Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 2 voturi

Felicitari Didi81! Felicitari Iarina_r! Felicitari Camcris! Aspirante optimiste>20ani(834)

520 raspunsuri la acest subiect

Arrya

Arrya

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 10:56

Buna Maryella,

Noi ne simtim bine, in mare. Acum am niste palpitatii ciudate la inima, parca as avea aritmie, dar probabil e normal si asta :) Joi avem morfologia si dublul test si am mari emotii, sper sa fie ok. In rest, nu am avut simptome mari de sarcina, doar sani tensionati. Am scapat si de sangerare, am facut a doua extirpare de polip, de data asta cu succes si acum nu mai sangerez deloc.

Stiti ca ma gandeam? Ca acum o luna parca Iarina nu mai aparea pe aici, era ff pesimista si a revenit doar sa o ajute pe Ella cu tiroida. Si ia uite ce surpriza placuta i-au pregatit berzele. Asa ca fetelor, nu va pierdeti speranta, va veni randul fiecareia!

• 2

marja91

marja91

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 10:58

Nu Didi, nu va fac o surpriza...mi-as fi dorit eu  [alcool] . Momentan ma dor sanii, dar nu foarte tare, am usoare dureri pe la ovare si de spate si ma umplu de cosuri pe fata, deci eu zic ca in 2-3 zile ar trebui sa vina, o sa apropii 40 de zile [batcap] , parca e parastas [:-)))] .

Acum ca tot m-ai facut curioasa, inteleg ca tu ti-au refacut analizele in fiecare luna de tratament. De la cat la cat a scazut intr-o luna sa vad la ce sa ma astept si eu  [fri] , bine la mine a plecat TSH-ul de la 19 si ceva si in perioada asta am marit doza de 3 ori  [batcap] .

Ella vezi ca tra sa imi dai un miel ca mai rebotezat [:-)))]  sau mai bine un purcel ca si asa vine craciunu, [soricel] nu ma supar stai calma [:D]

Deci eu la inceput l-am avut 4,12 dupa 2 saptamani de tratament  numai cu 25gr.l-thyroxin a ajuns la 3.69,Am mers la doctorita si mi-a dat 50gr , asa ca dupa 1 luna am ajuns la 2.30 cred numai stiu sigur dar era 2 si ceva putin. Asa ca eu am fost super multumimta, numai ca doctorita mi-a zis ca pt sarcina ar fi bine sa fie sub 2 [alcool] desi initial mi-a zis ca 2 e optim pt sarcina en fin. Acum nu stiu cat e pt ca normal trebuia acuma la inceput de septembrie sa merg la ea dar dat fiind ca plec in romania in octombrie am preferat sa merg putin mai tarziu. Nu stiu mi-e mi-a zis clar ca lunar sa merg la ea, si in momentul cand am ramas insarcinata sa o sun de urgenta ca va trebui marita doza. Asa ca eu zic sa stai linistita ca o sa vezi ca a scazut si la tine si zic eu ca destul de bine. [pup]

• 0

marja91

marja91

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 11:03

Maryella o sa vezi ca o sa fie bine , tin pumni pt analize [bib]  , si e foarte bine ca le faci macar asa scapi de o grija [flo2]

Arrya ma bucur ca ne mai vizitezi, tin pumni pt morfologie si dublu test sa fie bine [bib]  si sarcina usoara incontinuare [flo2]

• 0

maryella77

maryella77

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 11:18

Arrya esti o norocoasa; asteptam vesti bune joi; si eu m-am gandit la asta; asta inseamna ca urmeaza barza si la corina;

amandoua sunt f sufletiste si au trecut peste durerea lor pentru a da sfaturi si a ajuta fetele de aici; si merita sa li se intample lucruri frumoase;

• 0

MeAlex

MeAlex

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 11:40

Iarina, Camcris, m-am bucurat din tot sufletul cand am vazut titlul!

Felicitari, sa aveti o sarcina frumoasa su bb la termen [flor] !

• 1

SilviaT

SilviaT

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 11:43

dragelor,

hop si eu dupa un concediu mult asteptat in care am facut o pauza de la tot.. in primul rand internet [:)]

in primul rand, felicitari iarina [fiesta] [balo] [acor] [artif]  sarcina usoara si fara griji.

corina, asa cum spuneai tu, povestile noastre se aseamana foarte mult si, in mod straniu, te simt foarte aproape, desi ne cunoastem doar virtual, de aceea m-am intristat cand am citit ca esti suparata si ti-ai pierdut optimismul... incearca sa te regasesti, sa gasesti speranta in sufletul tau si detaseaza-te de atatea teste peste teste. eu teste de ovulatie nu am folosit decat o data, anul trecut si imi aratau anapoda, am facut un set de 5 teste pentru 5 zile si toate erau pozitive, iar eu cel mai probabil nici nu ovulam [alcool] mi-a spus medicul ca e posibil, la valorile hormonale pe care le aveam eu, sa nu functioneze cu testele, asa ca nici nu le-am mai incercat de atunci. la nici una din sarcini nu am stat sa numar zilele, sa verific semnele, am observat doar mucusul ca e putin mai diferit, desi il verificam azi da, maine ba...si nici nu am prestat in fiecare zi, sau nici macar la 2, dar cand aveam chef... deci, la voia intamplarii si fara sa ma gandesc la ce am pierdut si ce putea sa fie... e mult prea dureros asa.. doamne ajuta, la mine a functionat... daca nu ai ramas acum in prima luna, nu fii suparata, o sa mai ai sanse, important e sa crezi tu si sa nu iti pierzi speranta, ca intr-o zi o sa vina vremea ta [flor] [flor] [flor] [flor] [flor] [flor]

gata cu morala, sa va spun si despre mine.. azi am fost la dublu test, totul perfect si instinctul nu m-a inselat, e fetita [fetita] in rest, se dezvolta normal, totul e in parametrii normali, dupa spusele doctorului.. maine merg si la medicul meu sa vad daca el imi mai spune ceva

haideti fetelor, cu optimism inainte, imi place sa va vad vesele [pup] [pup] [pup] [pup]

• 0

maryella77

maryella77

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 11:48

Silvia felicitari! sa va traiasca fetita, sa va bucurati de ea!

de cate ori intrati voi gravidutele ne insuflati incredere si speranta in sansa noastra de a fi mame;

• 0

camcris

camcris

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 11:49

Iarina, Camcris, m-am bucurat din tot sufletul cand am vazut titlul!

Felicitari, sa aveti o sarcina frumoasa su bb la termen [flor] !

Multumesc   [asia]  [asia]  [asia]

baietelul tau cel voinic ce mai face, cum va intelegeti?

[pup]

• 0

ella_84

ella_84

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 11:55

Ella vezi ca tra sa imi dai un miel ca mai rebotezat [:-)))]  sau mai bine un purcel ca si asa vine craciunu, [soricel] nu ma supar stai calma [:D]

Deci eu la inceput l-am avut 4,12 dupa 2 saptamani de tratament  numai cu 25gr.l-thyroxin a ajuns la 3.69,Am mers la doctorita si mi-a dat 50gr , asa ca dupa 1 luna am ajuns la 2.30 cred numai stiu sigur dar era 2 si ceva putin. Asa ca eu am fost super multumimta, numai ca doctorita mi-a zis ca pt sarcina ar fi bine sa fie sub 2 [alcool] desi initial mi-a zis ca 2 e optim pt sarcina en fin. Acum nu stiu cat e pt ca normal trebuia acuma la inceput de septembrie sa merg la ea dar dat fiind ca plec in romania in octombrie am preferat sa merg putin mai tarziu. Nu stiu mi-e mi-a zis clar ca lunar sa merg la ea, si in momentul cand am ramas insarcinata sa o sun de urgenta ca va trebui marita doza. Asa ca eu zic sa stai linistita ca o sa vezi ca a scazut si la tine si zic eu ca destul de bine. [pup]

Iarta-ma draga mea, asa e te-am botezat [box] . Citisem un post de-al lui Didi si am ramas cu numele ei in cap [alcool]

Iti dau si purcel, si miel, si barza si multe flori  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  numai sa ma ierti  [masc] .

Referitor la endocrinolog, mie mi-a zis clar in perioada asta NU bebe si a ramas sa refac analizele dupa 8 saptamani de tratament ( o sapt 25 micrograme, 2 sapt cu 50 si 5 sapt cu 75 ) si apoi sa ne vedem si in functie de valoare TSH vedem ce facem mai departe, acum abia astept sa treaca luna asta sa vad ce valoare o sa aiba [fri] .

• 0

ella_84

ella_84

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 12:03

dragelor,

hop si eu dupa un concediu mult asteptat in care am facut o pauza de la tot.. in primul rand internet [:)]

in primul rand, felicitari iarina [fiesta] [balo] [acor] [artif]  sarcina usoara si fara griji.

corina, asa cum spuneai tu, povestile noastre se aseamana foarte mult si, in mod straniu, te simt foarte aproape, desi ne cunoastem doar virtual, de aceea m-am intristat cand am citit ca esti suparata si ti-ai pierdut optimismul... incearca sa te regasesti, sa gasesti speranta in sufletul tau si detaseaza-te de atatea teste peste teste. eu teste de ovulatie nu am folosit decat o data, anul trecut si imi aratau anapoda, am facut un set de 5 teste pentru 5 zile si toate erau pozitive, iar eu cel mai probabil nici nu ovulam [alcool] mi-a spus medicul ca e posibil, la valorile hormonale pe care le aveam eu, sa nu functioneze cu testele, asa ca nici nu le-am mai incercat de atunci. la nici una din sarcini nu am stat sa numar zilele, sa verific semnele, am observat doar mucusul ca e putin mai diferit, desi il verificam azi da, maine ba...si nici nu am prestat in fiecare zi, sau nici macar la 2, dar cand aveam chef... deci, la voia intamplarii si fara sa ma gandesc la ce am pierdut si ce putea sa fie... e mult prea dureros asa.. doamne ajuta, la mine a functionat... daca nu ai ramas acum in prima luna, nu fii suparata, o sa mai ai sanse, important e sa crezi tu si sa nu iti pierzi speranta, ca intr-o zi o sa vina vremea ta [flor] [flor] [flor] [flor] [flor] [flor]

gata cu morala, sa va spun si despre mine.. azi am fost la dublu test, totul perfect si instinctul nu m-a inselat, e fetita [fetita] in rest, se dezvolta normal, totul e in parametrii normali, dupa spusele doctorului.. maine merg si la medicul meu sa vad daca el imi mai spune ceva

haideti fetelor, cu optimism inainte, imi place sa va vad vesele [pup] [pup] [pup] [pup]

Felicitari Silvia! Sa iti traiasca fetita si sa se faca mare si voioasa!

• 0

Intrebari Panica

• Simtome si stari in sarcina cu fetite si cele cu baieti

lika96
    - Astăzi, 21:23

• Liceul Eugen Lovinescu

CMadalina87
    - Astăzi, 19:46

• Sarcina

Ana Matei 1
    - Astăzi, 02:23

• Regresia somnului

MagdalenaN
    - Astăzi, 00:22

• Probiotice

Eugenya1
    - Ieri, 14:52

Grupuri

• Mamici de Iulie 2022 (Trandafirasi de Iulie)

Anda08
    - nov 09 2021 09:56

• Mamici de Iunie 2022 (Capsunele de Iunie)

Anda08
    - sep 27 2021 15:42

• Mamici de Mai 2022 (Ciresele de 2022)

Anda08
    - aug 20 2021 11:58

• Mamici de Aprilie 2022 (Buburuze de 2022)

Anda08
    - iul 16 2021 13:49

• Mamici de martie 2022 (Ghiocei de Martie)

Anda08
    - iun 21 2021 11:37

Bloguri

• Prințesa mea va avea o surioară

Aly1703
    - Astăzi, 22:40

• Contracții false

MBuburuza
    - Astăzi, 21:22

• Cu burtica la plimbare

Iuliancrm
    - Astăzi, 19:44