Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (29)


244 raspunsuri la acest subiect

#11
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 29 august 2013 - 15:50

Din a treia incercare si cu reteta imbunatatita de mine au iesit papanasiiiiii [pk] [pk] [pk]

Sa vad daca ii si papa piciul. Poate m-am straduit degeaba.



#12
alina_loca

alina_loca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 29 august 2013 - 15:59

Salut fetelor!

Am intrat sa urez "LA MULTI ANI" boboceilor Ilaria, Sophia, Calin si Iris sa fiti sanatosi in primul rand si sa va faceti parintii mandrii si impliniti, asta este tot ce conteaza, restul mai putin.

Eu am fost prinsa vara asta cu multe plecari, botezuri si zile onomastice iar acum, din iulie invat cu drag si spor pentru un examen ce va fi in septembrie, deci sunt cu timpul la limita.

V-am citit asa putin cate putin cand am mai avut timp, insa de scris nu v-am mai scris, am amanat mereu.

Noi suntem bine, as avea multe de povestit dar nu prea am timp, deci las pentru alta data,acum  ne pregatim de turta.

Kytana iti sta super, te prinde de minune noua frizura.



#13
tzitziri

tzitziri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.911 mesaje

Postat 29 august 2013 - 18:31

La multi ani Calin si Iris si toti ceilalti bobocei pe ale caror mamici nu le-am mai vazut demult...sper ca mamicile si boboceii sunt bine!

 

Elfica, eu am gasit ceva putin mai bun si financiar. Ca stabilitate cel putin, e cat se poate de sigur in vremurile noastre.Si pentru mine asta conteaza cel mai mult (mai ales ca fosta firma se desfiinteaza).Ca am iesit si mai bine dpdv financiar, e cu atat mai bine.

Nu te dezarma ca nu ai gasit inca. Ti-am zis ca la mine a durat cateva luni. Avantajul a fost ca m-am apucat sa caut din martie-aprilie. Ca de gasit am gasit dupa ceva timp.

 

Kytana, imi pare rau pentru patania cu ''prietena''.V-am mai zis cred pe aici de ''prietena'' mea de care nu am mai auzit din perioada diagnosticului meu. Era cea mai buna prietena a mea, dar se pare ca doar ''la bine''.

Doar sa ai grija cat poti sa nu iti faca magarii si mai mari.



#14
Elfica

Elfica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 29 august 2013 - 18:57

Am avut azi o zi ingrozitoare: analize la Medlife, ca am ajuns o slabatura, am 43 de kg, sa vad sa nu fiu bolnava, ceva, apoi interviu la 11, interviu la 14.30, credeam ca avem timp berechet, cand colo primul interviu a durat 2 ore, de sotul se gandea ca ma pun directoare :) Aveam ceva timp pana la al doilea, am zis sa mergem la politie sa ridicam pasapoartele fetelor. Acolo nu stiu ce problema care le facea figuri, cica trebuiau incarcate si nu intelgeau de ce nu merge operatiunea... Si de la 5 minute cat dura, am stat vreo juma' de ora... Interviul doi s-a terminat la limita cat sa ajungem iar la politie si sa reusim sa ridicam pasapoartele. Si ziua e lunga rau, bagajele nu sunt facute, abia acum sa imbaiem fetele, sa le culcam si apoi... Doamne ajuta, sa nu avem incidente de niciun fel... AnaMaria_12: nu te grabi cu pozele, nu am mai reusit sa fac comanda, o lasam pe o alta data, la anul, cel mai probabil, ca se cam duce sezonul cald. 



#15
Elfica

Elfica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 29 august 2013 - 19:01

Intrebare: in Grecia e obligatoriu ca bebeii sa aiba scutece pt apa? Le-am luat, dar nu stiu daca sunt suficiente 11 bucati. In mare nu e nevoie, dar m-am gandit ca poate ajungem si la piscina... 



#16
Elfica

Elfica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 29 august 2013 - 19:29

Kytana: Ar trebui ca prietenul tau isi sune prietenul sau sa ii dea mail si sa ii spuna ca tare rau va pare ca desi ati incercat sa fiti oameni si ati pus o chirie absolut simbolica, recompensa este plina de amenintari si jigniri. Si sa il roage ca pe un prieten sa aiba el grija sa plateasca toate datoriile, conform perioadei aferente sederii ei acolo. Poate el habar nu are ce prietena are... Cat despre ce sa faceti, neaparat sa schimbati butucul dupa ce elibereaza apartamentul! 

 

Cine se plangea de un copil agitat, sa se tina bine, ca e doar inceputul, sa va tineti cand o ia din loc singur, cand incepe sa se catere, sa ajunga peste tot. Nu va mai zic cand sunt 2... nu imi imaginez cum o fi cu mai multi de varste apropiate??? Cum o fi sa ai gemeni sau tripleti, ca sa nu zic mai multi??? Cred ca de-asta am ajuns la 43 de kg :) Nu e usor, e clar, si eu simt ca o iau razna de multe ori, mai ales cand am treaba sa fac ceva si nu pot fara sa ma intrerup de o mie de ori... Nici cea mare, desi stie tot ce nu are voie, nu asculta deloc si rand pe rand face toate prostiile din lume! Intr-un fel, abia astept serviciul, sa mai fac si altceva... Din pacate nici nu am avut ajutor, doar eu si sotul ne-am descurcat cu toate cele, chiar ajunsese sotul la limita de curand si a decis sa luam bona macar un week-end pe luna. Sa vedem ce vom face... tot ne spunem ca mai e putin si va fi mai usor, dar.... vedem! Pup, revin peste vreo 10 zile! Sa auzim de bine!



#17
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 29 august 2013 - 20:53

CARMEN - termometru, batista bebelusului, fofecuta pt unghii, ai scaun pt bebelus ? care se monteaza pe scaun normal? ca nu toate terasele au scaune de bebelusi...am pus tifon steril, spirt, betadina, ..............

 

Elfica - concediu placut si relaxant.



#18
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 29 august 2013 - 20:54

La piscine e obligatoriu pampers de apa.



#19
RamoniXXX

RamoniXXX

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 30 august 2013 - 12:50

Buna dragelor!
A inceput weekend-ul deja?
Kytana tare schimbata pari tunsa asa, dar iti sta foarte bine. Cum te-au primit baietii tai aceasta noua frizura? In leg cu prietena, e tare greu, mai ales ca nu esti acolo sa vezi ce si cum, si ceilalti nu stiu chiar tot ce aveai tu pe acasa. Sper totusi sa nu bage mana, ca o data si o data tot se mai intalneste om cu om...
Nu stiu ce am mai citit, ma scuzati, iar mi-au plecat neuronii in vacanta.
Va pupam.
Ps- de pe telefon, ati putut vreuna sa puneti poze aici? Ca eu am bulit ecranul de la laptop si numai cu telefonul trebuie sa ma descurc acum.

#20
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 30 august 2013 - 14:29

pupici mamici!

am ajuns acasa...am vrut sa stam pana duminica, sa vina dani dupa noi, dar am ramas fara lp si david n-a vrut sa bea lv..

mia, mult, mi-au aparut niste basicute cu apa pe degete si pete rosii si a fost musai sa merg la derma...dermatita de contact (dani m-a intrebat cu cine am avut contact  [soricel] ), elocom 7-10 zile, sa evit detergentii si alte chimicale...

ne-au adus ai mei cu masina si tona de bagaje, am pus haine la spalat, am facut putina curatenie, dar s-a umplut de jucarii..

dupa ce vine tati acasa facem un peste proaspat prins de tatal meu..

week-end placut s-aveti, pupici!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -