Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

La Multi Ani Piersicute de iulie august ( 42 )


386 raspunsuri la acest subiect

#381
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 28 august 2013 - 06:53

Primiti cafea asa dimineata?

 

Cum au dormit piersicutzele?

 

Vad ca a mea doarme din ce in ce mai bine, se cere la papa mai rar noaptea.

 

Seara am grija sa ii dau bine de mancare.

 

PLS scrieti ce meniuri mai aveti ca sunt in pana... [fri]

 

A mea s-a dat iar pe fasole galbena de cateva zile,am pusa de mama la borcan.

 

Supica iar nu ii mai place... [smulgpar]



#382
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 28 august 2013 - 08:49

Buna fetelor!

Va dau cafeaua!

Noi am venit acasa cu 3 zile mai repede ca Ana a facut febra si are muci. Asa ca am stat doar 4 zile [smulgpar]

 

Carmen, sanatate multa lui PAtrick! Saracutzul cat s-a chinuit...

 

Eu am fost la Medlife ieri la dr Marcu sa vedem de ce nu creste Ana. De 3 luni ea e tot la 8,200 kg.... sunt disperata. Si culmea ca mananca. I-a facut eco abdominal general, a consultat-o, concluzia este ca sa incercam cu un tratament de crestere a absorbtiei. Asa ca mi-a dat niste enzime, niste bifido baby si niste vitamine. Vitamine nu i-as da.... Dar pe celelalte o sa le incerc sa vedem. Pana una alta ma gandeam sa o trec inapoi pe Nan HA cum era acum 3 luni si sa renunt la Topfer normal.

 

 

In rest, a inceput sa lege pasi nesunstinuta dar nu merge mai mult de 5-6 pasi deocamdata.

In gura e revolutie mare. Acum ii ies incisivii laterali.

Apropos de asta, Fleur, 15 dinti??????????? [fal]  My God! Eric e flacau deja!

Ada, Necatrel e genial asa chel :)

Am mai vazut pe Facebook piersicutzele frumoase foc. Sunt din ce in ce mai faine!

 

Cand ne mutam la scutece fetelor?

cine ne muta?

Pupam gashca!

Noi plecam la Cluj in weekend si cand ne termina tati actele, plecam direct la el.



#383
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 28 august 2013 - 13:14

Buna fetelor ,

 

Bine ai revenit ! Eric un scump , cred ca a fost tare bulversat de schimbari , ati stat destul de mult in CO .

Pana in Creta facem 1,5h , dar de formalitati imi este teama , ca ne intindem mult si al meu copil se plictiseste in 3 secunde .

 

De Andrei ce sa va mai spun ..... Sa-l mai critic un pic poate , ca bune nu am de zis [batcap]

Refuza sa mearga in continuare , nu vrea si pace , mofturi la mancare la greu , cuvinte ? ... pauza , nimic in afara de vestitul Alo si Tata , m-am saturat eu de ele . Habar nu are ce este DA si NU , ce povestiti voi acolo , ma ia groaza .

Face crize de personalitate ffft des , cu trantit pe jos si plans pana se epuizeaza si nu mai poate plange . Toata ziua vb cu el si degeaba , nici macar nu ma baga in seama . In schimb , ne certam parte in parte , eu il cert , el pe limba lui bolboroseste si se si incrunta .

In urma vaccinului cred ca a facut rubeola , ca l-a tinut 3 zile bubitele , acum tragem cu 2 afte [smulgpar]  si lista poate continua la nesfarsit .

 

Ile , eu ii dau de toate sa manance , toata ziua ciuguleste cate ceva , pt ca nu are [alcool] rabdare sa ia o masa cap /coada . Si cand spun ca nu sta 3 sec intr-un loc ,nu glumesc

 

Paine cu almette , fructe ( piersica , para , mar , banana ) fac un cocktail cu branzica calcica si biscuit , cate o felie de cascaval , rosie , iaurt , cereale si mancare gatita ce am , ori ciorba , ori felul doi . Acum am de ex , o tocanita cu carne de vita . Si uite asa ciuguleste tt ziua cate ceva . Ba un pufulete , biscuit , colt de paine  [:)]

 

Carmen , ma bucur ca sunteti bine !

 

[flo2]



#384
Ca_Mila

Ca_Mila

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 422 mesaje

Postat 28 august 2013 - 15:04

Ciao fetele [flo2]

 

Stau foarte rau cu cititul, sper sa recuperez cate ceva, ca la noi ploua si stam prin casa.

 

Am fost si noi bolnavioare, Ana cu amigdalita pultacee si febra foarte mare 39.9. Am fost la urgente de 2 ori, nu reuseam sa scad febra sub 38,5 nici in ruptul capului, cumnata la telefon imi zicea ca poate nu-i bun antibioticul, ca ea ar fii dat altceva ( de parca eu as fii dus fata la veterinar nu la pediatru [batcap] ) asa ca m-am dus din nou si bineinteles ca nu mi-au schimbat medicatia.....si dupa 2 zile de tratament a cedat febra, Doamne ajuta ! Noroc ca Anutza a fost foarte vesela cu tot cu febra.



#385
Gabriela33

Gabriela33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 28 august 2013 - 15:11

Ma bucur ca Ana este mult mai bine . Off si noi am tras-o cu febra mare dupa vaccinul de 1 an :(

 

Deja astept concediul , sper sa prindem vreme buna si Andrei sa nu fie mofturos . Ii ies si incisivii laterali si nu prea este in apele lui .

Miniaturi atasate

  • DSCN6564.JPG


#386
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 28 august 2013 - 15:35

Ciao, fetele,

 

Am ajuns la concluzia ca trebuie musai sa-i intorc scaunul de masina cu fata la mers, pur si simplu nu mai incape, sta cu picioarele broscuta. Cred ca asta il deranja. Aseara de la gradi l-am luat super bine dispus, a stat sa-l pun in scaun fara problem, azi dimineata iarasi circ, l-am plimbat un pic, l-am pus si la volan, nimic, tot in urlete l-am ancorat in scaun. Ufff...si tre sa-l astept pe barbata-miu sa mute scaunul ca la cat is de neindemanatica rup ceva [pe acolo si raman cu el in mana, urmand sa iau baiatul per pedes...

Deh, fiecare cu ce-l doare.

In rest suntem bine, e un haios, ieri seara dansa de mama focului pe muzica de la radio si batea din palme.

 

Ca_mila, multa sanatate Anei. Amigdalita asa devreme? Febra asta tare-I pacatoasa, s noi am patit-o, cu antitermicele obisnuite nu scadea, pana nu I-a facut injectie cu ibuprofen, apoi supozitor cu diclofenac, nu a cedat (2 supozitoare au fost suficiente). Ce frumusica e Ana, n-am mai vazut-o demult in poze!

 

Pana nu uit, Roxy, creatza ta e o scumpica si Andreiul lui Gabi ce barbatel mandru e, ce mandru isi tine el capul. Si Patrickutul e un scump, in ciuda a cat a tras cu raceala, are un zambet cuceritor.

 

Ioana, mi se pare mie sau s-au linistit apele la voi in cuplu? Ma bucur ca veti ajunge in curand la tati, familia reintregita, bravo.

Da, Eric are gura plina de dinti, ii zicem dintosul, nu e o fericire...pt sanii mei rontzaiti, mai ales...

 

Gabi, nu-l mai critica pe Andreiut. Cred ca avem fiecare o lista de "plangeri" ref. la strumfii nostri si am vrea sa-i vedem facand cat mai multe, cat mai repede. la varsta lor, toti au un vocabular tare limitat. Al meu zice: mama, papa, apa, uti (uite), nu. "Da" nu stie sa zica, dar face din cap, iar tata NU zice, lui tasu ii zice tot mama [alcool] ... Cel mai recent cuvant achizitionat este "tzatza" (n-am diacritice ca suna un pic altfel) si repeta timid in lb lui unele cuvinte (e-iic= Eric), numai cand I le spunem noi nu din proprie initiativa.

Ref. la mers, am observat ceva, sper sa nu supar pe nimeni, pur si simplu urmarind lotul nostru de piersicute, am obs. cum cei care au mers f repede de-a busilea au mers mai tarziu in picioare. Nu stiu explicatia, probabil a fost mai interesant pt ei de-a busilea. Si eu am asteptat mult (mi se pare mie..) ca E. sa nu mai renunte la mers dupa 2-3 pasi si s-o ia in 4 labute.

 

Ile, si la noi mofturi, nu-I mai place spanacul, nu-I mai place supa, pepenele rosu abia mai papa. In concediu a mancat cu mare pofta paste carbonara si bologneze, vreau sa-i fac si aici, dar imbogatite cu fier. Azi gatesc chiftelute la cuptor cu sos de rosii.

Apropos, rosiile si citricele, precum si carnea, maresc absorbtia fierului.

 

Va pup, iar m-am intins.

 

ps Rocsy, te asteptam, cand ai timp, sa ne muti la scutecele.

Miniaturi atasate

  • punta_cana_aug_2013 (72).JPG

Editat de Fleurdelise, 28 august 2013 - 15:56 .


#387
iul_aug_2012

iul_aug_2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 236 mesaje

Postat 28 august 2013 - 19:25

Va asteptam in casuta noua


Editat de iul_aug_2012, 28 august 2013 - 19:27 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -