Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Felicitari Didi81! Felicitari Iarina_r! Felicitari Camcris! Aspirante optimiste>20ani(834)


520 raspunsuri la acest subiect

#11
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 09:41

Ella nu te intrista , se regleaza stai linistita, eu am inceput tratamentu in iunie si abia acum in august am ajuns cu ciclu de 28 de zile , din pacate dureaza putin [sad] o sa vezi ca se va regla si va fi bine. Cand mergi la endocrinlog? Eu dupa fiecare control la enocrinolog merg si la ginecolog. Tu cum faci? uite pt tine un mare [pup] si numai fi suparata ca [nervo]

Marja [pup] , pe 28 septembrie imi refac analizele cu TSH si toate cele, apoi merg la endocrinolog si in functie de analize vedem daca mai trebuie ajustata doza de Eutirox sau suntem ok asa. Eu sper sa fie TSH-ul cat mai mic ca tare imi doresc sa ne apucam iar de treaba [:D] , acum sa vedem ce o fi, ma rog la Dumnezeu sa fie bine.

La ginecolog am fost la vreo 2 saptamani dupa ce am inceput tratamentul sa ii arat si ei analizele si sa imi confirme si ea ca e ok cu tratamentul si sa vedem daca trebuie sa mai schimb ceva in tratamentul pentru trombofilie. Momentan a zis ca e ok ce iau, sa stau linistita ca o sa se rezolve repede cu TSH-ul si ca ma asteapta cat mai curand cu test II.

Deci la ea mai merg doar cand o sa fiu insarcinata, a zis sa o sun imediat ce am test pozitiv ca trebuie sa ma apuc imediat de Clexane [bang] .

Sper numai sa imi vina ciclul cat mai curand, ciudat nu, nu credeam ca o sa ajung vreodata sa ma rog sa imi vina  [batcap] . Imediat dupa pierderea sarcinii am avut durata cea mai lunga de 35 de zile, acum azi e ziua 36 si nu da niciun semn [batcap] .



#12
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 09:46

Buna dimineata fetelor

Ella  multumim de capitol nou.

Felicitari Iarina_r!!! sa ai parte de o sarcina usoara, cu multa sanatate si la termen.

Fetelor va trimit eu berze [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1] pai se poate, sa le fie rusine ca se lasa asteptate.

multi  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  de molipsire

Camcris, ce ticker frumos ai  [il] . Doresc unul similar cat mai curand la toate fetele de aici. Pastrez unul si pentru mine, sa fie clar  [soricel] .



#13
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 09:47

Iarina, iuhuuuuu!!!!  [artif]  [artif]  [artif]  [artif]  

ce veste minunata am citit cand am revenit din weekend! Felicitari, si trage-ne si pe noi dupa tine  [:D]

Ceva simptome au inceput sa apara?

Cu mutatiile de trombofilie si mie mi-au spus si dr U si dr Avram ca nu stiu daca o sa imi dea Clexane (au zis ca probabil nu...), vom vedea atunci ce si cum. Dar iau aspenter.

 

Eu mai am pana sa ma testez, pe 19 sau 20 sept se fac 14 zile de la ovulatie.

Didi si tu intri in categoria fetelor care prind barza dupa 20 septembrie? Eu stau pe aproape sa va trec repede in titlu.  



#14
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 09:49

Ella, si la mine a cam luat-o razna ciclul. Mi-a venit in vara asta la 24, 26, 28 de zile, si acum daca o sa imi vina (desi eu sper sa nu) se pare ca o sa fie la 31 de zile, conform ovulatiei  [alcool] . In ritmul asta cine stie unde vrea sa se opreasca... Noroc cu testele de ovulatie, macar stiu cand sa ma astept sa vina...



#15
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 09:53

marja ma faci sa rad singura; ai simtul umorului f dezvoltat; chiar ne ridici moralul pe aici; 

La Multi Ani fruimosi pentru ieri, cu implinirea in curand a celei mai mari dorinte!

asa de bucuroasa am fost aseara cand am citit vestea despre iarina, incat am uitat sa urez  La Multi Ani tutror sarbatoritelor si familiior lor!

ma faci sa rosec [:)] ;

eu imi doresc ca pana la sf acestui an sa fim toate gravidute; azi sunt sfintii parinti Ioachim si Ana; sa ne rugam lor sa ne ajute sa avem si noi bebei;

imi place atmosfera pe forum si vreau sa fim toate optimiste, increzatoare ca ne vom strange copilasii in brate;



#16
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 10:08

Ella sigur nu ne faci o surpriza? [fal] ca mi se pare destul de mult intarzierea [:)] . Sa stii ca si la mine in prima luna de tratament o scazut destul de bine , deja din a 2 luna nu s-au vazut scaderi semnificative,asa ca optimism, [pup]  si eu merg pe 24 la endocrinolog

Maryella multumesc la fel si tie [pup] , ei na te fac sa rosesti [ups]  , ce crezi ca esti singura pe aici care a avut treaba in weekend [soricel]  , nu m-am lasat la tine stai linistita [:D] Da eu am fost intodeauna o fire mai optimista , mai glumeata si in scoala animam tot timpu grupu din care faceam parte, dar din pacate pot sa spun ca de anu trecut am pierdut din optimism , dar se pare ca a venit la loc si sper sa ramana asa [pk]

Didi iti tin pumni [bib]

Camcris multumim de berze si pupici de molipsire , sarcina usoara incontinuare si la termen [flo2]



#17
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 10:13

Buna dimineata dragelor!

 

Ella, multumim de capitol nou. Sa fie un capitol plin de aspirante norocoase care prind barzuca! Nu te teme ca nu te lasam singura aici.[:)] Eu sper sa-l prind pe sot acasa cand voi ovula dar nu stiu sigur.El are de lucru ceva mai departe de aici si acum are 2 oameni acolo si raman toti peste noapte, si nu vine acasa decat in weekend.Asa ca ma rog sa fie ovulatia dupa ce apare el, sa apucam si ceva activitati de cuplu[alcool] .

 

Maryella,Marja si Floren, sa dea Dumnezeu sa se prinda si la voi sambureii in burtici si sa aveti II peste 2 saptamani!

 

Corina, nu mai sta in umbra, ne bucuram cand esti aici cu noi.[flo2] Stiu ca poate parea dur sau nepotrivit din partea mea sa spun asta dar trebuie sa lasi lucrurile sa treaca. Nu te concentra pe aspectele negative, dureroase, incearca sa te dedici doar partii pozitive din viata ta, sunt sigura ca este si o parte din aceasta. Intoarcerea mereu in trecut la lucruri pe care oricum nu le mai putem schimba nu e buna.Ai incredere ca vor veni si vesti bune pentru tine, relaxeaza-te si bucura-te de viata. Eu cred ca esti foarte aproape de bebe si prinzi barzuca luna asta![pup]

Daena multumesc la fel iti doresc si tie. [pup] Eu zic ca o sa vina sotul fix cand vei la ovulatie asa ca tin pumni la prestat [bib]



#18
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 10:30

Ella sigur nu ne faci o surpriza? [fal] ca mi se pare destul de mult intarzierea [:)] . Sa stii ca si la mine in prima luna de tratament o scazut destul de bine , deja din a 2 luna nu s-au vazut scaderi semnificative,asa ca optimism, [pup]  si eu merg pe 24 la endocrinolog

Maryella multumesc la fel si tie [pup] , ei na te fac sa rosesti [ups]  , ce crezi ca esti singura pe aici care a avut treaba in weekend [soricel]  , nu m-am lasat la tine stai linistita [:D] Da eu am fost intodeauna o fire mai optimista , mai glumeata si in scoala animam tot timpu grupu din care faceam parte, dar din pacate pot sa spun ca de anu trecut am pierdut din optimism , dar se pare ca a venit la loc si sper sa ramana asa [pk]

Didi iti tin pumni [bib]

Camcris multumim de berze si pupici de molipsire , sarcina usoara incontinuare si la termen [flo2]

Nu Didi, nu va fac o surpriza...mi-as fi dorit eu  [alcool] . Momentan ma dor sanii, dar nu foarte tare, am usoare dureri pe la ovare si de spate si ma umplu de cosuri pe fata, deci eu zic ca in 2-3 zile ar trebui sa vina, o sa apropii 40 de zile [batcap] , parca e parastas [:-)))] .

Acum ca tot m-ai facut curioasa, inteleg ca tu ti-au refacut analizele in fiecare luna de tratament. De la cat la cat a scazut intr-o luna sa vad la ce sa ma astept si eu  [fri] , bine la mine a plecat TSH-ul de la 19 si ceva si in perioada asta am marit doza de 3 ori  [batcap] .



#19
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 10:35

daena multumim pentru urari; iti doresc sa prindeti tu si sotul cel mai fertil moment si sa se lase cu un bebe in burtica;

marja stiu ca ai glumit;  [pup] si mie imi place sa cred ca am simtul umorului;si ma simt bine atunci cand incurajez pe cineva; de asta am mereu prieteni in jurul meu;

acum vreau sa o aud pe corina ca se simte mai bine si ca s-a molipsit de putin optimism de la noi;  [pup] corina;

imi doresc sa o tinem tot asa cu optimismul si cu vestile bune;

fetele vechi: iulya 333, draguta, bubuali ce mai faceti? sper din suflet ca sunteti bine

gravidutel noastre mai vechi cum se mai simt: lady, Arrya- tu parca trb sa faci dublu test-, Silvia, ce mai faceti? cum va simtiti?



#20
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 10:38

fetelor vineri mi-am facut si eu analizele la sange, cele date gratis de medicul de  familie; si am avut placuta surpriza sa aflu ca si Tsh-ul este de la 1 iulie pe lista analizelor gratuite la sange; mi-au dat si un biletel pentru papanicolau, tot gratuit, deoarece clinica e inscrisa in programul ala national de prevenire a cancerului la col; luni e sotul programat la spermograma; sper sa ii iasa bine, sa scapam macar de o grija;




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -