Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.2

mamici burtici gravidute martie 2014 sarcina bebe

248 raspunsuri la acest subiect

#211
Zuzaaa

Zuzaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:33

Btw, trebuie sa ma mut la Februarie....

#212
claris

claris

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:34

Si la noi a fost o minune aceasta sarcina dar vreau sa las trecutul in urma,nu vreau sa pomenesc prin ce am trecut,conteaza prezentul si vreau sa ma bucur din plin de aceasta sarcina desi pana acum am cam stat cu stres,nu am avut simptome prea accentuate si asta ma punea pe ganduri mereu, asta m-a determinat  sa fac ecografie la 2 saptamani

 

Singura mea consolare si speranta ca e totul bine sunt usoarele vibratii care le simt in 

uter cand ma asez in pat,dr mi-a zis ca creste uterul si de asta simt asa,unele femei simt aceste mici vibratii,altele nu si faceam ce faceam prin casa si ma puneam in pat si ma concentram sa le simt  [batcap] .

Putem sa fim optimiste de acum,se sfarseste primul trimestru care e mai dificil si totul va fi ok !



#213
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:37

Eu fac 13 sapt. maine iar eu credeam ca am 11 dupa ecograful fostei doctorite dar am fost pe 17 la dublu test si mi-a spus ca am 12s4z si e posibil sa fie fetita:)

Am asteptat 6 ani iar anul acesta ne pierdusem speranta iar la sfarsitul lunii aprilie am fost sa ne interesam de adoptie si in luna mai am ramas insarcinata.... multumesc Bunutului Dumnezeu!


Ce frumoooos, ma bucur mult pentru voi si foarte frumos gestul cu adoptia. Si noi am vrea candva pe viitor, sa facem acest lucru! Va doresc numai vesti bune in continuare!

#214
Zuzaaa

Zuzaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:41

Ce frumoooos, ma bucur mult pentru voi si foarte frumos gestul cu adoptia. Si noi am vrea candva pe viitor, sa facem acest lucru! Va doresc numai vesti bune in continuare!


Iti multumesc din suflet! De asemeni iti urez numai bine din suflet!

#215
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:42

Si la noi a fost o minune aceasta sarcina dar vreau sa las trecutul in urma,nu vreau sa pomenesc prin ce am trecut,conteaza prezentul si vreau sa ma bucur din plin de aceasta sarcina desi pana acum am cam stat cu stres,nu am avut simptome prea accentuate si asta ma punea pe ganduri mereu, asta m-a determinat sa fac ecografie la 2 saptamani

Singura mea consolare si speranta ca e totul bine sunt usoarele vibratii care le simt in
uter cand ma asez in pat,dr mi-a zis ca creste uterul si de asta simt asa,unele femei simt aceste mici vibratii,altele nu si faceam ce faceam prin casa si ma puneam in pat si ma concentram sa le simt [batcap] .
Putem sa fim optimiste de acum,se sfarseste primul trimestru care e mai dificil si totul va fi ok !


Imi pare rau prin ce ai trecut, dar sper ca de-acum sa vina numai vesti bune si sa merite toata asteptarea. Eu nu am avut probleme, nici nu pot spune ca-mi planificasem sarcina, asa a vrut Dumnezeu iar acum ma bucur nespus!

#216
Zuzaaa

Zuzaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:46

Imi pare rau prin ce ai trecut, dar sper ca de-acum sa vina numai vesti bune si sa merite toata asteptarea. Eu nu am avut probleme, nici nu pot spune ca-mi planificasem sarcina, asa a vrut Dumnezeu iar acum ma bucur nespus!



Mult, mult optimism! Fara panica, panica, panica. Fiecare eco o sa va linisteasca mult. Cand o sa vedeti ca misca si ii bate inimioara. Pe mine m-a ajutat mult.

#217
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:50

Eu mai am de asteptat pana la 12 saptamani, trebuie sa-mi fac si analizele, apoi dublul test. Ma asteapta ceva emotii dar asa e, trebuie sa fim optimiste!

#218
Zuzaaa

Zuzaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:52

Si la noi a fost o minune aceasta sarcina dar vreau sa las trecutul in urma,nu vreau sa pomenesc prin ce am trecut,conteaza prezentul si vreau sa ma bucur din plin de aceasta sarcina desi pana acum am cam stat cu stres,nu am avut simptome prea accentuate si asta ma punea pe ganduri mereu, asta m-a determinat  sa fac ecografie la 2 saptamani
 
Singura mea consolare si speranta ca e totul bine sunt usoarele vibratii care le simt in 
uter cand ma asez in pat,dr mi-a zis ca creste uterul si de asta simt asa,unele femei simt aceste mici vibratii,altele nu si faceam ce faceam prin casa si ma puneam in pat si ma concentram sa le simt  [batcap] .
Putem sa fim optimiste de acum,se sfarseste primul trimestru care e mai dificil si totul va fi ok !



Claris ai citit ce am scris mai sus, nu? Nu te gandi la ce a fost, sa te gandesti lq.minunea ce creste frumos in tine. Pe masura ce creste ai niste sentimente de nedescris.... este extraordinar.... o adevarata minune

#219
Zuzaaa

Zuzaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:55

Eu mai am de asteptat pana la 12 saptamani, trebuie sa-mi fac si analizele, apoi dublul test. Ma asteapta ceva emotii dar asa e, trebuie sa fim optimiste!




Dublu test il poti face de la 11s0z pana la 14s. Ce analize ai facut pana acum? Cate sapt ai Alex?

#220
Zuzaaa

Zuzaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 19 august 2013 - 21:59

Apropo voi ce medicamente luati? In afara de nospa....



Etichetat si cu mamici, burtici, gravidute, martie, 2014, sarcina, bebe

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -