie si ea, deci e clar noi plecam spre odisee doar in grupuri de cate trei  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] .  

Cine sunt cele trei fete care se baga la odiseea de Iunie? Doar ce a fost facuta zilele trecute. Hai repede, care doreste sa vorbesc cu barza  [biz]


Editat de ella_84, 21 septembrie 2013 - 14:31 .


#36
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 14:27

Multumesc frumos Ella  de berze [pup] o sa vezi ca D-zeu iti va indeplini si tie dorinta mai repede decat te astepti [pup]

Imi ajung [:)]  , am spus eu ca tu le-ai capturat pe toate si dai drumu asa numai la cate una [soricel] da te misti bine , in ritmul asta o sa avem curand Odiseea aia de care tot vb voi.

Azi merg la o zi de nastere singura fara sot (el e la munca) [soricel] , iar maine am musafiri si trebuie sa merg la spital sa vad un bebelus , a nascut o cunostinta asa ca va doresc un Weekend placut si va pup pe toate! [flo2]



#37
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 14:29



Ella eu cred ca ai avut tu alta treaba [:I] [soricel] sa stii ca nu te mai alerg ca se pare ca ai adus norocul in acest grup de cand faci tu noile capitole [flirty]  asa ca te bat numa cu niste [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [flu] [flu] [flu] asta ca sa vezi ca nu scapi asa usor de mine [soricel]

[perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne] ce crezi ca ma las mai prejos?

As fi vrut eu sa am alta treaba [biz] , aseara la 9 jumate eram lesinata de somn si am adormit imediat, plus ca raceala inca ne pandeste pe amandoi si nu ne ardea de "aspirina saracului" [:-)))] . Iar azi sotul a plecat pe la pranz ca avea de rezolvat niste trebuie pentru serviciu si abia diseara vine si cum am musafiri din provincie pana maine seara  [batcap]  [batcap]  [batcap]  nu pup nimic  [soricel] . Dar lasa ca vine si randul meu, mai am o saptamana pana la analize si daca ies bine sa va tineti ca ma pun pe treaba serios [soricel]  [soricel]  [soricel]  [soricel] , pai ce facem aici.


Editat de ella_84, 21 septembrie 2013 - 14:34 .


#38
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 14:33

Multumesc frumos Ella  de berze [pup] o sa vezi ca D-zeu iti va indeplini si tie dorinta mai repede decat te astepti [pup]

Imi ajung [:)]  , am spus eu ca tu le-ai capturat pe toate si dai drumu asa numai la cate una [soricel] da te misti bine , in ritmul asta o sa avem curand Odiseea aia de care tot vb voi.

Azi merg la o zi de nastere singura fara sot (el e la munca) [soricel] , iar maine am musafiri si trebuie sa merg la spital sa vad un bebelus , a nascut o cunostinta asa ca va doresc un Weekend placut si va pup pe toate! [flo2]

Distractie placuta! Si  [perne]  [perne] , asta asa ca sa nu imi duci dorul pana te intorci  [soricel] .



#39
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 14:37

Mai fetelor, ma lasati sa vorbesc singura vad.

Cred ca iar sunteti prin plimbari ca doar e weekend si frumos afara, cel putin la Bucuresti este foarte insorit si o vreme numai buna de plimbare.

Va las si eu ma duc sa imi intretin musafirii [alcool] .

Va mai citesc de pe telefon si mai intervin daca mai apare vreo veste buna.

Weekend minunat tuturor. [flo2]  [flo2]  [flo2]



#40
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 14:52

Bubu  felicitari si sarcina usoara! [disco]  [disco]  [disco]  [disco]  [disco]  [disco]

 

Floren o sa fie si la tine o sa vezi... la  ate berze am trimis noi gravidutzele, nici nu se poate altfel [pup]  [pup]  [pup]

 

Danutza te asteptam cu test...

 

Daena tu cand? daca ai scris iarta-ma ca nu am retinut... [bang]

 

Marja, Maryella, Raisa, Caresse, Vali, Ella,  va trimit pupici de molipsire [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]

si cateva berze pentru fiecare

[barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -