Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Aspirante optimiste>20 ani(831)


605 raspunsuri la acest subiect

#21
ema_giulia

ema_giulia
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 12:30

Va pup pe toate.

Nu prea mai am timp sa va citesc,dar mai intru din cand in cand sa vad la cine mai vine barza.

Hai MeAlex trim un mesaj sa ne spui cum e proaspata mamica,daca bebe e cuminte :)

Kmy felicitari si tie,cred k iti este f greu cu job-ul,baietelul,plus inca un bebe in burtica.Ce este?

Va doresc ca vara asta sa va inmutiti toate!



#22
iulya333

iulya333

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 14:04

Buna fetelor!

Petronela, dr nu va da sanse natural? De ce iti pui speranta doar in inseminare artificiala si nu in natural? Problema cu spermograma?



#23
mrenescu

mrenescu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 738 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 14:10

Buna fetelor,

 

Am o durere de cap ceva de speriat asa ca iertati-ma  ca o sa fiu scurta. Mi-au sosit astazi testele comandate de pe ebay asa ca de luna asta ma pun serios pe testat ca am o gramada  de betisoare ( vreo 60 :P).

 

Astept cu nerabdare sa citesc vesti bune pentru luna asta. Va pup.



#24
petronela_99

petronela_99

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 14:50

Iulya333-pana sa o am pe fetita am luptat cu infertilitatea 7 ani de zile.

 

 

7 ani umblati prin Medlife, Promed si Giulesti cu tratamente hormonale si cu 7 inseminari. Nu ne-am putut permite un FIV iar in programul ministerului nu  ne-am incadrat ca aveam amh-ul foarte mic. Cauzele infertilitatii sunt multe :mai intai sotul spermograma slaba, api eu amh-ul mic…si sincer a fost o minune de la D-zeu ca am ramas insarcinata, si dr au fost mirati.

 

Stiu ca dupa nastere organismul se regenereaza si speram sa raman insarcinata dar din Ianuarie, de cand am menstruatie, nu s-a intamplat si astfel am zis sa o luam de la capat. Nu stiu daca alaptatul este o cauza ca nu sunt insarcinata in situatia in care unii medici sustin ca nu reprezeinta o metoda de contraceptie. Ramane de vazut. Oricum la alaptat nu vreau sa renunt…deci nu stiu ce va fii. Sper ca si voi sa vina cat mai repede momentul unei noi sarcini.

 

Maryella77: ai dreptate se iau doar 10 zile, noi suntem la sfarsitul celor 10 zile, idea era ca suntem in graphic inca..:)

Si eu sper sa nu mai apelez la inseminare si la drumuri  la Bucuresti ptr ecografii si monitorizari, dar daca e nevoie o fac. Imi doresc din tot sufletul sa raman natural dar au trecut 7 luni de incercari si parca nu as mai astepta



#25
diarnyina_s

diarnyina_s

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 16:06

Sunt destul de veche pe aici, dar nu am mai scris de 1 an, deoarece nu am mai fost optimista, nici acum nu sunt. Am o intrebare pot spera sa raman vreodata insarcinata daca am un ciclu de 24 zile, care mi s-a scurtat de 1 an de zile de la 28-29 zile la 24 zile, dupa o operatie laparoscopica exploratorie si un tratament de 2 luni cu femara? Ovulul creste destul (e de calitate) tinand cont ca ovulez in a 10 zi cu aproximatie...?



#26
iulya333

iulya333

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 17:41

Petronela, am inteles acum...esti si tu destul de incercata de suferinta , dar cel mai important este ca ai o minune mica in viata ta acum! Doamne Ajuta sa vina si a doua cat mai curand!

Si pe mine ma intereseaza o inseminare artificiala la Giulesti...spune-mi te rog..cum e dr Bogdan Marinescu....adica stiu ca e o somitate ca dr...accepta usor sa faca IA unei paciente oarecare? Caci am citit diverse pareri..ca ar plimba pacientele cateva luni pe la monitorizari abia apoi face IA. Ca e mai mult un dr al vedetelor, etc... Spune-mi experienta ta cu dl dr daca vrei...Ms.


Editat de iulya333, 29 iulie 2013 - 17:42 .


#27
iulya333

iulya333

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 17:45

Diarnyina, bineinteles ca ovulatia de ziua 10 nu ar trebui sa fie o problema. acum depinde de ce probleme mai ai in rest, daca mai ai..

AMH-ul l-ai facut? 



#28
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 21:44

diarnyina bine ai revenit si poate de data asta este cu noroc;ginecologul ce ti-a spus in legatura cu ciclul de 24 de zile?

oricum se poate regla cu progesteron, daca asta este singura problema;

o cunostiinta mi-a atras astazi atentia cat de important este psihicul in lupta cu infertilitatea; prima conditie e sa crezi cu tot sufletul in sansa ta;

petronela_99 poate fi un exemplu pentru oricare dintre noi; a crezut in sanasa ei de mama si a reusit;

la fel si Arrya care se astepta sa ramana f repede gravida si asa s-a si intamplat;



#29
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 07:41

Buna dimineata, dragelor !

Ce mai faceti ?

Cam slaba activitate ! Unde e partea cu optimismul ?!

 

Ce ziceti de o cafeluta cu mult optimism [cit]  !!!

 

Floren,Ella,Raisa, Marja, Danutza , tin pumnii stransi pentru veste bune [bib]

Petronela,felicitari pentru perseverenta si"rezultatul" perseverentei! E tare frumoasa fetita voastra ! 

Bubu ce mai faci ? Nu prea ai mai intrat ? Si sa stii ca am nevoie de niste pepeni , ca am pus pe mine ceva de la stresul lucrari [batcap]  [:-)))]  [alcool]  [xdulci] ) !

Diarnyina, bine ai revenit si speram sa-ti dam niste forte proaspete .

Corina,tu cum mai esti ? Vreo veste ?

Mariella, bun sfat [flo2]

Maria,spor la testat [pk]

Iulya, sunt multi doctori buni pe IA in bucuresti , asa ca daca nu e marinescu, sigur mai sunt altii . Mie  dr Albu mi se pare bun si profesionist .

Didi,valicutza, iarina, daena, mariell,carin, gaby, lucia,dragutza, cryssa , voi ce mai faceti ?

 

Va [pup]  pe toate !

Sa aveti o zi frumoasa !

[flo]  [floare3]  [flo]  [floare3]  [flo]  [floare3]  [flo]  [floare3]  [flo]  [floare3]


Editat de caresse, 30 iulie 2013 - 10:38 .


#30
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 07:50

Neata, fetelor. Am intrat cu speranța sa vad teste pozitive, dar vad ca deocamdată berzele sunt leneșe. Merita.... trase de moț dacă se lasă asa greu convinse. Multă bafta fetelor care urmează la testat. Un nou subiect, care are nevoie de fete în titlu, ca e gol. Eu zic ca cel puțin 2 fete vor fi în titlu.

Eu sunt binișor. Mulțumesc pentru urări celor care s-au gândit la mine. Am un polip urat pe col, de la el sangerez, joi ajung la dr. M-a chemat mai devreme, ca vrea sa vadă polipul.

Va pup pe toate


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -