Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Felicitari Bubuali! Felicitari Didi81! Felicitari Iarina_r! Aspirante optimiste (835)


506 raspunsuri la acest subiect

#21
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 09:37

Buna dimineata!!!

 

Bubu, ce veste buna!!! . [flo]  [deziuata]  [artif]  

Ne-am intrebat mereu ce-o fi cu tine si iata-te acum venind cu cea mai minunata veste. Felicitari, sarcina usoara si bebe sanatos! Sa ai mare grija de tine si sa nu te mai spetesti cu munca. [pup]

 

Eu nu am vesti bune... Nu am prins barza nici luna asta. M-am testat de dimineata si rezultatul a fost clar negativ. Maine sigur vin uratii.

 

Cine urmeaza la testat?



#22
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 11:16

Floren tu cand ai facut embolizarea? inainte sau dupa ce ai pierdut sarcina?

ai facut cumva un doppler sau cum se num analiza aia care verifica circulatia la uter?



#23
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 11:20

Bubu, felicitari! Sa dea Domnul sa fie bine pana la capat de data asta si la sfarsit sa iti tii in brate bebele sanatos! Din pacate, nu ma pricep la trombofilii, sper sa te ajute fetele. Intre timp, stai linistita :hug:



#24
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 11:26

Bubu, uraaaa!!!!!

[artif]  [artif]  [artif]  [artif]  [artif]

Si tu ai DPN tot in mai, nu? Noi ne-am hotarat aici sa facem o odisee a aspirantelor gravide  [:-)))] , si iata ca se contureaza din ce in ce mai bine. Eu am mai facut si azi un test, tot nu sunt ambele linii la fel de intense, dar linia de test e ceva mai pronuntata decat cea de alaltaieri. Am fost dimineata la doctor (el imi zisese sa vin azi, ca saptamana viitoare nu o sa fie) i-am aratat si testele  [soricel] si o sa ma duc la eco pe 2 octombrie.

 

Ella, ai mana buna!  [il]



#25
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 13:47



fetelor din cate imi aduc aminte parca am citit saptamana asta ca va fi bataie cu perne vineri [perne] . [perne]  [perne]  [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] Eu cu cine ma bat???? [fri] off cand am si eu chef nu e nimenin pe aici. [smulgpar]

Iar am ratat bataia cu perne de vineri seara [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap] . Aseara am picat lata de oboseala, dar imi iau revansa acum.  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [flu]  [flu]  [flu]  [flu]  [flu]


Editat de ella_84, 21 septembrie 2013 - 14:25 .


#26
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 13:48

Ella multumim de capitolul nou si sa fie cu noroc sa vem cat mai multe gravidute [pk]

Corina nu stiu unde is fetele sau ascuns dar uite iti dau [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne]

Marja, poftim si pentru tine [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne]  [perne] asta asa ca sa am avans cand o sa ma alergi  [soricel]  [soricel]  [soricel]  [soricel] .



#27
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 13:49

Neata fetele mele dragi!
Sa dea Dumnezeu ca noul capitol sa aduca macar 2 gravidute...dar se accepta si mai multe, ca e loc la odisee!
S.a mai incheiat o saptamana, mi se pare ca atat de repede trece timpul asta si bebele nu vrea sa vina si la mine.
Eu sunt in z21 si mai am de asteptat o saptamana pana test...ofofof!
Va pup dulce pe toate!!! Si pe gravidute ca poate ma molipsesc si eu!

Danutza, mai ai putin pana la testare. Hai ca tin pumnii sa te vad in titlu. [pk]  [pk]  [pk]



#28
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 13:55

Ella eu cred ca ai avut tu alta treaba [:I] [soricel] sa stii ca nu te mai alerg ca se pare ca ai adus norocul in acest grup de cand faci tu noile capitole [flirty]  asa ca te bat numa cu niste [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [perne] [flu] [flu] [flu] asta ca sa vezi ca nu scapi asa usor de mine [soricel]



#29
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 14:06

Neata feteleeee....

Va salut pe toate si va doresc sa aveti parte numai de vesti bune....

Imi cer scuze pt lipsa dar a avut nevoie de o pauza...

Astazi dau eu cafeaua insotita de o veste minunata....alaltaieri am avut primul test de sarcina pozitiv dupa un an de incercari....MULTUMESC DOAMNE PT MINUNE!...dar pt mine au inceput si stresul si grijile si am nevoie de cat mai multe sfaturi...deci....am sunat-o pe dr mea alaltaseara(testul l-am facut la 6 seara) pe care n-am mai vazut-o din noiembrie i-am explicat cine sunt si ce vreau ,din pacate nu mai venea la cabinet pana luni iar pt mn era urgenta stiti voi...si m-a chemat la maternitate in Severin ieri pana la orele13 ca sa stabilim un plan...zis si facut,ieri m-am infatisat la orele 11 la maternitate si abia mi-a rasp intr-un final la tel,a coborat la parter si m-a bagat acolo intr-o sala cu eco,mi-a scris repede o reteta(nu stiu ce avea dar era f grabita si stresata,nu era cum o stiam eu)urmand sa iau utrog200 intravag de 3 ori p zi,nospa40 tot asa si cate un aspenter si acifol pe zi....am intrebat-o clexane nu?raspunsul m-a facut praf...mi-a zis ca mai asteptam ca e prea devreme si ca deocamdata sunt acoperita cu aspenter si mai vedem... [batcap] mi-a facut si un eco abdominal si a zis ca parca parca s-ar vedea ceva dar nu se poate pronunta si ca ne vedem peste 2 sapt la cabinet [fri] iar mie mi se pare enorm de mult...totul nu cred ca a durat mai mult de 5 min...ii pare rau ca am prins-o intr-o situatie asa naspa...

Apoi am plecat cam dezamagita,m-am oprit la farm pt reteta si am intrebat si de clexane,la una n-aveau si la alta am gasit o cut de 0.2 pe care am cumparat-o sa fie in caz de ceva...acuma tot discutand cu sotul am hotarat sa facem inj si prima am facut-o aseara(una pe zi)...probabil o sa ia foc dr cand o auzi dar pt mine cel mai imp e bb si nu mai vreau sa risc(um 14 aug)n-am trecut cu nicio sarcina de 7 sapt si mi-e frica sa stau fara injectii...si nu stiu daca o modifica cumva viitoarele analize in sarcina pe care urmeaza cred sa le fac...voi ce ziceti,am procedat bine,ce-ar trebui sa mai fac?....incerc sa stau cat mai mult la pat si linistita dar e greu data fiind situatia...sunt asa de fericita dar in acelasi timp mor de frica si sunt ingrijorata....

Va pup pe toate....o sa pun si poze cu testele....si o sa mai intru cand pot...

O zi minunata sa aveti!

Bubu draga, ce veste minunata. Felicitari!!!  [fiesta]  [fiesta]  [fiesta]  [artif]  [artif]  [artif]  [acor]  [acor]  [acor]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [deziuata]  [deziuata]  [deziuata]  [bum]  [bum]  [bum]

Intrasem repede de pe telefon sa vad ce ati mai scris ca am musafiri in weekend-ul asta si cand am vazut mesajul tau am inceput sa sar in sus de bucurie si se uitau musafirii mei cum ma bucur ca nebuna cu ochii in telefon de ziceau ca am inebunit [batcap]  [batcap]  [batcap] . Le-am zis ca am primit un mail foarte important de la munca cu o veste buna si i-am rugat sa ma scuze putin ca trebuie sa deschid laptopul sa fac ceva pentru la munca, eu vroiam sa va scriu si sa o trec pe gravidutza noastra in titlu [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] .

Referitor la ce ti-a zis dr ta, eu zic ca e foarte bine ca ai decis sa faci Clexane chiar daca ea a zic ca momentan nu e cazul, si eu as fi facut la fel. Acum nu poti sa mai ceri o parere de la alt dr sau eventual sa ii scrii dr Uscatescu sa vezi ce zice? Poate iti da ceva sfaturi de inceput. Sa fi acoperita macar pana la urmatoarea eco.

Iti tin pumnii si ma rog la Dumnezeu sa fie totul bine de data asta si bebe sa creasca frumos in burtica pana la termen [bib] . Te imbratisez cu drag si te asteptam cu vesti.



#30
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 14:08

[artif]  [artif]  [artif]  [artif]bubu  stiam eu ca ne pregatesti ceva; eu sunt sigura ca de data asta va fi bine; e clar ca e un semn de la Dumenzeu ca e bine sa ramai alaturi de sotul tau; nu cred ca e o coincidenta ca ai ramas imediat ce te-ai impacat cu sotul tau; si de asta sunt sigura ca va fi bine si ca iti vei tine bebelusul in brate;

sarcina usoara, la termen cu un bebe sanatos!

ella ce ti-am zis draga ca tu cum schimbi capitolul cum apare cate-o graviduta?

propun sa le schimbi un pic mai des sau sa vb noi mai mult si sa lasi tot asa ca e norocos nr asta de pagini; asta facem vb noi mai mult si mai repede ca sa mai apara inca o gravidutsa si tot asa;

Si eu zic sa vorbim mai mult ca sa schimb capitolele mai des. M-as bucura enorm sa port eu noroc si toate fetele de aici sa ramana gravide pana la sfarsitul anului [biz] .




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -