Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Aspirante optimiste>20 ani(831)


605 raspunsuri la acest subiect

#11
danutza1978

danutza1978

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 761 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 07:11

Neata fetelor! Ma alatur si eu la o cafea cu lapte! In weekend ar trebui sa.mi vina uratii si sper ca acest nou capitol sa.mi poarte noroc.
Va pup!!!!

#12
caresse

caresse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 07:35

Buna dimineata si de la mine !

Ce mai faceti ?

Eu astept ora 11 sa o sun pe profa si sa-mi spuna cand mai merg la Bucuresti ... si cu caldura asta .... [batcap]  [batcap]  [batcap]

 

Arrya,ce mai faci, cum te mai simti ?  Sper sa fie totul in regula [ruga]  Si Me Alex a avut 2 sangerari in sarcina  si s-a terminat cu bine ! Ai mare grija de voi !

Maria, imi pare tare rau [floare3]  [flo]  [flo2]

 

Va [pup]  pe toate ,aspirante mai vechi si mai noi , si sa aveti o zi frumoasa !

[flor]  [flor]  [flor]  [flor] [flor]  [flor]  [flor]  



#13
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 07:36

Buna dimineata fetelor.

Am venit si eu la o  [cafea] cu lapte.

O noua saptamana a inceput, avem si capitol nou, deci vestile bune pot incepe sa apara [pk] .

Cine este prima la testat? Eu sunt in weekend pe 4-5 cu Danutza si parca cu Raisa daca nu ma insel, mai e cineva cu noi?

Bubu, la tine cand ar trebui sa fie? Cine se mai testeaza saptamana asta? 

Haideti fetelor, sa facem un scurt recensamant sa vedem pe la cine trebuie sa treaca  [barza1] sa nu se incurce.

Va pup si va doresc o zi minunata.



#14
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 08:27

Buna dimineata! Mi-am adus si eu cafeaua...

Arrya, asa cum spuneau si fetele, incearca sa stai cat mai linistita, evita orice efort si va fi bine. Am inteles ca sunt frecvente sangerarile maronii in primul trimestru de sarcina.

Eu ma voi testa miercuri, dar numai asa de fitze, ca sa nu zic si eu ca n-am facut pish pe batz luna asta, ca simptomele sunt clar premenstruale iar temperatura bazala e in cadere libera.

Va pup pe toate si astept vesti bune de la voi.


Editat de Floren_, 29 iulie 2013 - 08:28 .


#15
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 10:04

Buna dimineata fetelor! Vin si eu la o cafea tarzie!

Bubuali multumim de capitolu nou si sa fie numai cu vesti bune [pk]

Mrenescu imi pare rau , gandeste pozitiv si ca ai o luna in fata. o [flo2] pt tine

Arrya ai grija de tine si incearca sa stai cat mai linistita. [flo2]

Ce sa zic fetelor si eu ar trebui sa ma testez joi [ascuns] dar am deja simptomele premenstruale (dureri de sani, cosuri etc)asa ca mi-am luat gandu. Inca nu au au venit uratii , am putine sperante ca a nu or sa vina, ma bucur ca macar s-a reglat ciclu pt ca in ultimele luni a fost dat peste cap total.

Fetele care trebuie sa se testeze saptamana aceasta le tin pumni [bib] [bib] [bib]

Va doresc o saptamana frumoasa si [pup] pe toate! [flor] [flor] [flor] [flor] [flor] [flor] [flor] [flor] [flor] [flor]



#16
raisa28

raisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 10:09

Buna fetele

Bubu nu intelegeam de ce ai intrerupt branca ursului,pentru ca mie trei doctori mi-au spus sa iau pana in clipa cand raman insarcinata.

Ella ai dreptate si eu ar trebui sa ma testez cam duminica sau luni,dar pana atunci o asteptam pe Floren careia ii tin pumnii.



#17
danutza1978

danutza1978

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 761 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 10:22

Sa de Dumnezeu sa fie o saptamana cu multe vesti bune! Si eu cred ca ma testez miercuri sau joi ca dupa calculele mele cam vineri ar trebui sa.mi vina cm.ul.Am mici dureri de burta si spate, la sani nu simt nimic...parca ar vrea sa vina uratii si luna asta ....ii uraaasc!!!!M.am rugat toata luna la Sf Nectarie si Efrem sa ma binecuvinteze cu un bebeu....poate ca m.au auzit si pe mine !

#18
petronela_99

petronela_99

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 11:04

Buna...eu mi-am baut deja cafea citindu-va si parca a  fost mai dulce astazi, datorita voua.

Bafta fetelor care trebuie sa isi faca testul de sarcina si asteptam vesti pozitive...

Noua ni s-a recomandat si vitamina E pe langa branca ursului si acid folic....dar cum eu eu inca Centrum Materna ptr ca alaptez, cred ca nu mai e cazul, dar sotul este la zi cu vit E...poate...poate

Eu Miercuri am programare la Giulesti la dr Marinescu, in speranta ca o luam de la capt cu inseminarile sau tratamentele a.i sa avem inca un copil cu ajutorul lui D-zeu....sa imi tineti pumnii!

Va urmaresc, va admir si  cu siguranta vom pastra legatura.



#19
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 12:00

Dar ce vorbarete sunteti azi  [sap] . Pe unde umblati fetelor, sunteti la alergat de berze  [barza1] .



#20
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 12:18

pai da ella; acum cat sunt mai usor de prins, molesite de canicula; [:)]

in sud e prapad cu caldura asta;

petronela _99 din cate stiu eu barbatii trebuie sa ia doar 10 zile pe luna vit E forte, pentru ca mai mult dauneaza la spermatozioizi daca e luata prea mult timp; scrie ceva si in prospect;

poate nu mai e nevoie sa faci inseminare; ma gandesc ca sarcina a mai reglat ceva si poate ramai natural;

marja, Floren, raisa danutza si toate fetele care urmeaza sa va testati ma rog sa fie bebelusi la voi in burtica;




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -