Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011 (54)


252 raspunsuri la acest subiect

#31
Antguess1

Antguess1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 09:23

Buna dimineata

ma bucur asa de mult sa va regasesc.. A trecut mult timp ...am pierdut parola de la contul initial cu care am inceput aici Antguess..sper ca va mai aduceti aminte de mine

am trecut prin foarte multe de cand am intrat ultima data...o casatorie care s a terminat dupa doua saptamani de la nunta cand l a, prins pe tatal lui Evelinne intr-o padure facand sex cu alta femeie...

multa suferinta..un an de depresie...

am plecat cu copii din tara....am cunoscut pe altcineva cu care sunt de 10 luni si acum cateva saptamani am aflat ca voi mai avea un bebe...

sper ca voi sunteti bine...o sa incerc sa mai citesc din urma sa vad ce mai faceti...imi aduc aminte de voi toate si am citit cate  ceva aseara...:)

va asasez si cate o poza cu copii :)

 

va pup pe toate

 

Miniaturi atasate

  • image.jpg
  • image.jpg


#32
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 22:26

hello fetele!

 

ce-i cu butoaiele d ecare am tot citit?

vorba lui roxy [pup] lasati-le pemtru muraturi

 

eu sunt in toane bune [:)] , am reusit sa ma invoiesc de la serv de 3 ori pe sapt si ajung sa-l iau pe cristi de la gradi [pk]

cata inca nu a inceput..si nici nu stim cum sa facem ...de azi a inceput si o grupa mica in gradinita lui cristi, dar directoarea nu o accepta pe cata din cauza varstei [batcap] ..zice sa mai asteptam pana prin ianuarie...mai asteptam inca o sapt si ne ducem din nou pe capul ei..poate o induplecam. Din 30 de copii inscrisi, azi au fost doar 17

 

in week-and am fost la cules de vie la mama..si s-au facut la struguri..sunt rupta de spate..dar multumita [:)]

Cata de 3 zile nu a mai facut in pampers nici noaptea.. dar inca nu indraznesc sa ma bucur, aseara chiar s-a trezit si a mers singura si a facut la olitza noaptea. ne-am trezit stigandu-ne "  am facut pipi, am facut pipi!!!!!!" [:)]

 

strumph, la multi ani,  pentru aniversarea casatoriei !! nu mai sta in butoi, ia niste decoratiuni dragute de toamna si bucura-te de tot. Eu de cand am inceput serv nu prea mai simt anotimpurile...toata ziua cu ochii in monitor...

 

roxy, teoretic inscrierile la gradi sunt prin mai, practic se cam fac cartile prin martie [pup]

 

delia, ai terminat de despachetat? ziceai ca stai pe langa mine? [:)]  cand mergeti la cules de vie?

 

somleac, si eu am inceput sa ma trezesc mai de dimineata si parca tot nu plecam la timp, cred ca au nevoie si copii de acomodare sa intre in ritm mai alert dimineata..eu ma invart pe langa cristi vre-o 20 de min pana mananca micul dejun.

 

cami, sa sti ca mai mult pentru voi am intrat in seara asta, vroiam sa vad ce face alina. Imi pare rau ca rezultatele nu sunt tocmai bune. Este tot internata? mai sta acolo sau se intorc?

 

lavi, am vazut poze cu iasmi in prima zi de scoala, frumoasa, frumoasa!!![pup][pup]

 

 

va pup pe toate, toate



#33
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 24 septembrie 2013 - 08:57

Buna dimineata!

 

cafea cine doreste? [cit] e calda si aburinda si merge perfect la ce vreme e aici, adica intunecat si o ceata deasa deasa, specific Londrei, nu ?  [ph34r]

 

eu nu sunt iesita din butoi, ma fortez, ma trag singura de un picior afara, sper sa ies cat de curand... dar om vedea, pana atunci imi toc nervii crosetand  [vraji]

 

Cris, parca ma intrebai ceva mai in urma, cred ca de imunizare? daca imi aduc bine aminte, voiam sa iti multumesc de oferta, dar imi mai trimite sora mea cate una alta din tara daca am nevoie, chiar sapt ce vine  trebuie sa imi trimita cateva chestii si vreau sa o rog sa imi puna 1-2 flacoane de vibrocil ca aici nu este si se pare ca o ajuta cand mai are muci si ii mai pun cate 1-2 picturi inainte de nani... si parca mai voiam ceva nu mai stiu acum, dar nu, nu ii dau si nu i-am dat nimic de imunizare, poate ar trebui, dar am cateva sticlute cu tot felul aduse din tara si stau intr-o punga acolo intr-un dulap, nici nu stiu ce sunt si daca nu cumva or fi si expirate! [:D] Imi pare rau de dezamagirea cu zoo , nu am fost niciodata cand eram in tara, doar pe aici am fost la zoo si in zoo din Amsterdam, care e fantastic, il recomand, daca e sa ajungi vreodata acolo, este imens si foarte bine dotat si frumos! Nici cu zoo din Londra nu mi-e rusine  [:-@]  faina poza de la zoo, mai pune si altele cu printesele  [flo]

 

Somleac  [floare3]  [flo]  [floare3]  tie multe de astea mici si marunte sa incepi ziua mai bine, desi cred ca tu ai inceput ziua de acum multeee ore!! cum e fara masina si carnet!? cred ca de aia te trezeti asa devreme ... la femeie in casa nu o mai ai? sau daca acum ai dat-o pe Ilinca la gradi nu mai ai nevoie? cine o ia de la gradi sau e la program lung? cu restul copiilor cum te descurci? 

 

Antguess, ce surpriza! ce poveste de viata mai ai si tu! unde esti acum? Sarcina usoara si sa fie bine pentru amandoi! cate sapt de sarcina ai si cum te simti?  Au crescut copilasii tare de nici nu ii mai recunosc! 

 

Roxy [pup] cum e berea cu polen? [:p] sau deja ai dat-o pe vin fiert ?  [fum]

 

Yvyana, am admirat strumfu mic de atunci de cand ia pus pozele dar nu am mai apucat eu a zic nimic, dar e asa dulce Bogdan, ce repde creste ...si ce codite de fetita mare are Lari! a mea de cand s-a nascut nu i-a crescut mai lung de o palma, nu i l-am tuns niciodata ca nu am ce, dar i s-a zulufat  [inbaita]  Tu cum te mai descurci? cum mai e Larisa cu fratiorul, dar la gradi?

 

Madutza , mai vii la LOndra sau iar ai amanat-o ?  [dra]  hai sa iti arat cum e toamna pe aici [nebu] 

 

Mary, cand intri in concediu de maternitate? v-am admirat pe fb in pozele din concediu, ce botic are mandra, asa face cand nu ii convine ceva ?  [ventilator]

 

Miki, cum esti? ti-a trecut raceala? sper ca da!  [flo]  l-ai dus pe Vlad la gradi? buburuza mica ce face? 

 

Cami, tu ce faci doamna profesoara ?  [hot]  foarte ocupata cred acum cu scoala si fetele la gradi si cu bona.. sper Petra ca s-a mai acomodat cu tanti si nu mai plange! 

 

Ailed, hai cu povestile la cafea! cca m--ai innebunit cu tinutele tale iar pe fb ca imi vine sa plec intr-o vacanta! ....dar bani si zile libere nu mai avem  [mariaj]  acum asteptam iarna, zapada si Craciunul!  [pegeam] ... da de cand s-a racit eu tot visez la Craciun, la brad, la miros de cetina... si focul arzand in semineu ! ...stiu, stiu...sunt cu pluta!  [:-/]  [doh]

 

Ally, tu pe unde esti? hai la o poveste, un cappuccino, ceva...  v-ati mutat? cum e aici in noul loc?  [flirty]

 

gata trancaneala, am scris un roman, ma duc sa imi mai fac o cafea, pe asta am baut-o aici trancanind, ca iar mi s-a uscat gura de la atata vorbaraie!!  [iartama]

 

O zi buna si cu soare!!! 

 

[flu]



#34
Antguess1

Antguess1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 24 septembrie 2013 - 09:11

Bbn strumphitza. Multumesc pt primire, ma bucur ca iti mai aduci aminte de mine :)

acum locuiesc cam la 40 min de londra :) in nord

suntem aici de anul trecut din iunie. Copii s-au acomodat foarte bine. Dani a trecut acum anul 6 la scoala, stapaneste engleza uimitor de bine, chiar ma corecteaza pe mine cateodata :))

evelinne a inceput sa vorbeasca si romana si engleza..sunt mari si dulci amandoi

sunt in sapt 9 de sarcina, spre deosebire de celelalte sarcini, acum m am simtiucde parca nu as fi gravida. Singurele schimbari au fost in sani si in vizitele la toaleta mai dese..in rest nimic! Nicio greata, nici o aversiune la mancare/mirosuri...nimic nimic

un pic cam suparata pe sistemul din anglia. Pana acum nu am avut nici o programare cu midwife sau doctor, nu mi-a confirmat nimeni sarcina...eu am facut un test la sf lui august si a iesit pozitiv. M am apucat de prenatale si de atunci tot astept

vineri  am prima programare la midwife sa stam de vrb in nici un caz sa fac vreo eco :))

cica dupa intalnirea  asta, o sa mi se faca si programare la ecografie :)

in romania pana acum faceam doua ecografii :)))

ce face micuta ta ? Fetita mare acum...ai dat-o la gradi?



#35
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 24 septembrie 2013 - 09:55

neata' , fetele!

 

am venit si eu la cafea pana nu se raceste [:D]

 

antguess ce surpriza ne-ai facut, bine ai revenit [pup] chiar ca ce poveste de viata ai, vorba strumphitzei. ma bucur ca ai cunoscut pe altcineva si mai ales ca vei mai avea un bebe [artif] este minunat. iti doresc sa fi fericita de data asta, fara dezamagiri. copilasii au crescut [olala] , sunt asa frumosi [olala]

 

strumphitza am primit felicitarea din Mallorca [pup] multumim tareeeee mult, am colectie cu felicitari de la tine. de fapt, i-am zis Anastasiei ca sunt de la Sophia [:D] as vrea tare mult sa ne vedem o data.....la o bere cu polen [:p]

iesi din butoi si bucura-te de viata, de toamna...vorba madutzei. eu as prefera sa ma pot plimba decat sa fiu la serviciu. dar si sa am un copac cu bani pe balcon [soricel]

 

madutza ma bucur ca ne scrii, macar acolo cand si cand [pup]

bravo Cata, ca nu mai faci pisu noaptea in pampers [pk]  Anastasia inca face noaptea. dar nici ideea de trezit noaptea pentru pisu nu ma-ncanta [nebu]  ee...vom vedea noi.

faceti vin? [:D] tata a luat struguri si abia astept sa beau must. era fain sa avem si noi ce culege [:D]

ce bine ca poti sa te invoiesti sa mergi dupa Cristi. dar in fiecare saptamana? te lasa?

 

miki ce mai faceti? ti-ai revenit? [pup]

 

ailed hai la cafea. ce ai mai facut? ai reusit sa despachetezi? [pup]

 

cris2ioana un [pup] la printesici. ce chestie cu manacera....acasa sa nu mai manance. de ce oare? ce le-o da acolo asa bun? [;D]

 

va [pup] pe toate si merg sa vad ce ati mai scris.



#36
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 24 septembrie 2013 - 10:11

neata, bine v-am gasit..

 

antgues, bine ai revenit..

 

am trecut peste gripa sau ce-o fi fost dar nu fara 3 zile de antibiotic..pur si simplu nu mai rezistam de durere de gat. [batcap] urat de tot a fost..

 

de luni am inceput si noi gradi, nici nu va pot spune cat este de minunat..totul nou nout, niste sali mari si luminoase, toata lumea amabila, draguta, colegii lui vlad numai unul si unul, draguti, finuti..parca e prea frumos sa fie adevarat..sunt 18 in grupa si au 2 doamne..una lapte si miere, cea mai iubita din gradinita se pare de toti copilasii, mi l-a laudat ieri ca ce baiat cuminte, a dormit, a mancat, strange tot, bla bla... [alcool] [alcool] iar a doua mai in varsta si mai exigenta, m-a bagat dimineata in sedinta ca are prima reclamatie..eu nici n-am reactionat ca am crezut ca nu vorbeste cu mine [il] insa despre vlad era vorba, cica ar fi lovit ieri o fetita, in lupta suprema pt obtinerea unui soricel de plastic [batcap] [batcap]  i-am zis si eu ca ea e acolo si trebuie sa actioneze, eu sunt acasa sau la servici, masurile luate de mine seara acasa sunt tardive si degeaba..mai mult n-am reusit sa scot din mine, m-a luat si prin surprindere si n-am stiut cum sa reactionez..of of violenta asta cred ca ne va da batai mari de cap..pe urma imi parea rau ca n-am intrebat mai multe, ca poate n-ar trebui sa o incurajez sa actioneze ca poate are obiceiul sa-i bata..bine, pe moment nici nu mi-a trecut prin cap..om vedea..

 

vlad s-a adaptat din prima, ieri mi-a zis doar ca si-a facut o prietena iar azi cand am ajuns m-a luat doamna ca suntem prieteni de familie cu fetita aceea, ca sunt nedezlipiti si se inteleg de parca se stiu de -o viata..aceleasi pasiuni, aceeasi fire [pk] 2 zapaciti, cat am vorbit eu 3 minute la usa, ei insirasera deja toate animalele si erau sub biroul doamnei, cafeaua ei se clatina pe birou.. [batcap] cred ca va avea de furca cu ei..

 

la gradi asta merge si vlad si fetita vecinei noastre, de varsta cu andra..si andra de ieri intreaba intruna de ei, ele erau nedespartite..si zice ca vrea si ea la gradi, se jeleste toata ziua..cred ca dupa iarna o bag si pe ea..

 

azi dimineata insa am lasat-o cu febra , nu stiu de la ce, diseara trebuie sa fac un drum sa o vada cineva, sa recoltam un pisu..etc

 

somleac, da, am fost pe fuga.. nu am patruns in misterul locului, am luat totul ca pe ceva frumos, aparte, mie una mi-a umplut sufletul de liniste, ori unde aveam ardoarea asta sa ajung sa ajung..si odata ajunsa, m-am linistit parca, m-a ametit mirosul de crini, am plutit putin si ..am plecat..

cu copii nici gand sa fie altfel, cel putin nu in viitorul apropiat..am prins vreo 10 minute in bisricuta cand povestea o maicuta in varsta de Parintele Arsenie Boca si de perioada comunismului, povestea la niste oameni si am stat si eu putin si am ascultat..as fi stat o zi, doua ,trei sa o ascult ce frumos vorbea..

oricum, sper sa ne intoarcem intr-o zi..pe transalpina am vazut la un moment dat o manastire care parea noua, cu gospodarie ..undeva pe dumul spre petrosani..parea frumos si am vrut sa oprim, insa incepuse ploaia..

 

asa..fug la treaba, v-am povestit cate ceva de noi..multa sanatate la cei virusati si ne auzim [flo2]



#37
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 24 septembrie 2013 - 10:20

si ca sa va mai distrez putin cu de-ale lui vlad..acum vreo 2 zile, era doar cu tacsu la cumparaturi si ii zice " tati, poti sa-mi dai si mie chestiile alea cu care te-ai casatorit tu cu mami ? tacsu cu fata deja picata ce chestii mai vlad ? " pai stii tu, hainele alea de casatorie..pai la ce iti trebuie ? am eu o idee cand mergem la tara la meme ( maica-mea )..ce idee ai mai vlad, nu-mi spui si mie ? am eu o idee, cu mine si cu diana ....

 

ghiciti cine-i diana ? iubita de la tara, e tare amorezat fii-miu... [alcool] [alcool] [alcool]


Editat de miki1979, 24 septembrie 2013 - 10:21 .


#38
Antguess1

Antguess1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 24 septembrie 2013 - 11:48

Miki, ruxy multumesc pt primire . Ma bucur sa fiu din nou aici dar ma simt tare ciudat ca nu mai sunt la curent cu ce se intampla cu voi  dar nu-i nimic, recuperez eu pe parcurs.

Mik gradinita ast pare minunata. Este de stat? Eu cand l am dat pe dani la gradi cand era mic m am ingrozit de conditii desi cica era renovata...dupa doua sapt am facut un mare sacrificiu financiar si l am mutat la privat ...



#39
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 24 septembrie 2013 - 14:25

antguess zi-ne despre voi...cum v-ati cunoscut? cum ati ajuns tocmai pe la Londra? pe buburuza inca n-o dai nicaieri , nu? stai cu ea acasa, lucrezi? ramaneti acolo de tot?

 

miki ce super ca ai gasit asa gradi. ma bucur ca va place.

ce tare a fost Vlad [:-)))] [:-)))] [:-)))] auzi la el, ce idei poate sa aiba. ce-am ras....indragostit mai este [:D]



#40
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 24 septembrie 2013 - 15:31

Intru pe fuga ca am sarcina de la Cami sa va spun ca ea e internata cu Petra ca a facut febra mare care nu scadea defel. Si stiti voi cu problema ei la inimioara nu prea e bina sa se intample asa ceva. Asa ca este pe antibiotic si e mai bine, dar in spital.

 

Alina nu e bine, nu i-au putut curatat tot, au mai operat-o odata pentru ca se aduna lichid si facea presiune pe creier, asa ca i-au bagat niste tuburi de dren din creier in stimac si si-a revenit, a si mancat putin, dar oricum sperante nu prea sunt daca au ramas resturi de tumora va dati seama ce rapid se va dezvolta aia. Sunt stresati si cu banii ca nu stiu la cat se va ridica factura acum daca a fost nevoie de inca o interventie.

 

Mai intru pe seara, acum fug la ultima sedinta cu parintii.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -