Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011 (54)


252 raspunsuri la acest subiect

#41
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 24 septembrie 2013 - 15:39

somleac multumim de vesti [pup]

Ilinca si sotul cum mai sunt?

 

cami multa sanatate Petrei. sa se faca bine, sa fie ceva usor si sa treaca repede. te asteptam cu vesti.

sanatate si Alinei, ne rugam sa fie bine pana la urma.



#42
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 24 septembrie 2013 - 21:23

hello

 

ce rau imi pare sa aud de vestile de la cami....asta chiar m-a dat peste cap....offf...

 

roxy, da am vorbit sa plec asa mereu, mai sunt 2 colege care pleaca tot timpul asa, in fiecare zi, Si...atunci am am vb sa plec si eu....eu de ce n-as putea ? [:)]

suntem la a patra noapte fara pisu [pk]  nu o trezesc , doar ca nu mai face. Vedem noi mai incolo, nu-mi vine sa cred mai ales ca la Cristi a durat muuult pana nu a mai facut, el si prin primavara mai scapa daca nu-l trezeam [batcap]

 

Cristi a inceput sa nu mai fie ascultator...orice il pun sa faca , tb sa gaseasca sa faca "ceva" inainte sa faca ce-i spun, vara asta si-a petrecut muuult timp cu bunicii si se vede.

 

stumph, nu mai stiu cum facem cu plecarea, mai mult sa sigur o amanam [batcap] mi s-a stricat cuptorul si am pus ochii pe unul frumooos aici plus ca mai am doar 3 zile de concediu si vreau sa le tin pentru sarbatori. As mai avea varianta sa imi iau fara plata..dar parca nu-mi vine, la serv e mult de munca, au fost draguti cu mine mi-au dat mereu liber cand am cerut si nu-mi vine sa-i las la greu.

Luni am liber, sapt trecuta s-a facut campanie in firma pt donare de sange, si ma bucur mult ca am participat. de mult imi doream sa donez dar nu ajungeam niciodata, acum au venit de la centrul de transfuzii si au recoltat la noi in firma, plus ca am o zi libera pe treaba asta [:)]

ramane sa visam impreuna dar la distanta la...Craciun!!!! [pk] [pk]

 

ah si inca ceva, mi-am recuperat azi de la mama masina de facut paine (am cumparat-o demult dar nu am folosit-o deloc) aveti ceva retete? Ma uit cam stranb in cartea aia...si nici nu prea am timp sa caut pe net.

 

[pup]


Editat de madutza_bra, 24 septembrie 2013 - 21:27 .


#43
cris2ioana

cris2ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 24 septembrie 2013 - 21:41

Buna seara si de la noi!
O zi tare incarcata am avut, cu multa treaba pe la munci, Ioana este racita si deci acasa( doar o saptamana a tinut minunea numita gradi),speram sa nu se agraveze si sa o retrimitem cat de curand mai ales ca se adaptase destul de bine.
Strumphitza si noi suntem mari fani ai gradinilor zoo, noua ne-a ramas in suflet cea de la Stuttgart. Este ce-i drept si gradina botanica si zoo si am vizitat vara cand aveau expusa( infloreste doar 1 sapt la 100 ani) cea mai mare floare din lume, 2,10 m inaltime:)).Cu produsele de imunitate te orientezi tu, daca vezi ca raceste/ virusi mai neplacuti eu cred ca poti incerca o varianta naturista, insa si aici tb sa gasesti produsul potrivit persoanei.. Destul de dificil avand in vedere avalansa de produse din domeniu.Daca te pot sjuta cu ceva ce nu gaseste sora ta cu cea mai mare placere:))
Somelac speram ca sunteti mai bine cu virusii si nu au luat si ceilalti membri ai familiei de la sot si Ilinca. Asta e.. Cred ca de acum incolo cei mici care intra in colectivitate o vor tine tot intr-o raceala. Speram totusi sa nu apara si boli mai urate.
Roxy nu cred ca tb sa te stresezi cu pampi de noapte, eu am vazut la fetele mele ca atunci cand este momentul potrivit lucrurile se intampla de la sine. Ioana nu mai are deloc pampi, dar asta s-a inramplat intr-un timp fff scurt. A inceput sa faca la olita la inceputul lunii August. Imi amintesc ca in Iunie eram chiar disperata pt ca trebuia sa mearga la ggradi in todmna si imi spusesera ca nu o primesc cu pampi, iar ea nu vroia nici macar sa stea pe olita. In plus va citeam pe voi si copilasii deja spuneau si faceau la olita, dar nu si a mea. Si apoi s-a produs brusc schimbarea si ff repede a renuntat de tot zi/noapte. Cand va fi printesuca ta pregatita va renunta ea singurica.te pup
Mada f tare Cristi, ca sa vezi ce sta ascuns in capsoarele lor. Imi amintesc ca si Ruxi avea un iubit la gradi si o data mi-a marturisit ca s-au ascuns dupa perdea sa nu ii vada doamna pentru cs el sa iu dea un pupic:))Cu Cata poate mai astepti putin ca oricum am inteles ca este perioada primei viroze.. Sunt f multi bolnaviori.
Antguess si eu imi amintesc de tine ( desi doar viteam atunci) . Bine ai revenit! Cati ani are baietelul tau cel mare?
Cami multa sanatate Petrei! Eu stiu ce greu este in spital cu copilasul, cand era Ruxi mica eram mai mereu internata cu ea.. Complica toate virozele si ajungea invariabil la antibiotic intravenos. Spitalul era cosmarul meu, mai ales ca nu erau inca retelele de sanatate private si desi aveam rezerva tot groaznic era.Trebuie insa mult optimism pentru ca starea ta influenteaza pe cea a Petrei! Te imbratisez!
Noapte buna!

#44
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 25 septembrie 2013 - 09:15

Neatza, poftiti la cafea

 

In primul rand , Petra nu e bine. face iar febra , o deranjeaza tare lumina si doarme intr-una. Cami e tare suparata, ar vrea sa mearga cu Petra la Bucuresti dar medicii nu o incurajeaza, plus ca nici nu prea stie unde sa mearga.

 

Sotul meu nu e bine, dar eu sunt tare suparata pe el, ca tigara merge frate, de aia nu-i bolnav, ieri se fatzaia prin curte in camasa cu maneca scurta, l-am trimis de cateva ori in casa, dar degeaba. Aseara eram la mama la spital ca s-a operat si m-a sunat nervos ca unde stau atat ca lui ii e rau. Chiar m-am enervat, pai cum de 2 zile sunt acasa cu el si Ilinca, nici la lucru nu m-am dus si nici n-am realizat nimic ca el nu asculta, toata ziua nu i-a fost rau, tigarile le-a sudat, tot pe afara dezbracat si cand m-am dus si eu la mama iaca fas moare.

 

Ilinca e mai bine, azi noapte nu a mai facut febra, mai muceste si tuseste dar nimic ingrijorator.

 

Antaguess bine ai revenit, sarcina usoara si o relatie implinita iti doresc.

 

Mada sa stii ca valurile astea de neascultare/revolta sunt si cu varsta, au ei asa perioade cand se razvratesc , partea buna e ca le trece, partea proasta ca iar ii apuca peste cativa ani. Super ca ai reusit sa-ti organizezi programul, cu lucrul asa e daca primesti intelegere de la ei trebuie sa dai si tu efort.

 

Strumph, inca nu m-am adaptat la nimic, ma mai duce taica-meu de colo colo dar ma enerveaza de mor ca conduce foarte, foarte incet si prost dupa parerea mea, dupa a lui el conduce bine, eu sunt o nesimtita in trafic, deci iti dai seama ce fain e. Am mai urcat si eu la volan de cateva ori, na asa in regim de urgenta.Mai folosesc si taxi dar e tare scump si autobuzul. In rest sunt in cautarea binelui.

 

Miki te imbratisez, sa va fie de bine noua gradinita.

 

Roxi pupici voua frumoaselor.

 

Criss multa sanatate Ioanei.



#45
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 25 septembrie 2013 - 09:17

neata', fetele!

 

haideti la cafeluta fierbinte si aburinda..... [cafea] [cafea] [cafea] mmmmm....ce bine miroase [:D]

 

Cris2ioana asa ma gandeam si eu cu pampersul. eee...nu ma stresez eu prea tare [:D] niciodata nu m-am stresat cu ceva [biz] doar ca ma intreb cand nu va mai face atata pisu noaptea [:D]

ieri la somnul de pranza facut pe ea , mama zice ca era uda pana-n gat [:D] deci a facut la pisu..... [alcool] 

am tot uitat sa-ti zic legat de lapte [:D] chiar nu-i adevarata faza cu bulinele si culorile folosite pe cutii....de lapte este vorba. tu, de exemplu, nu aveai nici o bulina nimic pe cutie. adica nu s-a folosit nici o culoare? [alcool]  este legat de repasteurizare,

 

madutza este super asa ca poti pleca.

ce bine ca nu mai face noaptea [pk]  atunci astept si eu momentul cand va renunta singurica la pisu noaptea [:D]

spor la facut paine, vezi ca asa buna iese ca o sa o mananci si goala [:D]

 

va [pup] pe toate si merg s avad ce-ati mai scris.



#46
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 25 septembrie 2013 - 09:24

somleac dar macar se trateaza sotul cu ceva? in afara de tigari[:D] pai chiar asa, tigarile merg.... [mai] chiar ca te enervezi..... ma bucur mult ca Ilinca este mai bine, sanatate multa[pup]

offf....dar ce are Petra? nu stie inca? multumim de vesti, sa ne tii la curent.

 

cris2ioana multa sanatate Ioanei [pup] sa se acomodeze repede cu gradi...in ceea ce priveste mucii [:D] mi-e groaza si mie cand om incepe gradi [alcool]



#47
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 25 septembrie 2013 - 10:13

deea ce mai faceti? cum ai petrecut de ziua ta? [pup] ce fac printesicile? hai si scrie-ne.

 

madutza super cuptorul. l-am vazut acum.....



#48
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 25 septembrie 2013 - 10:32

Na , am vorbit acum cu Cami. E mai bine Petra, nu mai plange ca o dor ochisorii si e mai vioaie. Vai ce spaima a tras biata Cami ieri cand i-a zis Petra ca nu poate umbla.



#49
Antguess1

Antguess1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 25 septembrie 2013 - 10:34

Roxy
Daca ma apuc sa va povestesc cum am ajuns aici, va cruciti...
Incerc sa fac povestea scurta
Inainte sa il cunosc pe tatal lui eve, am locuit in anglia 2 ani si am avut o relatie aici. Relatia s a sfarsit pentru ca el era mult prea posesiv, gelos,ma scotea din minti
Am revenit in romania, l am cunoscut pe Raul...ne am indragostit, am facut o pe eve si am stabilit sa ne casatorim odata cu botezul fetitei
Lucrurile nu mergeau extraordinar dar am vrut sa ii ofer lui eve ce nu nu a avut dani, o familie
La doua saptamani dupa nunta...eve avea 5 luni, sotul meu si a cautat de cearta si a plecat toata noaptea de acasa, si a inchis telefonul si dus a fost
Am simtit ca ceva nu e in regula pt ca mereu cauta sa se certe cu mine
A doua zi am stabilit o intalnire cu un detectiv particular, un prieten de familie si i am zis ca vreau sa stiu ce face sotul meu. Era 11 si inca nu auzisem de el
In timpul intalnirii cu detectivul la o terasa, m a sunat sotul sa imi zica ca a fost ai s a plimbat toata noaptea si ca vine unde sunt eu sa vrb
A plecat detectivul. A venit sotul...mi a zis ce rau ii pare ca a plecat, cat ma iubeste..bla bla bla sa mai incercam
Am zis ok. Dar eu vreau sa plec la sinaia cu copii doua zile, sa ne dam timp de gandire...a inteles, mi a jurat iubire..bla bla bla si am plecat
Seara...am ajuns la sinaia. M a sunat cu aceleasi declaratii de dragoste...aceleasi mizerii...dupa care mi a zis ca se duce acasa..dupa o ora m a sunat detectivul sa imi zica ca sotul meu s a dus in pipera, acolo s a intalnit cu o femeie...si acum sunt undeva in padurea de la baneasa, in masina...se saruta cu foc
I am dat mesaj sotului meu si l am intrebat ce face..mi a zis ca e acasa...discutia a fost asa : ( imi amintesc fiecare cuvant)
Eu: iubitule eu am sezatia ca esti cu o femeie
El: hai ma iubita ma, te minti singura, stii ca nu ma intereseaza alta femeie
Eu: esti sigur
El: normal iubit o, te iubesc, hai stai linistita
Eu: raul, esti cu o femeie in masina in padurea de la baneasa
El: ( dupa doua minute) : doar stam de vorba Gabi si bem o cafea
Eu: de unde bei cafeaua aia. Direct din gatul ei?
(Alta pauza de doua , trei minute) 
El: ok, asta e , bine ca ai aflat ca nu mai vroiam sa fiu cu tine
 
A fost o  noapte de cosmar, a doua zi m am intors in bucuresti, a urmat o perioada in care mi a facut declaratii....m a urat, iar m a iubit...a tras de mine..liar nu a tras...nu va puteti inchipui
Am inceput divortul...am fost terminata...
In timpul asta fostul din anglia imi tot scria, vorbeam,,,mi a zis sa vin inapoi in anglia, ca el s a schimbat...
Raul cand venea la eve, o ignora, si tot tragea de mine sa facem sex...ma saturasem, vroiam sa plec cat mai departe...asa ca intr un moment de nebunie si de disperare, am acceptat sa ma intorc in anglia in vara , dupa ce termina dani scoala...eram in martie cand am hotarat asta
Raul in tot timpul asta, era intr o relatie cu fata cu care m a inselat, dar mie imi spunea ca nu este
In vara anului trecut am plecat...am ajuns in anglia, totul era ok, ca sa pot lucra am stabilit sa ne casatorim..eu si michael...ne am casatorit pe 20 sept..si imediat dupa nunta , domnul a luat o iar razna cu posesivitatea, geloziile...etc etc
Pana in octombrie..deja nu ne mai intelegeam deloc, tragea de mine incontinuu sa facem sex,,,,zi noapte..nu conta..
Odata a incercat sa ma pipaie in sufragerie de fata cu dani si atunci am explodat. I am zis sa inceteze si sa se duca la dr ca nu e normal ce face
A doua zi...a plecat cu trei haine sub brat. M a lasat singura in casa de 2000 de lire pe luna...si a inceput sa imi dea mailuri si sa imi zica ca daca nu ma schimb si nu ii accept mizeriile, el mu mai plateste chiria, nu imi da nici un ban de mancare, nu plateste facturi...Nmic
A urmat o perioada de schimburi de emailuri, eu in paralel imi cautam de lucru, mama a venit sa stea cu copii ca sa pot umbla eu pe la interviuri....nu gaseam nimic
Aveam banii de pensie alimentara a copiilor si atat
Din casa nu ma puteau da afara decat prin hotarare judecatoreasca pt ca in contracul casei eram locatar al  desi chiria nu era responsabilitatea mea
 
In decembrie, l-am cunoscut pe Peter, noul partener...intr un supermarket....am stat de vrb..eu eram la pamant...el foarte curios sa stie ce e cu mine, romanca singura cu doi copii pierduta prin anglia 
Am avut doua intalniri, in care nu s a intamolat absolut nimic...doar stateam de vrb, i a, povestit tot ce traiam in perioada aia..ne intelegeam f bine
Pe 27 dec, trebuia sa vina tata la noi, sa incerce si el sa ma ajute cumva..iar in noaptea dinaintea veniri lui...mama a comis o tentativa de suicid...era la capatul puterilor , isi facuse prea  multe griji, era speriata desi eu incercam sa o incurajez ca voi fi bine....a pierdut controlul ( mama are ce a probleme psihice)
Dimineata am gasit o in patul el, in coma. Luase 100 de somnifere foarte puternice...
Am chemat salvarea, eram singura cu copii in casa si cu mama. Tata venea in ziua aia dar la pranz...
Neputand sa las copii singuri...a trebuit sa il sun pe Peter...singurul om pe care il cunossteam inafara de sotul meu
A venit la mine, am fost obligata sa ii fac cunostinta cu copii....
Mama a plecat cu ambulanta...peter s a dus sa il ia pe tata de la aeroport...si cand au ajuns acasa, am plecat eu la spital si l am lasat pe tata cu copii
La spital, doctorii mi au spus ca mama nu scapa, a stat prea mult cu medicamentele in sange, ca e o minune ca nu e moarta deja, pentru ca jumatate din cantitatea psastilelor ingerate de ea, ar fi omorat pe oricine ( mama ia din totdeauna pasitile de dormit si organismul ei e obisnuit )
Surorile mele au zburAt in anglia, peter le a luat de la aeroport...a fost in fiecare moment langa noi...la sf saptamanii eu il iubeam deja la nebunie, nu stiu ce as fi facut fara el
Dupa 7 zile mama si a revenit din coma....cu greu...si dupa alte 5 zile a plecat cu tata acasa....peter mi a propus sa ne mutam impreuna, desi nu era nimic intre noi in momentul acela...si asa a inceput povestea noastra
Locuim impreuna din februarie...este minunat cu copii, ne iubeste. Are grija de noi..mi a zis ca ar prefera sa nu lucrez atata timp cat copii au nevoie de mine acasa, mai ales evelinne
Sotul meu a dat de noi, a amenintat, a trimis scrisori pe la vecinii nostrii facandu ,ma albie de porci...a incercat cat a putut sa ne desparta dar dupa ce am facut plangere la politie...a renuntat ...dar a fost o perioada urata
Acum sunt bine adaptata, mi am facut prieteni (cu michael nu am putut sa am o viata)  dani este la scoala, extrem de fericit aici, si a facut prieteni,...
Evelinne nu merge la gradi inca pt ca eu nu am lucrat pana acum sii fix cand am vrut sa lucrez, am ramas gravida asa ca, nu ma mai deranjez. Ea o sa inceapa gradi in martie,cand implineste 3 ani, va merge 15 ore pe saptamana in primul an si dupa aceea vom vedea.
Acum o mai duc la childminder, unde se joaca cateva ore cu altii copii si mai schimba aerul dar are zile fixe .
Cam asta este povestea... Mama este bine acum dar incercam sa o protejam, sa nu ii mai vrb de probleme....am trecut prin multe dar acum sunt linistita si fericita...
Daca v am socat, imi pare rau :)


#50
Antguess1

Antguess1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 25 septembrie 2013 - 10:37

Cris2ioana

multumsc pt primire. Daniel are 10 ani si jumatate :) baiat mare




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -