Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Gravidute FIV-oase (71)

gravidute fiv

335 raspunsuri la acest subiect

#1
o-baba

o-baba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 07 septembrie 2013 - 20:03

Acest capitol este dedicat viitoarelor mamici si proaspetelor mamici!
 

Aici ne-am continuat povestea de la aspirante: 

cap.1cap.2cap.3cap.4cap.5cap.6cap.7;cap.8cap.9cap.10cap.11;cap.12cap.13cap.14cap.15cap.16cap.17cap.18cap.19cap.20cap.21cap.22;cap.23cap.24;cap.25cap.26cap.27cap.28cap.29cap.30cap.31cap.32cap.33cap.34cap.35cap.36cap.37cap.38cap.39cap.40cap.41cap.42cap.43cap.44cap.45;cap.46;cap.47;cap.48cap.49cap.50;cap.51cap.52cap.53;cap.54cap.55cap.56cap.57cap.58cap.59,cap.60,cap.61,cap.62cap.63cap.64,cap.65,cap.66cap.67cap.68cap. 69, cap. 70

 

Fetelor va doresc sarcini usoare si BB-ici sanatosi!!

 

Acest nou subiect sa ne tina impreuna  [grup] unite asa cum eram la aspirante si cum ne vom muta la Mamici prin FIV [;)]

 

Cele mai fericite  [gravi]!!! Cele ce am luptat si am invins!!!

Nume                     FIV                                DPN             Bebe

Nelay Star - FIV Turcia Acidadem -  20.11.2013   [baietel]

onitzi21 - FIV Chisinau NewMed Life - 12.02.2014 [baietel] ?

Speranta2 - FIV Cehia                     - 08.03.2014   [fetita]

 

 

Proaspete mamici 2013!!! [mamica]

Amaradia - mami de bucalata Ilinca Teodora nascuta pe 26 iulie 2013, ora 12.55, Apgar 10, 3850 g.

 

 

 

[ruga] Rugaciune pentru pruncul ce se afla in pantecele mamei  [ruga]



Doamne, cel care ai zis oamenilor :" Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul" binecuvantand nasterea de prunci, arata mila ta si acestui copil ce se afla inca in pantecele mamei sale, si ajuta-l sa se nasca la vremea de Tine randuita. Da-i lui Doamne crestere fireasca, sanatate si putere. Parinte Ceresc,Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii, poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui. Nu ne parasi pe noi robii Tai si ocroteste cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale. Amin.

Viitoare mamici!!!

 

 

Ticker la semnaturaDupa ce ai gasit si personalizat mini-tickerul dorit de pe unul din site-urile personalizate, copiezi link-ul ImageURL, intri la semnatura de pe forum si o lipesti pur si simplu. Succes!  [flo]

 

Linkuri utile: Calculator sarcina FIV,Cum se dezvolta bebeGreutate si centimetri  [copil] in burtica la mamiDiverse filmulete despre sarcina si nastereGreutatea viitoarei mamiciSarcina- saptamana cu saptamanaRecomandari pentru gravideIntrebari si raspunsuri despre sarcinaNume de fetite si baieteiInformatii privind testele prenataleRecomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoaseMasuratori ecografCalculator pentru verificat masuratori ecografRUGACIUNILE NASTERIIpozeBBinBurtica Nastere in direct cu epiduralaSarcina- de la conceptie la nastere

Calcul greutate fat dupa DBP si ACGhiceste sexul  [bb] dupa varsta implinita a mamei si luna conceptiei

adresa mail comuna: gravidute_fiv@yahoo.com Pt. parola va rog sa dati un PM la miruna79 Nota:Parola de la adresa de mail o vor primi doar fetele din lista de pe prima pagina, atat  [gravi] cat si  [mamica]

 

Diverse utile pt. gravide si bebelusiINFACOL Lenjerie intima gravide Lenjerii patut si mobiler bebe Diverse pt bebe Bebe planet Bebelusul tau Biberoane & stuff


Editat de o-baba, 14 septembrie 2013 - 08:59 .


#2
o-baba

o-baba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 07 septembrie 2013 - 20:08

Babuta va invita la un nou capitol frumos cu discutii interesante! [flor]

 

Daca vreti sa va adaug in listuta la viitoare mamici, sa imi spuneti.

Date: fiv la ce clinica, DPN si ce anume se asteapta (fetita, baietel).



#3
cristinaddr

cristinaddr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 254 mesaje

Postat 07 septembrie 2013 - 20:39

Multumim frumos de capitol nou.
Sper la un capitol plin atat de noi gravidute cat si de vesti bune de la cele existente.
[pup] si [flor] pe toate viitoarele mamici, dar di pentru Many

#4
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 07 septembrie 2013 - 20:50

Multumim pt capitol  [flo2]  Sa fie plin de vesti bune  [il]

Fiv Turcia- Acibadem 

DPN - 20 noiembrie

Baietel

Sper sa se mai inscrie si restul fetelor !  [pk]



#5
onitzi21

onitzi21

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 07 septembrie 2013 - 21:00

Sa fie un capitol numai cu vesti bune [flo2]

FIV Chisinau - clinica New Med Life

DPN- 12 februarie

Posibil baietel....mai asteptam urmatorul eco



#6
Sandy2707

Sandy2707

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 08 septembrie 2013 - 16:43

La multi ani tuturor Mariilor! [flo2]

 

Daniela felicitari [t eco! Sarcina usoara in continuare! [flo2]

 

Cristina felicitari si tie pt ec si puiuti! Si iti tinem pumnii sa stea bebeii cat mai mult acolo! [flo2]

 

Va pupic pe toate [flo2] [:)]



#7
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 09:36

Hello girlzzz!  [flo2]

am fost putin busy, treburi neimportante, dar nu prea am mai avut energie de scris  [soricel] .

am citit insa si sper sa imi reamintesc ce si cum.

 

Many, esti o veterana a subiectului, implicit esti mereu binevenita sa iti aduci contribuția, mai ales ca ai tona de experienta traita si nu citita in domeniu, precum subsemnata, par exemple!

si eu cu mâncarea la fel, nu mi-am refuzat nimic daca mi-a fost pofta (eu nu prea am), dar de ex. nu vad ce rau face o feliuta de pate (nu cred ca am mâncat mai mult de una)... Nu am mâncat, ce-i drept maioneza (ou crud), sushi, tiramisu (de casa cu ou nepreparat, dar nu-i bai), am luat in schimb niste mancare indiana de vreo 3-4x pana acum - mai putin condimentata (daca ati sti cum e mâncarea indiana adevarata si sunt un miliard si ceva -> cine-i mai numără?!  [soricel] sau o tabouleh cu roșii si mult pătrujel -> Nelay poare iti amintesti ca prin feb, martie, ma întrebăm ce sa mănânc ca nu aveam bucătar disponibil si m-am dus la un libanez pana la urma...  [soricel]

 

Nelay, deci de atunci ai tu hainute? A fost si sotul meu in State pe la final feb-început martie, dar mi-a adus doar mie una-alta si cand le scotea zicea: pe astea le poti vara viitoare  [soricel] . Va pleca din nou in feb anul viitor si cu siguranta va aduce un geamantan de hainute, se pricepe chiar daca-i bărbat... E cel mai usor sa iei hainute de bebe, mai ales ca o sa ia pentru varsta mai mare, acum la body si pijamalute ne descurcam cu ce-i aici.

 

Cristina, sa cresteti mari si sa nu ne mai dați emotii, da?  [flo2]

 

Sim, frumos ticker! Lasa mai poti sa astepti vreo luna si ceva pana sa iei hainute. Apoi o sa începi dar cum le spăl, cum le calc! 

 

Sandy, ce sa fac? Caut si eu una alta si sper sa fac alegerile potrivite! Daca pot sa va ajut cu ceva ce-am gasit, cu placere. 

Eu folosesc doar antiperspirant de a dr organic (cel de rodii - cam dulce, parca), dar cu el m-am simtit cel mai bine. Am si piatra de alaun, insa nu am incredere inca sa o folosesc in afara casei... Banuiesc ca o voi folosi in primele luni ale lui bebe, ca sa nu fiu parfumata in preajma-i. Lumea spune ca face fata, dar am si eu o pasarica si in domeniul asta. Asta sa va dați seama ce colivie incapatoare dețin!  [alcool]

 

onitzi[flo2]

 

daniela, bun col, se vede ca stai linistita! Pupici pentru mirositorii de picioare!  [pk]



#8
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 13:49

Nanne, da.. Tin minte cand nu stiai ce sa papi si am votat pt libanez [pk]

Da, din prima luna am eu hainutele  [soricel]  am mai luat si pe parcurs si acum la sfarsitul lui septembrie sper sa tragem linie  [trombon]



#9
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 14:32

Mai importante sunt cele pana in trei luni, acelea vor fi folosite si trebuie spălate si calcate. Restul in functie cum creste bebe, parerea mea. 

 

Eu numai atat am cumpărat in cantitati mai mari/in principal... Ma gandesc ca apoi mai vin in vizita si mai aduc una, alta. Dar vad si eu ritmul de creștere. Poate bebe e slab si înalt, poate-i mic si îndesat (asta nu stiu de unde ar putea, ca nu-i in genetica pe care o vedem, dar mai stii cu ce stra-strabun seama).  [soricel]

 

PS. Cand imi fac timp, actualizez si lista. De asta uitasem sa zic.  [clo]



#10
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 09 septembrie 2013 - 15:17

Pai majoritatea sunt pt newborn, 0-3 luni , am si pt 3-6 luni , 6-9 luni... [:)]
Nu este nici o graba cu lista, don't worry ! Multumim oricum [flor]



Etichetat si cu gravidute, fiv

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -