Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Felicitari Didi81! Felicitari Iarina_r! Felicitari Camcris! Aspirante optimiste>20ani(834)


520 raspunsuri la acest subiect

#31
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 12:21

Ella te iert [:)] mai ales ca imi oferi atatea [soricel] , eu zic ca sa stai linistita ca va scadea bine se incepe cu doze mai mici apoi se da doza mai mare, poate doctorita ta vrea sa mergi la ea dupa ce a scazut bine tsh , fiecare doctor are propriile pareri si tratamente eu asa zic, dar mergi pe mana ei si vei vedea ca va fi bine [pup]

Silvia felicitari pt fetita sa fie sanatoasa si sarcina usoara incontinuare [flo]



#32
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 12:41

Ella te iert [:)] mai ales ca imi oferi atatea [soricel] , eu zic ca sa stai linistita ca va scadea bine se incepe cu doze mai mici apoi se da doza mai mare, poate doctorita ta vrea sa mergi la ea dupa ce a scazut bine tsh , fiecare doctor are propriile pareri si tratamente eu asa zic, dar mergi pe mana ei si vei vedea ca va fi bine [pup]

Silvia felicitari pt fetita sa fie sanatoasa si sarcina usoara incontinuare [flo]

Da Marja, vrea sa scada bine valoarea, la mine avea si de unde la ce valoare imensa aveam [batcap] . Si mi-a zis ca o sa se vada o diferenta ok cand refac analiza la minim 4 saptamani de cand sunt pe aceeasi doza si cum mie mi-a tot crescut doza la una sau doua sapt, a zis sa stau 5 saptamani pe doza de 75 si apoi avem un rezultat destul de relevant la analize. Dr parea destul de optimism ca va scadea bine acum sa vedem cum o sa fie.



#33
CRYSSAaa

CRYSSAaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 302 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 13:42

Fetelor ma bucur sa va vad optimiste.

Corina, sper sa fii mai bine cu moralul. Nu am trcut prin asta, cred ca e  crunt dec nu as sti sa dau un sfat optim.
Eu sunt cu naturalele, de aceea iti recomand ceai de sunatoare, e un f bun tonic si e recomandat pt sistemul nervos, depresii, etc. (sa nu crezi ca zic ca esti "deprsesata", eu beam dinineata o cana asa, ca si tonic).

fetelor, la mine nici urma de urati. Azi ar fi trb sa imi vina. 
Nu am nici acnee, nici macar 1 cos (de ob apareau cu cateva zile ininte), de 1 sapt am usoare dureri jos +usoare greturi + usoare ameteli  (hai ca am zis, tineam secret sa nu cumva sa "strice" daca povestesc :)) ). 
Deci sunt sanse sa fie cu ochi, acum sa vedem.

Eu am avut CM cam  la 26z  pe 27, 21, 15 deci ar urma pe 09.09.13, adica azi.
ovulatia a fost undeva pe 28 sau poate chiar 29 dimi.
Oare e devreme daca ma testez maine? Ar fi 12-13zile de la ovulatie.
La prima sarcina a aparut liniuta cu o zi inainte sa imi vina Cm ul, dar aveam Cm la 27 zile. 

Cred ca asteptarea e una din cele mai grele chestii, mai ales la femei si cand e vb de sarcina :))) 



#34
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 14:32

CRYSSA, eu cred ca poti sa faci un test de sarcina. Abia astept sa primim o veste buna si de la tine.

 

Fetelor, a venit toamna, incep sa se numere boboceii!!! [pk]  [artif]  [barza1]



#35
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 14:40

CRYSSAaa , iti tin pumnii la testare!



#36
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 15:00

Cryssaaa tin pumni la testare , te asteptam cu vesti bune [bib]



#37
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 15:28

Cryssa hai cu cele II liniute roz. [acor]



#38
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 15:44

Ella multumesc pentru capitol  [flo2] Wow fetelor ce mult ati scris!

 

Dragele mele ma bucur ca sunteti optimiste, asta trebuie sa fie spiritul...

 

Ai dreptate Arrya ca dupa ce am reintrat pe forum pentru Ella, m-am molipsit de la fete si usor mi-a crescut si mie optimismul, desi cazusem in butoi bine.

Asa ca, draga Corina, nu dispera, o sa iti trimit o barza cu dedicatie si sigur o sa ajunga cat de curand la tine...

 

Sylvia felicitari pentru fetita!

 

MeAlex multumesc pentru gandul bun! Cand o sa fie o sa iti trimit PM pentru medicul de la Elias la care cred ca ti-ai monitorizat sarcina.

 

Cryssa asteptam testele de sarcina... eu l-am facut la 14 zile DPO.

Didi urmezi....

Marja, Maryella, Caresse, Teardrops, Daena, Danutza presimt ca usor, usor va mutati la odisee...

Ella nu ramai singura, te asteptam si pe tine....

 

Eu am greturi cam de la 10 zile DPO, si prima data am banuit ca de la oboseala, dar nu e asa, am si acum, mai iau greturile si ma lasa, de cateva ori pe parcursul unei zile. Ma tratez cu apa cu lamaie, ca la mine functioneaza, asa am scapat si la prima sarcina, dar atunci au aparut abia pe la 8 saptamani de sarcina, acum pot sa zic ca de pe la 3 saptamani jumate.... foarte devreme....



#39
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 16:15

Ella multumesc pentru capitol  [flo2] Wow fetelor ce mult ati scris!

 

Dragele mele ma bucur ca sunteti optimiste, asta trebuie sa fie spiritul...

 

Ai dreptate Arrya ca dupa ce am reintrat pe forum pentru Ella, m-am molipsit de la fete si usor mi-a crescut si mie optimismul, desi cazusem in butoi bine.

Asa ca, draga Corina, nu dispera, o sa iti trimit o barza cu dedicatie si sigur o sa ajunga cat de curand la tine...

 

Sylvia felicitari pentru fetita!

 

MeAlex multumesc pentru gandul bun! Cand o sa fie o sa iti trimit PM pentru medicul de la Elias la care cred ca ti-ai monitorizat sarcina.

 

Cryssa asteptam testele de sarcina... eu l-am facut la 14 zile DPO.

Didi urmezi....

Marja, Maryella, Caresse, Teardrops, Daena, Danutza presimt ca usor, usor va mutati la odisee...

Ella nu ramai singura, te asteptam si pe tine....

 

Eu am greturi cam de la 10 zile DPO, si prima data am banuit ca de la oboseala, dar nu e asa, am si acum, mai iau greturile si ma lasa, de cateva ori pe parcursul unei zile. Ma tratez cu apa cu lamaie, ca la mine functioneaza, asa am scapat si la prima sarcina, dar atunci au aparut abia pe la 8 saptamani de sarcina, acum pot sa zic ca de pe la 3 saptamani jumate.... foarte devreme....

Iarina ce sa zic....daca tu ai intrat sa ma ajuti pe mine si te-ai molipsit cu optimism si a venit barza, acum sa faci bine sa mi-o dai inapoi....molipseala cu barza la asta ma refer  [soricel] .

[pup]  [pup]  [pup] pentru tine si cum nu stim inca daca sunteti doi sau trei am lasat preventiv 3 pupici  [:D] .



#40
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 16:17

Cryssa, Bafta maine la test! [bib]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -