Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.2

mamici burtici gravidute martie 2014 sarcina bebe

248 raspunsuri la acest subiect

#181
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 18 august 2013 - 16:24

Eu tot telefonul il folosesc si daca e formatul pentru mobil, nu o sa vezi semnatura. Ori dai sa-ti afiseze versiunea desktop(optiune din telefon), ori iti setezi de pe laptop/calculator...altfel nu cred ca merge. Dar mesaje private poti trimite si de pe formatul pentru mobil.

#182
SilviaT

SilviaT

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 18 august 2013 - 17:51

In mod normal,dublul test nu ar trebui sa fie gratis la spital? Aici e gratis, pentru cei asigurati, altfel nu cred ca si-ar face nimeni. Pentru o simpla ecografie 2d, la privat, am platit cam 130e...

 

Poate e gratis la spital, nu stiu... eu merg la privat pentru ca asa mi-am ales medicul si merg la el de 2 ani de zile, am mare incredere in el si atunci imi doresc ca tot el sa fie cel care imi monitorizeaza sarcina si cu care o sa nasc. atunci imi asum si cheltuielile suplimentare, dar recunosc ca si prefer conditiile unei clinici private [:)]



#183
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 18 august 2013 - 17:58

Poate e gratis la spital, nu stiu... eu merg la privat pentru ca asa mi-am ales medicul si merg la el de 2 ani de zile, am mare incredere in el si atunci imi doresc ca tot el sa fie cel care imi monitorizeaza sarcina si cu care o sa nasc. atunci imi asum si cheltuielile suplimentare, dar recunosc ca si prefer conditiile unei clinici private [:)]

Corect,ai mare dreptate, doar intrebam din curiozitate. Si eu cred ca in Ro, daca ar fi mai moderne spitalele si mai curate, nimeni nu s-ar duce la privat, mai ales ca sunt aceeasi medici.

#184
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 19 august 2013 - 19:13

azi a fost tare liniste pe aici, asa ca spar eu gheata.

fetelor, voi v-ati luat pana acum concediu medical, pe motiv de...sarcina?

vreau maine sa ma duc la medic si am emotii. daca nu-mi da? ma duc la alt medic, nu la medicul meu, in policlinica, care poate eliberare concedii medicale. medicii din franta mi-au spus sa stau cel putin doua saptamani in pat. asta ar fi a doua, asa ca imi trebuie concediu...voi vedea maine

 

 

monic, scrie repede inca 4 mesaje, chiar si numai un singur cuvintel, pentru a scapa de moderare.

 

alex, daca ar fi spitalele mai moderne...nu stiu. as prefera, totusi, sistemul privat pentru ca acolo stiu ca platesc cat e tariful. la stat, pe langa ca platesc asigurarile, ca medicul ia un salariu, trebuie sa-i mai dau si eu. si problema e....cat? niciodata nu stii daca ai dat suficient, daca ai dat la toata lumea, etc...dar asta e o parere si o optiune personala. ma rog, ar fi mai multe variabile de luat in calcul.


Editat de maddutz, 19 august 2013 - 19:22 .


#185
Zuzaaa

Zuzaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 19 august 2013 - 19:45

Medicul ar trebuii sa iti dea medical fara probleme, mai ales daca il gadili la buzunarel cu ceva si daca te vaiti un pic :)

#186
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 19 august 2013 - 20:00

oricum, ma gandeam la o "mica" atentie. cu vaitatul imi va fi mai greu.. nu sunt genul si, in plusr, nu prea "sufar". azi am tot avut dureri prin burta. mai ales in zona inghinala, bilateral. v-ati confruntat cu dureri in zona asta? pana acum, cand mai aveam dureri, erau razlete prin burta...



#187
Zuzaaa

Zuzaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 19 august 2013 - 20:01

Cate sapt ai?

#188
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 19 august 2013 - 20:07

astazi am facut 11 saptamani.



#189
Zuzaaa

Zuzaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 19 august 2013 - 20:10

Eu am avut ceva dureri si maine se fac 13 saptamani. Inca mai am dureri razlete...

#190
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 19 august 2013 - 20:12

oricum, ma gandeam la o "mica" atentie. cu vaitatul imi va fi mai greu.. nu sunt genul si, in plusr, nu prea "sufar". azi am tot avut dureri prin burta. mai ales in zona inghinala, bilateral. v-ati confruntat cu dureri in zona asta? pana acum, cand mai aveam dureri, erau razlete prin burta...


Eu am avut dureri in zona inghinala dreapta, se duceau si putin in picior...dar asta prin sapt 6-7. Mi s-a spus ca e normal, de la ligamente desi aveam sarcina f mica. Acum nu le mai am dar poate ma apuca si pe mine la 11 saotamani :)). Tu ai sarcina si mai avansata, sigur e de la ligamente!



Etichetat si cu mamici, burtici, gravidute, martie, 2014, sarcina, bebe

Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - Ieri, 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - mai 03 2024 14:48

  • Perceperea miÈ™cărilor fetale

    Ana1298
    - mai 03 2024 09:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -