Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Gravidute FIV-oase (71)

gravidute fiv

335 raspunsuri la acest subiect

#321
speranta2

speranta2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 832 mesaje

Postat 10 octombrie 2013 - 16:01

Fetele, mai scot si eu capul....

Sandy, sper sa treaca problemele astea cat mai repede!

Nanne, ce frumusete ai facut! Eu n-am mai crosetat din clasele primare!!! Mai stii ce m-o apuca mai incolo?!

Sim, eu zic ca a fost o greseala atunci, prima data. Daca ecografiile anterioare au fost ok, inseamna ca e ok. [flo2]

Noi suntem bine, am inceput sa miscam, burta e evidenta. Hematologul si cardiologul au zis sa fac miscare, dar ce miscare, ca eu cu efortul sunt varza.... Voi ce ma sfatuiti! Ma gandeam si eu la Aquagym, dar e ok cu clorul din piscina?! A fost vreuna dintre voi?! M-ar atrage ceva mai mult niste dans. [:)]



#322
speranta2

speranta2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 832 mesaje

Postat 10 octombrie 2013 - 16:02

Fetele, mai scot si eu capul....

Sandy, sper sa treaca problemele astea cat mai repede!

Nanne, ce frumusete ai facut! Eu n-am mai crosetat din clasele primare!!! Mai stii ce m-o apuca mai incolo?!

Sim, eu zic ca a fost o greseala atunci, prima data. Daca ecografiile anterioare au fost ok, inseamna ca e ok. [flo2]

Noi suntem bine, am inceput sa miscam, burta e evidenta. Hematologul si cardiologul au zis sa fac miscare, dar ce miscare, ca eu cu efortul sunt varza.... Voi ce ma sfatuiti! Ma gandeam si eu la Aquagym, dar e ok cu clorul din piscina?! A fost vreuna dintre voi?! M-ar atrage ceva mai mult niste dans. [:)]



#323
speranta2

speranta2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 832 mesaje

Postat 10 octombrie 2013 - 16:04

Fetele, mai scot si eu capul....

Sandy, sper sa treaca problemele astea cat mai repede!

Nanne, ce frumusete ai facut! Eu n-am mai crosetat din clasele primare!!! Mai stii ce m-o apuca mai incolo?!

Sim, eu zic ca a fost o greseala atunci, prima data. Daca ecografiile anterioare au fost ok, inseamna ca e ok. [flo2]

Noi suntem bine, am inceput sa miscam, burta e evidenta. Hematologul si cardiologul au zis sa fac miscare, dar ce miscare, ca eu cu efortul sunt varza.... Voi ce ma sfatuiti! Ma gandeam si eu la Aquagym, dar e ok cu clorul din piscina?! A fost vreuna dintre voi?! M-ar atrage ceva mai mult niste dans. [:)]



#324
speranta2

speranta2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 832 mesaje

Postat 10 octombrie 2013 - 16:07

Deci am o problema cu scrierea mesajelor. Mie imi arata ca se incarca si s-a trimis de 3 ori. [batcap]



#325
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 10 octombrie 2013 - 16:23

Jaguar , felicitari pt gemenasi... Eu sincer am banuit ca ai 2 [:D]
Jose, asteptam vesti de la eco
Many, daniela , multumesc ca ati intrebat de mine [flor]
Suntem bine, multumim lui D-zeu [ruga] mai avem putin... Am mariiii emotiiii [:)]
Monik, bine ai venit ! [flo2]
Sandy, ma bucur ca ai dat un semn de viata ! Sanatate multa ! [flor]
Nanne , [flor]

#326
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 10 octombrie 2013 - 16:39

Speranta, daca vrei, poti sa iti ascunzi unele mesaje. La mesajul tau, ai dedesubt scris cu albastru "ascunde". Tre sa ii dai un motiv tip mesajul postat de x ori, apoi ok si se va ascunde. Problem solved! Oricum nu-i problema, se mai intampla.

 

Daniela [flo] mersi. La fel, e venită la 10 zile dupa ziua mea, deci si aici e interesant ;-)

 

da, Nelay, se apropie momentul. Succes! 

 

Va mulțumesc tuturor pentru urari si felicitarile pentru paturica ;-)! [flor] ce nu face omul sa nu se plictiseasca prea tare. Sunt pe YouTube tutoriale diverse. E chiar funny.



#327
monik33

monik33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 10 octombrie 2013 - 21:43

Fetelooooor, va multumesc pentru primirea calduroasa si pentru sfaturie utile. Chiar imi prind bine!!

Jaguar, felicitari , colega de gemeni!!! [artif] [artif]  Cum sunt, in acelasi sac??Ai mei sunt bivitelini, deci in saci diferiti. Azi am fost la eco ,  suntem bine , amandoi au 16,9 mm respectiv 16,3mm si au 177 bpm. Suntem bine toti trei!!

 Colul arata bine ,dar se pare ca va urma un cerclaj profilactic in sapt 12....dar mai vedem pana atunci!!

 Va puuuup!!



#328
josephinedxc

josephinedxc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 08:48

buna dimineata dragutzelor doamne,

am fost ieri la eco, bebicul e bine, are activitate cardiaca, taticul lui a fost fff emotionat , eu nu vedeam mai nimic din cauza unui borcan! iar de auzit, dr era de garda, intre 2 nasteri si nu a mai cuplat dopplerul (sper ca am inteles bine!) ...iar de auzit...data viitoare; sunt usor dezamagita, asteptam momentul acesta unic de ...X ani!! schimb si doctorul!

asa ca saptamana viitoare imi fac o alta programare

ma bucur inca ca bebicul este bine, chiar daca "intalnirea" nu a fost asa de animata :(

va imbratisez cu drag !



#329
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 08:49

[hia]

Nanne, ce frumusete ai facutt woww bravooo! [:)]

Speranta, felicitari ptr miscari, ce frumooss [il]

nuj ce sa zic de piscina, eu una ma feresc de astea...

Nelay, mercic [flo2]  ai vre-un glob ceva? [soricel]

Josee, nu ne-ai zis cu eco!??

Monik, ma bucur ca sunteti bine [flo2]

Si noi suntem in saculeti diferiti, avem peste 3cm si facem sport [il] , de batai nu mi-a zis pana acum, de cerclaj nici atat...colul habar nu am, si daca intreb, degeaba, ca oricum nu obtii prea multee info... Sa fie sanatosi si sa creasca frumosi,ca restul facem si noi ce putem(apropo, Sim [flo2] stie ce spun, pe afara e alta treaba)

 

Salutari tuturor si sa aveti o zi faina [flor]



#330
josephinedxc

josephinedxc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 08:51

buna dimineata dragutzelor doamne,

am fost ieri la eco, bebicul e bine, are activitate cardiaca, taticul lui a fost fff emotionat , eu nu vedeam mai nimic din cauza unui borcan! iar de auzit, dr era de garda, intre 2 nasteri si nu a mai cuplat dopplerul (sper ca am inteles bine!) ...iar de auzit...data viitoare; sunt usor dezamagita, asteptam momentul acesta unic de ...X ani!! schimb si doctorul!

asa ca saptamana viitoare imi fac o alta programare

ma bucur inca ca bebicul este bine, chiar daca "intalnirea" nu a fost asa de animata :(

va imbratisez cu drag !





Etichetat si cu gravidute, fiv

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -