Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.2

mamici burtici gravidute martie 2014 sarcina bebe

248 raspunsuri la acest subiect

#201
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 19 august 2013 - 20:38

ok, merci. m-am mai linistit un pic. sper sa fie ok si cu medicul maine.


Oricum, sa-l intrebi si pe el maine, el stie cel mai bine, dar sunt sigura ca o sa-ti spuna ca e ceva normal.

#202
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 19 august 2013 - 20:41

Alex, exact durerile astea le aveam si eu, se lasau pe picior si imi era frica si am intrebat dr si mi-a spus clar: contractii usoare datorita uterului in plina marire si nospa. Acum stii cum e, depinde de doctor...


Da, corect. Important e ca suntem bine!

#203
Zuzaaa

Zuzaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:06

Da suntem bine. O femeie insarcinata inseamna o femeie sanatoasa si este perfect normal sa simti anumite modificari ale corpului. Eu va urez la toate sarcina usoara! Eu ma simt pe zi ce trece tot mai bine si mai fericita...

#204
claris

claris

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:14

Buna fetelor,am intrat ca sa va intreb si eu despre usoarele dureri care le simt,m-ati linistit un pic,vad si voi mai aveti unele problemute.

Eu simt ca niste intepaturi,sageti usoare jos ,nu stiu daca chiar acolo simtiti si voi sau mai sus. Bine ca  le simt destul de rar ...

Oana   [gravi]  fericita ! 



#205
Zuzaaa

Zuzaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:14

Apropo fetelor, va rog sa-mi spuneti daca stiti cum pot adauga un subiect nou? Am adaugat unul in Odisseea sarcinii si nu stiu daca apare... trebuie sa indeplinesc niste conditii oare ca sa pot posta subiecte fiind noua pe forum?

#206
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:17

Multuuuumesc! La fel si tie iti doresc! D-abia astept sa trec peste pragul celor 12 saptamani si sa mi se vada burtica. Eu am ajuns o plangacioasa si ma impresioneaza absolut orice pana la lacrimi, inclusiv cuvintele frumoase de pe forum si experientele voastre. Cred ca o sa plang la greu toata sarcina :)))

#207
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:18

Multuuuumesc! La fel si tie iti doresc! D-abia astept sa trec peste pragul celor 12 saptamani si sa mi se vada burtica. Eu am ajuns o plangacioasa si ma impresioneaza absolut orice pana la lacrimi, inclusiv cuvintele frumoase de pe forum si experientele voastre. Cred ca o sa plang la greu toata sarcina :)))

#208
Zuzaaa

Zuzaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:18

Buna fetelor,am intrat ca sa va intreb si eu despre usoarele dureri care le simt,m-ati linistit un pic,vad si voi mai aveti unele problemute.
Eu simt ca niste intepaturi,sageti usoare jos ,nu stiu daca chiar acolo simtiti si voi sau mai sus. Bine ca  le simt destul de rar ...
Oana   [gravi]  fericita ! 




Sunt normale, se mareste uterul si isi face loc bebe. E bine ca le simti, asa simti cq esti insarcinata :). Eu cand nu le-am mai simtit asa des intrasem in panica pt ca nu mai aveam nici greata si nici sanii nu ma mai dureau...

#209
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:23

Buna fetelor,am intrat ca sa va intreb si eu despre usoarele dureri care le simt,m-ati linistit un pic,vad si voi mai aveti unele problemute.
Eu simt ca niste intepaturi,sageti usoare jos ,nu stiu daca chiar acolo simtiti si voi sau mai sus. Bine ca le simt destul de rar ...
Oana [gravi] fericita !

Da Oana, si eu mai simt cateodata dimineata asa sau mai aveam intr-un timp mici crampe cam ca inainte de menstruatie dar de intensitate foarte redusa si scurte. Acum , in anumite pozitii, cand stranut, mi se incordeaza foarte tare muschi si ma dor, parca ma sageteaza asa...dureri si dureri dar sunt normale atat timp cat nu sunt foarte mari

Editat de AlexBzg, 19 august 2013 - 21:24 .


#210
Zuzaaa

Zuzaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:27

Eu fac 13 sapt. maine iar eu credeam ca am 11 dupa ecograful fostei doctorite dar am fost pe 17 la dublu test si mi-a spus ca am 12s4z si e posibil sa fie fetita:)
Am asteptat 6 ani iar anul acesta ne pierdusem speranta iar la sfarsitul lunii aprilie am fost sa ne interesam de adoptie si in luna mai am ramas insarcinata.... multumesc Bunutului Dumnezeu!



Etichetat si cu mamici, burtici, gravidute, martie, 2014, sarcina, bebe

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -