Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.2

mamici burtici gravidute martie 2014 sarcina bebe

248 raspunsuri la acest subiect

#31
Didinela

Didinela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 921 mesaje

Postat 07 august 2013 - 17:37

Ca sa completam listuta am nevoie de raspunsurile voastre:

 

AlexBzg, Sasha159, elenaburcus33, gogoshika10, Didinela, SilviaT - care este DPN-ul vostru?

DPN 19 martie



#32
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 07 august 2013 - 17:43

Arrya, iti multumesc, la fel iti doresc si tie si tuturor fetelor!

 

Silvia, instinctul meu ...nu functioneaza acum, habar nu am, nu imi spune nimic :)). 

 

Cum imi pun si eu tickerul asta drăguț, pe care il aveti unele dintre voi, cu săptămânile sarcinii?


Editat de AlexBzg, 07 august 2013 - 17:45 .


#33
SilviaT

SilviaT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 07 august 2013 - 17:53

Arrya, iti multumesc, la fel iti doresc si tie si tuturor fetelor!

 

Silvia, instinctul meu ...nu functioneaza acum, habar nu am, nu imi spune nimic :)). 

 

Cum imi pun si eu tickerul asta drăguț, pe care il aveti unele dintre voi, cu săptămânile sarcinii?

 

Daca te referi la semnatura, in dreapta sus, langa numele tau de utilizator, ai o sagetica ce arata in jos... dai clic pe ea si ultima sectiune este "semnatura forum". Daca te referi la altceva, nu mai stiu [soricel]



#34
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 07 august 2013 - 18:13

Daca te referi la semnatura, in dreapta sus, langa numele tau de utilizator, ai o sagetica ce arata in jos... dai clic pe ea si ultima sectiune este "semnatura forum". Daca te referi la altceva, nu mai stiu [soricel]

 

Da, la semnătură ma refeream dar credeam ca e ceva automat, tu completezi datele si el se updateaza automat  [:)] . Oricum nu-mi pot pune semnătură, sunt membru nou si nu știu ce condiții trebuie sa îndeplinesc...Mulțumesc oricum. [flo2]  [flo2]  [flo2]



#35
Stefiana

Stefiana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 923 mesaje

Postat 07 august 2013 - 20:35

Instinctul meu imi spune ca e baietel... dar intr-o noapte am visat ca tineam in brate o fetita... asa ca ... vom vedea. Sa fie sanatos/sanatoasa!!!



#36
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 07 august 2013 - 23:37

Instinctul nu știu ce îmi zice, dar absolut toată lumea din jur zice ca eu sigur fac băiat, asa ca ma cam aștept sa fie băiat.

#37
Cochonel

Cochonel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 08 august 2013 - 08:51

Silvia, si mie tot fetita imi spune instinctul.  [soricel] Eu cred ca este totusi "dorinta", nu "instinct". Imi doresc fetita si poate daca ma gandesc la bebe ca la fetita, se intampla. [batcap]

 

Arrya, ceaiul de codite de cirese este dulceag la gust si foarte usor diuretic. Ma juta pentru picioarele umflate. Dr. mi-a zis ca daca e din plante, e bun orice ceai. El mi-a dat voie inclusiv la o ceasca de cafea sau un ceai verde pe zi. Eu am renuntat la cofeina pana la urma din proprie initiativa. Am citit ca nu ar afecta fatul, dar ingreuneaza travaliul. 



#38
Cochonel

Cochonel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 08 august 2013 - 08:53

Eu am fost azi la eco si s-a vazut atat de bine. [il] Se vedea capsorul, corpul, inceputul de cordon ombilical. Mi-a confirmat doctorul ca este in grafic totul si ca nu este nici un motiv de ingrijorare. Mi-a dat si adeverinta sa o duc la serviciu. Astazi ii "servesc" [batetoba]  .



#39
claris

claris

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 08 august 2013 - 10:32

Buna fetele, am asteptat cu nerabdare sa particip la discutiile astea si in sfarsit ma bucur ca reusesc sa o fac, sa impartasesc cu voi aceste clipe de neuitat.

Minunea cea mult dorita s-a implinit si pentru mine  [:)]

Astazi am 9 saptamani si 5 zile,sapt trecuta la 8 sapt si 5 zile am fost la ultimul ecograf,bebe avea 2.09 cm si inima ii batea atunci hotarata cu 174 batai/minut.

 

Ma simt foarte bine,nu am vomitat o data,usoare greturi dupa amiaza ,putina oboseala si atata ,sunt o norocoasa din acest punct de vedere,hormonii nu ma chinuie prea tare.

Urmatorul eco e pe 15 august,joia viitoare si deabia astept sa il revad pe bebe .

Vreau  sa va intreb gravidutze daca simtiti ca v-a crescut burtica si daca atunci cand va intindeti in pat simtiti usoare vibratii in uter .L-am intrebat pe dr de ce simt aceste vibratii si a zis ca din cauza ca creste uterul .Sunt curioasa daca voi le simtiti.

 

Sarcini usoare tuturor,bebei sanatosi si la termen va doresc ! 

 

DPN 8.03.2014


Editat de claris, 08 august 2013 - 10:33 .


#40
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 08 august 2013 - 10:32

Cochonel, felicitări pt Eco! Și eu i-am servit la munca, am primit 10 minute pauza de mișcare la ora, dar încă nu o iau, mi-e aiurea, dar când va mai creste burta și voi simți edemele, voi pleca la plimbare.

Claris, vine ai venit și felicitări pentru sarcina. Sa fie bine pana la 40+
Legat de vibrații, eu nu sunt vibrații, mai degrabă Înțepături ba în stânga, ba în dreapta, cică ar fi întinderea ligamentelor, alteori crampe sub buric, tot asa, creste uterul. Asa ca nu te îngrijora, stai liniștită :)

Editat de Arrya, 08 august 2013 - 10:36 .




Etichetat si cu mamici, burtici, gravidute, martie, 2014, sarcina, bebe

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -