Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 85


243 raspunsuri la acest subiect

#11
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 12:28

Multumesc. Voi vedea maine dupa rezultatul de la beta 2.



#12
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 12:35

Fluturas [grup] capul sus, exact cum spune si Mimimici asa a fost sa fie pentru noi. Aseara ma intreba sotul de ce a trebuit sa patim noi asa ceva. I-am raspuns ca Dumnezeu ii alege pe cei puternici, niciodata nu ne da mai mult decat putem duce! Capul Sus catre El si vom reusi!

[pup]



#13
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 13:01

Am o intrebare.. am menstra neregulata si iau Utrogestan pentru asta. Poate veni menstruatia in timp ce iau ovulele? Sunt in ziua 17 dupa IUI si ar fi trebuit sa vina ( in caz de beta negativ ) de cateva zile. Imediat dupa IA am inceput sa iau Utrogestan cate 3 pe zi..la 8 ore. Si iau in continuare.


Editat de Lavinia1982, 27 iunie 2013 - 13:02 .


#14
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 13:46

fluturas, imi pare tare rau...dumnezeu o sa-ti dea putere sa mergi mai departe!

crystyne, ma bucur ca ai revenit pe forum desi o perioada te-ai cam retras si nu ne-ai mai spus nimic de tine...

pety, am si eu o intrebare: trebuie sa ma duc sa-mi fac anailze de secretie/culturi de col si nu stiu cum sa fac cu utrogestanul...am uitat sa-l intreb pd dr...teoria zice ca pt recoltare sa nu ai nimic bagat timp de cel putin 2 zile, dar parca mi-e asa si sa intrerup tratamentul...tu cum ai facut?

#15
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 13:55

Lavinia , ca si regula , menstra vine la 14 zile de la ovulatie. Nu vreau sa dau speranțe si sa fie invers, ci doar o explicație la întrebare, asa ca te rog sa o iei ca atare. Menstra vine la 14 zile de la ovulatie, iar faptul ca tie iti vine mai neregulat menstra, înseamnă ca ai avut ovulatia mai devreme sau mai tarziu. Medicii calculează , daca nu ma însel, un ciclu menstrual de 28 zile, cu ovulatie in ziua a 14-a. Dar doar pt ca este o medie si probabil pt ca majoritatea femeilor se înscriu in aceasta categorie. Eu, tu si alte fete care au un ciclu menstrual de la 24 la 32 zile, dar lunar, nu înseamnă ca e neregulat, ci ca, din diferite motive, ovulam mai devreme sau mai tarziu, si se poate numi eventual un ciclu un pic dereglat. Ciclu neregulat ar însemna sa ai perioade lungi de timp cu sau fără menstra. Eu asa am citit, si asta am înțeles. Daca o fi fals, nu pot sti. Dar eu una am observat la monitorizari si am corelat cu ce am citit si cam asa mi-a ieșit. Deci stai tu acolo linistita si optimista si mergi mai departe indiferent de rezultatul de mâine. :) . Doar faci parte din categoria luptatoare pt o viatza :)

#16
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 14:00

Tocmai asta e problema la mine, vine menstra de 2-3 ori pe an. :(( De aceea nu stiam daca o menstra poate veni in timp ce iei utrogestan. La mine niciodata nu se stie cand vine iar de ovulat... nici asta nu se stie. :) Multumesc pentru informatii.



#17
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 14:05

Ohhh lavinia :(
Atunci fa ce a zis medicul. Si cum a zis dansul. De obicei cand e mai mult de 1.2 ceva e, dar acum vedem. Numai dansul si Dumnezeu pot avea idee cat de cat de ce se întâmpla. Dar eu iti țin pumnii, ca toate fetele de aici, si dorim sa iasă bine. Dar nu dispera. Daca exista o șansa , cat de mică, profita de ea cat poti de mult. Chiar daca mâine e negativ, important e sa te mobilizezi si sa mergi mai departe. Ai văzut ca exista o șansa, ca se poate face ceva, profita din plin si iti doresc din tot sufletul sa fie bine :)

#18
pety1981

pety1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 14:07

cumintzica...si eu am intrebat pe dr doctor si a zis ca e ok sa bag si utogestanul dar sa nu fie atunci curand bagat.

Eu de exemplu am bagat utrogestan la 11 dimineata si  am luat proba dupa -amiaza pe la 17 am luat proba cred.



#19
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 14:22

Multumesc. O sa revin maine cu rezultatul... oricare ar fi el. Multumesc pentru incurajari. Va urez numai bine.



#20
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 14:36

multumesc pety! o sa bag seara si ma duc dimineata la recoltat...

lavinia, mult curaj!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -