Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Clasa a II-a 2013-2014


308 raspunsuri la acest subiect

#191
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 09:25

Aveti vreun program despre saptamana viitoare? Stiti ce vor face in timpul orelor?

Eu stiu doar ca vor merge intr-o mini excursie, cu autocarul, inca nu stiu unde. V-au transmis ceva invatatorii?

Eu n-am timp a ajung la scoala si Stefan e cam aerian in privinta asta si mi-a zis ca nu stie ce-o sa faca toata saptamana.



#192
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 09:29

ellinia, noi am facut sedinta cu parintii in urma cu 2 saptamani si programul l=am spabilit de comun acord (avand in vedere ca pt excursii e nevoie de acordul parintilor si pt orice iesire la muzeu/teatru/oriunde e nevoie de contributie financiara) . Luni merg la liceul de informatica, unde vor sta cu o cl. de-a XI-a si vor face diverse actiuni in comun. Marti merg la teatru la Casa de cultura, miercuri daca e cald merg in parcul zoo si in plimbari, joi fac intreceri sportive in curtea scolii si concurs de integrame in clasa, vineri merg din nou la o piesa de teatru la Teatru. 



#193
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 09:36

luni-marti-miercuri activitati in scoala, joi excursie la Bucuresti,vineri sper ca liber. M-am oferit sa fiu insotitor in excursie asa ca vineri o sa ma odihnesc :))



#194
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 09:37

Al meu o zi merge la teatru, o zi merge la aeroport, o zi la o televiziune, o zi planteaza flori in curtea scolii si o zi nu stiu ce mai face. Am un tabel pe undeva cu programul trimis de doamna.



#195
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 10:15

Inseamna ca doar eu habar nu am ce o sa faca... Daca nu ne-a chemat la sedinta si nu ne-a pus sa semnam nimic, inseamna ca o sa-i tina in scoala. Cu exceptia acelei excursii, insa nu ne-a cerut nimeni acordul si nu am semnat nimic.

 

Oricum, pentru mine e o relaxare faptul in sine ... ca nu mai avem lectii, uniforme si altele!

Ne putem concentra si pe alte activitati! E ca un fel de vacanta :))



#196
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 13:55

Cum e cu "Scoala Altfel"? Ceva activitati interesante?

 

Ati primit tema pentru vacanta? Eu am primit-o pe mail azi, la mate doar: 35 de exercitii si probleme, din care ultima are vreo 5 cerinte care pot constitui o problema in sine, asa ca avem vreo 40 de facut. E bine macar ca trebuie doar rezolvate pe hartie, sunt organizate in cinci pagini, cate o pagina pe zi...

 

Astept sa vedem la romana ce vom avea, la ortografie...



#197
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 14:27

Ai mei nu au nimic tema pt vacanta.

Eu as intreba invatatoarea cate ore pe zi lucreaza ea pt scoala saptamana viitoare. [:(] Oare ei ii convine in vacanta sa isi ia caietele de planificari si de planuri de lectii si sa aiba de scris in fiecare zi ?

 

Ai mei luni au fost la liceul de informatica, la o clasa de-a XI-a. Au cautat pe internet poze cu iepuri si oua, le-au colorat folosind niste programe de editare foto, apoi le-au scos la imprimanta pe hartie colorata si au facut felicitari de Paste. Au fost f, incantati de interactiunea cu copiii mari.

 

Azi au fost la teatru la Casa de Cultura a sindicatelor.



#198
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 14:52

 

Eu as intreba invatatoarea cate ore pe zi lucreaza ea pt scoala saptamana viitoare. [:(] ?

 

 

Eu nu m-as risca sa o intreb [fri]  ca as avea sigur vreo surpriza: e genul care le ia caietele la corectat in vacanta sau in wk.

 

Stefan a avut ieri o actiune cu drogurile pe terenul de sport, azi au fost la o fabrica de paine iar maine nu mai stiu, o sa-mi spuna azi.

Oricum, e plin orasul de copii! [:)]  Cred ca nu e strada sa nu vezi cate un rand de copii si invatatoarele/profesoarele aferente! Sunt asa dragalasi, mai ales astia mici, pentru ei e o chestie importanta.



#199
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 09 aprilie 2014 - 12:58

La noi e asa:

luni - vizita la TVR

marti - vizita la un laborator de cofetarie/patserie/covrigarie

miercuri - pictura pe sticla in clasa, sub indrumarea unui artist plastic

joi - vizita la biblioteca metropolitana (ce nume pompos pt biblioteca din coltul strazii)

vineri - mers la teatru

Excursie in mai si tabara in august.

 

La capitolul lectii au primit ceva la mate (a lucrat doua ore vineri si o ora luni si a terminat) si ceva la romana (i-a luat o ora). Mai are de citit o poveste. Au primit cam dublu fata de o zi obisnuita. Recunosc ca nu am vazut ce a scris, dar ma iau dupa cat timp i-a luat sa termine.



#200
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 24 aprilie 2014 - 13:39

Se amana evaluarea...

 

http://adevarul.ro/e...b3b7/index.html




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -