Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

La Multi Ani Piersicute de iulie august ( 42 )


386 raspunsuri la acest subiect

#361
roxypuy

roxypuy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 26 august 2013 - 17:43

Fleur, mergem doar noi 2, fara Chitz :) e timpul nostru privat, luna de miere amanata :) o sa stam la Riu Palace Macao, 5 stele, ultra all incl, no children allowed in the compound :) abia astept!!!

#362
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 26 august 2013 - 20:20

Salutare si de la noi. Fleur, bine ai revenit. Carmen, sanatate multa lui Patrik. Noi maine mergem la vaccin. Sper sa fie bine. I-am taiat motul si l- am tuns la zero. Are o mutricica de nu ma pot obisnui. A fost lume multa la mot si bietul copil s- a speriat rau. Nu mai dorea sa ia nimic de pe tava. Pana la urma a luat telefonul si pixul. La tuns a stat super cuminte. Isi apleca si capul cum il punea frizerul si se uita mirat in oglinda. Totul a fost ok, pana a doua zi cand s- a certat socru- meu cu Doru. Ai mei nu sunt obisnuiti cu scandaluri si au plecat. Nu se asteptau la asa ceva. Asta e, cu el defilam dar macar se putea abtine. Nici nu- mi vine sa mai vorbesc cu el. Dar, suport ca sta soacra-mea cu copilul si- l iubeste pe Tudor. Are niste iesiri cateodata de- ti vine sa/ti iei campii. Ce pot sa mai zic in asemenea situatii. Eu am avut o saptamana cumplita. Sper ca asta sa nu fie la fel. Mai revin. Va pup pe toate.

#363
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 26 august 2013 - 20:21

Nectarel cu nasa.

Miniaturi atasate

  • image.jpg


#364
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 26 august 2013 - 22:30

Bine ai venit Fleur! Ne-a fost dor de tine si de Ericu! Sa ne povestesti si de cum a petrecut Eric! Sa ne pui si poze!

Carmen, sunteti mai bine, nu? Cand plecati?

Ada, socrelu e un personaj aparte! Asa infioarator a fost scandalul de au luat-o la fuga ai tai?
Nectarel e super hazliu cu noul lui look! Am tuns-o si eu pe Onuta sambata, sa nu-I mai vina parul in ochii. Eram la coafor aa ma aranjez pt nunta si cand am terminat tocmai trecea sotul cu Onuta prin dpreptul nostru, I-am agatat si a tuns-o doamna si pe Onuta vrabiuta! Inca nu imi vine sa o tund la chelie.....cred ca la iarna cand va umbla cu caliula pe cap! Ha, ha.....ea nu tine nici palaria!

Onuta a fost rezonabila cu socrii cat am lipsit....pana in 2 noaptea eram acasa ca a doua zi plecau ei la o nunta la Brasov. Dimineata faceau bagaje de zor, in conditiile in care la ora 8 ziceau ca trebuie sa plece si au plecat la 11, iar eu nu imi vad de treaba si il intreb pe socrelul de ce nu le-a facut de ieri? Raspunsul a fost ca a stat cu nepoata.....iar ei I-am taiat-o....I-am zis ca evenimentul a fost anuntat cu mult timp inainte si ca trebuiau sa fie prevazatori....asa ca iar mi s-a pus pata, nu mai vreau sa I vad.....noroc da de la Brasov au plecat intr-un mini concediu pe la Sibiu, asa e cu socra miu, nu sti niciodata unde ajungi si nu tine cont de nimeni, asa ca socrela e ingrozita....
Partea interesanta e ca pleaca si sotul in delegatie 2 zile, asa ca o sa fiu singura acasa....,. Sper sa fie cuminte Onuta.....

Am facut inventarul in hainutele Onutei de toamna iarna, deocamdata cred ca nu-I mai cumpar nimic, are peste 5 perechi de pantaloni lungi de toamna, vreo 5 de iarna, plus o salopeta de fas, vreo 3 geci, peste 10 plouvere, 10 ciorapi lungi, 2 rochite, vreo 10 bodyuri si 10 bluzite. Cred ca ghete de iarna ii mai iau si o pereche de pantofi. Adidasi avem.

#365
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 27 august 2013 - 07:08

Haideti la cafea. Lore, pai ai mei nu erau obisnuiti cu asa ceva. Si cand ne-a zis sa nu mai venim cu nimeni in curte, ai mei au plecat. O sa ramana singur cuc, uitandu-se sa-i deschida cineva poarta.

#366
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 27 august 2013 - 07:08

Haideti la cafea. Lore, pai ai mei nu erau obisnuiti cu asa ceva. Si cand ne-a zis sa nu mai venim cu nimeni in curte, ai mei au plecat. O sa ramana singur cuc, uitandu-se sa-i deschida cineva poarta.

#367
Carmen_80

Carmen_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 27 august 2013 - 09:20

Neatza,

Ada multumim de cafea. Ce simpatic e nectarel si ce bine ii sta chelios :).

Lore suntem bine acum. Am fost ieri la control si se pare ca nu mai are nimic la plamani, respira bine, mai tuseste putin, dar oricum continuam tratamentul. Aerosolii i-am redus deja, si antibiotic ii mai dam pana miercuri.

Oaaau ce de hainute are Onuta! Lui Patrick nu-i mai este nimic bun de iarna trecuta...poate doar de toamna niste pantaloni lungi.

#368
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 27 august 2013 - 15:30

Ola

Simpatic Nectarel, asa beculetz :))
Trebuie sa o tund si eu pe bambina

Ce m-am distrat Onutza Vrabiutza!
Eu am geci si pantaloni grosi de iesit afara de la baieti, asa ca nu mai cumpar

Bodyuri le folosesc pe cele pe care le am ptr ca oricum nu i le prind intre picioare

#369
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 27 august 2013 - 15:33

Carmen ce bine ca a raspuns la tratament Patrickutul!

#370
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 27 august 2013 - 15:34

Noi am trecut cu bine cu mucisorii, i-am facut inhalatie si i-am pus ceapa seara

Sapt viitoare venim acasa sper sa se racoreasca


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -