Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (29)


244 raspunsuri la acest subiect

#241
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 27 septembrie 2013 - 22:04

Hello,

Carmen, ma bucur ca a dormit bine Paulica. Cum te-ai impartit azi pana la urma?

Anca, aceeasi faza si la noi, a pus-o politistul sa arate cu degetul "dauna" ca el nu vedea. Si ii zicea: tineti degetul acolo cat fac poza.

Ce frumos se joaca copiii vostri, Anca si Mirabela! Si Dani se joaca cu Maya zilnic (ii e frica sa stea singur, asa ca vine cu mama mea in fiecare dimi sa stea cu Maya).

Norma, cum mai e Andrei?

Kytanutz, iar ai dat bir cu fugitii?

#242
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 28 septembrie 2013 - 06:57

Buna dimi,
ce sa va zic, de la 21.45 Andrei doarme fără trezire du e aproape 8. De la 5 mă tot duc sa il verific daca e ok, daca respira. Cu mucii sta bine, tot mai putini de ieri dupamasa, noaptea respira f frumos, suntem pe drumul cel bun.

Va doresc un weekend perfect....
Ieri a sosit sania, cadoul de la bunici....sa vedem daca vom avea zapada.

#243
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 28 septembrie 2013 - 07:45

Buna dimineata, 

Ieri am jonglat toata ziua.

 

Dimineata pe Daria a apucat-o o durere de burta de era alba ca varul si zicea si ca vrea sa vomite. Dupa ceai de menta si paine prajita s-a pus pe picioare dar tot nu am dus-o la prima ora ca sa ma asigur ca e bine. Era mare bataie pe pian ca aveau amandoua tema la Teorie si Solfegii (toata sapt le-am zis sa faca tema asta) dar pana la urma pe Daria a dus-o husband la scoala la 11 urmand sa vina la 12 dupa mine si Ana si Paul ca aveam ceva de rezolvat la scoala. La ora 11,40 Paul a adormit in scaun asa ca am plecat numai eu si ANa la scoala, stai pe la usi cu cererea, da telefoane sa vezi daca se poate interveni si tot asa. M-am mai dus pana la piata si la 14,30 am luat-o pe D de la scoala. Am venit acasa, am facut repede un orez ca sa mancam ca la 16 trebuia sa o ducem pa Daria la Observatorul astronomic la nu stiu ce activitate. Am fugit dupa asta la Auchan ca sa ne putem intoarce la 17,20 sa o luam si pe Ana de la scoala.  [biz] . yuuuuu, am biruit si ziua de ieri.

 

Asta noapte Paul a avut vreo 30 de min de maraiala si plans si la ora 08 e freeeeesh, nu ai treaba cu el.

 

Norma, sa vezi ca o sa te apuce si pe tine melancolia, secretul e sa savuram fiecare etapa prin care trece copilul nostru, chiar si cele mai grele, sunt amintiri de nepretuit. 

Vorbeam zilele trecute cu o prietena care are o fata de 24 ani (casatorita anul asta), un baiat student si o fetita de varsta Dariei. Cu lacrimi in ochi imi zicea ca nu isi da seama cum a ajuns sa fie soacra, sa aiba un copil casatorit. Pentru ea timpul se oprise undeva la stadiul de copii si ii era greu acum sa se obisnuiasca cu idea ca fata ei are familia ei. Spunea ca isi aminteste de fiecare vacanta de parca a fost ieri. 

 

hai sa ne bucuram ca sunt bine si ca ii avem, sunt pretiosi. 

 

Ma duc sa ii reimprospatez fundul ca a facut o placinta si apoi sper sa ma lase sa fac o ciorba radauteana si o friptura sa pun la cuptor. Restul (aspirat, sters pe jos etc) sunt optionale  [:-)))] , mai vedem noi daca le facem. Vorba lui gabi, maine tot acolo le gasim.

 

Va puuuup.

 

PS Mi-am revenit cu scrisul [il]



#244
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 28 septembrie 2013 - 11:42

Ma mai primiti?

 

Buna dimineata mamici!

 

Am avut niste saptamani pline cu un puiut cu premolari in crestere continua care a refuzat sa doarma ziua si a trebuit plimbat. A inceput sa faca pasi si trebuie sa fiu cu ochii pe el. 

 

Mi-a fost dor de voi! Sper ca sunteti bine!

 

Am intrat sa va spun sa fiti cu ochii pe ei mai rau ca pe butelie. Astazi Luca si-a spart buza si gingia de sus. Mergea tinandu-se de canapea cum face de obicei si cand sa puna un picior in fata celuilalt s-a dezechilibrat din senin si a dat cu gurita de o masuta de lemn care are 40 de cm. M-a facut numai sange, m-am speriat de mi s-au taiat genunchii. Initial nu am vazut si l-am luat in brate sa il linistesc si vad ca am sange pe mine (si cum sunt la stop ma intrebam cum am ajuns sa ma murdaresc pe bluza  [:-)))] ) cand colo pingu mic avea gurita plina de sange...  [smulgpar]  [fri]  Mi-a stat inima in loc... Doamne, daca nu eram acolo sau eram cu spatele ... dar ma uitam la el, la un pas de el...!! De asta zic, chiar si cand credem ca sunt in siguranta, se pare ca tot gasesc ei cum sa se raneasca...

 

In rest nimic nou sub soare. Cautam de munci si asteptam sa vedem ce se mai intampla. 

 

Voi incerca sa intru sa fac si capitol nou.

 

Va pup!



#245
sept.oct2012

sept.oct2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 28 septembrie 2013 - 12:03

Haideti in casuta noua, probabil ultima inainte de a trece la nivelul urmator!  [il]

 

[flo]

 

Iuli




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -